SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Boyundaki lenf düğümlerine tedavisi nasıl?

boyundaki lenf düğümlerine tedavisini açıklamadan önce, hepimizi bu vücut olduğunu hatırlayalım. İnsan vücudunda lenf düğümleri alarmın bir tür olarak hareket olduğu bilinmektedir: büyüklüklerine keskin bir artış şey yakındaki bir vücut doğru olmadığını göstermektedir. Normal şartlar altında bunlar palpasyonuyla keçe edilemez. Boyun tedavisinde lenf düğümleri bozulmuş bağışıklık ve bulaşıcı iltihap süreci gözlenir olanlar için gereklidir. Bu bağlamda, bu SARS, çürüğü, sinüzit, orta kulak iltihabı, sıyrıklar ve diğer birçok hastalıklar aranmalıdır.

tanılama

Böylece, soğuk algınlığından hakkında, ama çok ciddi bir hastalık hakkında sadece konuşabilirsiniz. Yani soru: "Nasıl boyundaki lenf düğümlerinin tedavidir?" o doktorunuza sormak en iyisidir. Kendinden ilaç sadece zarar verirler. Kesinlikle onlar sizin için bir uzman tayin değilse antibiyotik almaları yasaktır.

Ne zaman tedavi gerekli değildir?

Son zamanlarda bir bulaşıcı zadolevanie vardı varsa boyundaki lenf düğümü tedavisi gerekli değildir. Tek büyük bir lenf düğümü tespit etmek için gövde üzerinde iyileşme döneminde - Bu çok normaldir. vücut hastalıkla mücadele sona erer. Lenf düğümleri dahil bu "savaşında" alıyor. Yapabileceğiniz tek şey - biraz beklemek etmektir. Büyük olasılıkla, çok yakında boyun normal bir görünüm almaya.

lenfadeniti

Bu terim, doktorlar neden olduğu bir patolojik süreci temsil boyundaki lenf düğümleri. Bu durumda tedavi bu enflamasyon nedenlerini ortadan sağlamak için yönlendirilmelidir. hastalık, yüksek ateş, baş ağrısı, kalıcı zayıflık, yorgunluk semptomları ile karakterize edilmektedir. her biri üzerinde Lenf düğümleri, hatta hafif bir dokunuş rahatsızlık verirler. Eğer gerekli tedbirleri almaması durumunda, Fester başlayabilir.

boyundaki lenf nodları: tedavi

Antibiyotikler, birçok inan - böyle bir hastalığı olan bir hastayı yardım edebilecek tek şey. Ancak bu doğru değildir. Doktorlar genellikle bitkisel faydaları bakın - onlar iltihabı kırpılmış ve genellikle bir kişinin daha hızlı kurtarmak için izin verir. Bu ilaçlar kendini hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, hatta evi terk etmek zorunda değilsiniz.

Tedavi edici otlar büyük bir wrap yapabilirsiniz. Basitçe püre gibi tüm malzemeler (kırlangıçotu, papatya, nergis, biberiye, nane, deniz dikeni, Aziz John bitkisi), eşit miktarda karıştırıp (bu amaç için bir termos kullanmak en iyisidir) bekletin. Eğer bir kompres uygulamadan önce, karışıma alkol biraz ekleyin.

Eğer bir ilk yardım seti Ekinezya, hindiba şurubu veya köknar tentür bulunacaktır varsa, ılık bir bardak su içinde boşanma, çay kaşığı bir çift herhangi bir araç almak için çekinmeyin ve günde birkaç kez içilir. Sen lenf nodları geri yakın gelecekte sıçrama olacağını göreceksiniz. Dondurucu dondurulmuş yaban mersini ardı edildi? Mükemmel! kaynar suda bekletip ve bir çorba kaşığı günde üç kez içilir.

İyi yardım ve kafur merhem Vishnevsky. Sadece onları boğaz sitesi yağlayın. Evet, koku oldukça spesifik olacak, ama sonuç buna değer. Tabii ki, bulaşıcı hastalıklarda antibiyotik olmadan olmaz. Ayrıca, fizyoterapi bir ders alabilir.

kullanmadan önce herhangi bağımsız halk ilaçları doktorunuza danışın emin olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.