FormasyonDEHB

Sdvg Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Son zamanlarda işitme üzerine DEHB tanısı dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun bir sendromudur. Bir yıl bile değil, sorunlu kategorilerdeki çocuklarla çalışıyor, bir araya geldi ve hiperaktif, eğitim yetersiz ve pedagojik bakımdan ihmal edilmiş çocuklar. Her zaman diğer bölgelerdeki deneyimlerle, daha deneyimli profesyonellerle ilgilenir.

Hiperaktif çocukların öğretim problemlerine tıbbi yöntemlerle muamele edilmesi, yakın zamanda duydum. Bu nedenle, " DEHB'nin tedavisinde kullanılan ilaçlar " a ilişkin global bir araştırma araştırması yapmaya karar verdim.

Gözlerimi yakalayan ilk şey, uzmanların DEHB'nin tıbbi tedavisine yönelik belirsiz tavrıydı.

Kısa referans.

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun bir sendromu olan DEHB, ABD'li uzmanlar tarafından aktif olarak çalışmaya başladı. İlk başlarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite birbiriyle bağlantılı değildi. Daha ileri çalışmalar, semptomlarının ve nedenlerinin çok benzer olduğunu göstermiştir. Doksanlı yıllarda, dünya uygulamaları, DEHB tanısı konan çocuk sayısının giderek arttığını kabul etti. Tıbbi araştırmalar, DEHB olan çocuklarda beynin işleyişinde bir fark yarattı. O zamandan bu yana, ABD'de DEHB uyarıcı uyuşturucu sorununun tıbbi çözümü yaygındır.

Dünyada DEHB tedavisinde hangi ilaçlar kullanılır ?

Ritalin Amerika Birleşik Devletleri'nde uzun süre kullanılmaktadır. Ardından Dexedrine Konseri ve yeni nesil Straterra'nın hazırlığı yapıldı. DEHB'nin tedavisinde kullanılan bu ilaçlar, amfetamin serisinin aktif maddeleridir, yani psikostimülanlardır.

RF Federasyonu Hükmünde Kararname ile onaylanan "Rusya Federasyonu'nda narkotik ilaçlar, psikotropik maddeler ve bunların öncüleri" ne göre Rusya Federasyonu topraklarında yasaklanan psikotropik maddeler listesinde metilfenidat (ritalin) keşfettiğimde şaşırttığımı hayal et.

Neden artan bir aktivite, dikkatsizlik, davranış üzerinde kendi kontrollerini yapamayan çocuklar öğrenmek zordur çocuklar uyuşturucu ile pompalanır?

Zalomikhina I.Yu'nun yazısına dikkat çektim. "Logopedist" dergisinde (2007). Yazar, DEHB sorunuyla ilgili bilgileri analiz ederek sendromun başlamasına neden olan çeşitli nedenleri belirlemektedir.

Erken organik CNS hasarı (gebelik ve doğum patolojisi, perinatal ensefalopati, kalıcı ensefalopati, MMD) DEHB ile ilişkilidir.

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunun ortaya çıkmasına kalıtsal risk faktörlerinin etkisi hakkında genetik hipotezler bulunmaktadır

Sosyal etki önemli bir rol oynamaktadır. Sosyo-psikolojik nedenler mevcut kalıntı ve kalıtsal faktörleri artırmaktadır. Bunlar arasında aile içi sıkıntılar, ebeveynlerle düşük eğitim düzeyi, pedagojik ihmal var. Sorun, sinir sisteminin yavaş gelişme oranına sahip bir çocuğun, hassas gelişim dönemlerinde toplumdan destek almaması ve akranlar arasındaki uçurumun büyümesi durumunda ortaya çıkar.

Soru açıktır: Tüm çocukların DEHB'yi tedavi etmek için uyuşturucuya ihtiyacı var mı?

Çeşitli uzmanların görüşlerinin bir analizi, şu anda iki görüş arasında bir anlaşmazlık olduğunu gösteriyor. Birincisi, DEHB'yi sadece tıbbi olarak tedavi edilebilen bir psikiyatrik hastalığa ayırmaktadır. Ve ilaçları ADHD'nin tedavisi için psikolojik uyarıcılaştırmak nedenleri ortadan kaldırmaz, ancak belirtileri hafifletir.

İkinci bakış açısı, dikkat eksikliği / hiperaktivite sorunlarını ele alan pedagojik yaklaşıma dayanıyor.

Çocukluk çağında psikostimülanların ve antidepresanların kullanılmasının, uyuşturucu bağımlılığının oluşumunda en güçlü risk faktörü olduğunu makul bir şekilde kanıtlayan çalışmalar bulunmaktadır.

Ebeveynler için daha kolay olan ne: sakin bir hap vermek ya da çocuğa davranış ve öğrenme zorluklarının üstesinden gelmek için çok çalışmaktır. Cevap tek başına ortaya çıkar.

Fakat ... Her çocuk bugünkü gelişimde bir adım daha yükseltilebilir. Belki, sabır, sevgi, annenin kendine güveni, huzursuz bir çocuğun daha iyi tedavisi?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.