FormasyonDEHB

Haneye tecavüz!

Ekim ayında açılan Dördüncü anaokulu "Suluboya". Ben işleri birkaç kaldı - öğretmen ve onların yardım ister. Neden bu kadar uzun uygun adayları bulamıyorum? Haneye tecavüz: sadece en iyi öğretmenler var, Tatiana Klyushnitsina, "Watercolor" müdürü diyor.

İlk anaokulu hangi süre içinde biz Novosibirsk'deki saygı ve güven çok kazandık, 1994 yılında açıldı. Biz çok güçlü bir takım var: yüksek pedagojik eğitim almış tüm öğretmenleri, müzik öğretimi lisans Konservatuarı (çocuklarımızın Edvard Grieg oynamak, aileden daha iyidir klasik eserler usta bazı çocuklar), koreografi koreografi okulun mezunlarını verdi. konuşma terapistleri ve konuşma patologlar sadece katılan çocukları ile. İngilizce dil grubu derinlemesine çalışmada Bakıcılar - Pedagoji Üniversitesi mezunu, yabancı dil fakültesi mezun oldu.

- Ne kadar iyi İngilizce konuşan nasıl öğretmen tanımlamak için?

- Biz dil okulu "Lingua" ile sözleşme imzaladı: dil ortamına (şimdi siyah) katılan çocuklarla haftada bir. Öğretmen yeterli bilgi yoksa, o öğretmeni ile iletişim kurmak zor olacaktır.

- Çocuklara olarak koyu tenli öğretmen misin

- Onun sevgisi! O, bir psikolog çocuklarla çalışmak bilir. Bir kız aynı güzel rengi hayal söyledi.

- işe alımlarda ne tür zorluklarla karşı karşıyayız?

- Ekim ayında açılmış, ancak hala birkaç değil kapalı pozisyonlar vardır. Çok görüşmeler çalışmak isteyen sürekli yapılmaktadır. Ama uygun bir aday bulmak kolay değildir: Çocukların güvenle çalışma herkes için değil. Bazı adaylar sadece değildi: bazı sigara, diğerleri uzun tırnaklar, bared göbek veya derin yaka ile birlikte gelir. Ama öğretmen böyle bakmak gerekir! Bazı sakız çiğnemek görüşme sırasında. Ve derler! Pek çok kadın adaylar "uzandı." "Çağrı" ve Biz böyle personele gerek yoktur.

Arina Rodionovna veya Mary Poppins: - çocukların eğitimini emanet etmek?

- başvuranlar yaşına biz çok seçici gelir. Biz kamu bahçelerde çocuk yuvasında tecrübesi olan eğitimcilerin bir takım var. Onlar çocuklar için harika ama bazı "Sovyet", onlara çocuk güvenmek istemiyorum izlerini var. Genel olarak, ben gerçekten genç gibi üniversite hemen sonra almak, onları öğretmek için ilgileniyorum. Dükkana kutuyu meydan ve o üniversitede beş yıl eğitim bunun için olmadığını anlamışlardır olanlarla çalışmak ister. Bu adamlar dürüst ve tamamen mesleği verilir. Ancak, genç bir takımda bir dezavantajı vardır: kararname sıklıkla gider de. Ama asistan öğretmen, bence, çocuklarını yetiştirmek için, hayat tecrübesi olmalıdır. Dikkate değer bir örnek - bizim meslektaşı Maya Vladimirovna. O tüm hayatım tarihinin bir öğretmen, bakımlı, sade, derecesi olarak çalıştı, 65 yaşındaydı. Ona bakarak, ve zaten emekli on yıl olduğuna inanmıyordu.

- Eğer alacağını bir adam?

- Birkaç adamları var. Biz meslekte ne yazık ki çok az, okul öncesi erkeklerle çalışmak ister, ancak olur. Ama bir erkek ve bir kadın arasında bir seçim, ben daha yüksek bir profesyonellik olanlar tercih verecektir.

- Kaç öğretmen kazanmak?

- Eğitim - Finansal olmayan yapısı ve satış ağı: çok para kazanmak değil, ama biz ücretlerin ve bazı şebekeler ile rekabet edebilir. Bakıcılar (vergi sonra) 15 000 ruble alır. Artı düşük fiyatlı yemekler. Öğretmen hiçbir annelik izni ile üç yıl için çalışacak olursa, çocukları uygun şartlarla alır. Genel olarak, uzun süre çalışan insanlar için, daha yüksek maaş dahil tercihleri vardır.

Kural olarak, ebeveynler kültür ve eğitim yüksek düzeyde, çok terbiyeli davranırlar. Ama biz böylece ilişkiler kurmak eğitimcilerin - değil mürebbiye veya dadı. Ben hemen anne uyarmak: yerleşik geleneklerine bizim bahçeye. Biz serbestlik var, çocuklar için sınırlarını tarif. Eğer ödemiş ve müzik sıralanır düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. orkestra zaten yapılandırılmış.

Catherine Piskunovich

Kaynak: http://www.hr54.ru/

İrtibat: Anna Ivanova, tries@tries-nsk.ru

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.