SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Trigeminal nevralji. Semptomatoloji ve tedavisi.

Trigeminal nevralji istatistiklere göre, bunun çoğu 40 yıl sonra adil seks maruz ile, oldukça yaygın bir hastalık anlamına gelir. primer (idiopatik, gerekli tipik) ve ikincil (semptomatik): Genellikle nevralji, iki tip biridir. tek taraflı, çift taraflı nevralji ek olarak olabilir.

Trigeminal nevralji. nedenleri

Bu hastalığın başlıca nedenleri komplikasyonlar uzak dişler pulpitisler ve kötü imal protezlerin olabilir. Trigeminal nevralji nedeniyle kan damarlarının sinire basıncın bazı durumlarda, bu şiddetli ağrı ve sinir dürtü değişiklikleri kışkırtır oluşur. Çoğu zaman, bu gibi bir reaksiyon vasküler tümörler üretebilir ve alerjik reaksiyonlar, bir hastalık için bir katalizör olabilir. Bazı durumlarda, kanalların kafatası kemiğinden basınç altında trigeminal sinir dalları, geçtikleri. bu kanallar daralması doğuştan ve ağız veya nazofarenks enflamatuar süreçlerde örneğin tespit edilebilmektedir.

Trigeminal nevralji. semptomlar

Hastalık en çok trigeminal sinir dallarının innervasyon bölge aralıklı ateşleme karakteri dayanılmaz şiddetli ağrı kısa paroksizme, olarak ifade edilir. cilt tetik noktaları dokunmak (kaş, burun delikleri, dudaklar, deri, nazolabial kıvrımlar) çekim ağrıları başka nöbeti neden olur. Çoğu zaman, ağrı yüzün bir kısmını etkiler, ilk nevralji belirtileri deride kaşıntı olarak ifade edilmiştir, karıncalanma yüzünün belirli bölümlerinde görüntülenir. Bazen yüz kasların istemsiz kasılması olabilir, nöbetler yeterince güçlü olan ve gözlenmez kendi oluşum içinde bir düzenlilik yoktur. Gün boyunca, onlar on kata kadar olabilir.

Trigeminal nevralji. En yaygın tedavi

Nevralji Tedavi genellikle semptomatik ve antiepileptik olduğunu. Çoğu zaman nevralji tedavisinde en etkili aracı olarak kabul edilir ilaçlar karbamazepin, kullandı. ilaç tek doz seçimi verilir, genellikle, doz, günde bir tablet artan kademeli edilir. İlacın etkisini artırmak için reçete antihistaminikler ve vitaminler de vazodilatör ve antispazmodikler gösterilmektedir. fizyoterapi kullanılan itibaren Diadinamik akımları ionogalvanizatsiyu amidopirinom veya prokain, hidrokortizonla Fonoforez.

Bazı tip nevralji tedavisi bir lokal anestezik ajanlar ve ortak eylem ile başlamak tavsiye edilir. Yerel lidokain veya en sık kullanılan kaynaktan anestezinovuyu merhem ağrı yerinde sakızlar içine sürülür. Ağrı kesici genellikle 3-5 dakika içinde meydana gelir ve bir saat daha sürdürüldü. iki çeşittir bugün terapötik tedavi mümkün cerrahisi, etkisizliği ile:

  • Trigeminal sinirin Mikro dekompresyon dalı.
  • trigeminal sinirin üzerinde çapları dalı.

Tedavi olarak, remisyon birkaç gün içinde ortaya çıkar.

trigeminal sinir Alkolizm çevresel dalları, bununla birlikte, hızlı bir iyileşme için birbirini izleyen her alkolizm remisyon yol açar ve bu yöntem kullanılarak tedavi edici etkisi önemli ölçüde azalır kısaltır. prosedürünün bir sonucu olarak nevralji ilave olarak, hasta, iyatrojenik nevrit geliştirir, yıkıcı değişiklikler ortaya çıkar ve.

Yukarıda göz önüne alındığında, yöntemlerin hiçbiri bu hastalık için yüzde yüz tedavi vermediğini görebiliriz. araçlardan bazıları geçici rahatlama sağlar, ancak temelde hepsi hastalığın semptomlarını ele yöneliktir ve bu yüzde yüz henüz var olmayan nevralji tedavisi için anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.