ÇirkinlikMutfak

Vakum sistemi "VACS". Sistem, vakum konserve

vücudun en büyük yararı taze meyve ve sebze tüketimini getiriyor. Onlar birçok yararlı vitamin ve mineraller içerir. Bizim için her zamanki konserve yerine ürünlerin tazeliğini korumak sağlayan vakum sistemi geldi. "VACS" - bir vakum kullanılarak korunması için bir cihaz. nasıl bu basit mekanizma ele alalım.

"WACS" - bu nedir?

Meyve, sebze ve yemekler çeşitli Konserve önemli ölçüde onların raf ömrünü uzatabilir. Ortalama konserve bir ön ısıl işlem ürünlerini kapsar. Daha modern bir yöntem olup, iş parçası vakum sistemi 'VACS olarak kabul edilir. " son zamanlarda, ürün çok daha iyi bir vakum altında tutulur, çünkü cihaz, daha sık kullanılır. Bu oksidasyonu ve bozulma korunması önlenmesine yardımcı olur. Sonra ya da metal kapağın altında yavaş yavaş preformun kendiliğinden açılması yol heksanoik gazlar toplanır.

orijinal ekipman kapaklar özel bir dizi (9 adet) ve kap içinde bir vakum oluşturmak için bir pompaya sahiptir. Üretici ürünü tüm tüketicilere gitti emin yaptı ve bu nedenle çeşitli kapaklar çapı sunmaktadır. Bu standart dışı kaplarda yiyecek ve içecek korumak için metresleri sorun olmaz anlamına gelir.

Birçok için vakum koruma sistemi gerçek bir nimet haline gelmiştir. sorunsuz mümkün bunun sayesinde konserve için cam kabın dışına hava pompalamak için. Evde veya seyahat ürünlerde depolamak için bu sistemi kullanabilirsiniz.

Sistemin avantajları

Rus üretimin Orijinal buluş ürünlerinin her türlü korunmasında kullanılan ve besin maksimum miktarda tasarruf edilir. Vakum kapağı 200 defaya kadar kullanılabilir. Tamamen zaman korunması için kullanılan geleneksel metal değiştirin.

Vakum kış ürünlerini korumak ve tahıllar, makarna, un tazeliğini uzatmak için, meyve ve çilek kurutma iş parçasına uygulanır. Son sadece kurutulmuş ve tanklarda depolanan alındıklarında. Bununla birlikte, çoğu zaman ürün değil, bundan sonra, çeşitli kurutulmuş meyve böceklerinin fabrikalarda, kullanılmak üzere. Vakum sistemi, uzun süreli depolama sırasında gıda ürünlerinde parazit görünümünü önler.

hava pompalama için bir pompa bir rol dikiş anahtarı oynar. Sadece basit bir cihaz kullanılarak, çaba ve kapağı sarmak için denemek için gerekli değildir. Bir yalnızca birkaç hareketleri yapmak gerekmez ve ürünün kapasitesi güvenli şekilde kapalı olduğunu. Vakum muhafazası için özel kapak, açma cam kap içinde ve çizik bırakmaz. Bir hava iletildiği valf ve pompalama ile sağlanır.

kapsam

saklamanın en doğal yolu bozulabilen ürünler tahliyeyi kabul. bir gerçeklik haline bir süre önce, bu tür bir teknik "WACS" sistemleri gelişine, evde kullanım için mevcuttur olmuştur bulunmaktadır. Bu sadece geleneksel konserve kullanılır. yöntem, aşağıdaki durumlarda kullanım için uygundur:

  • dökme ürünleri depolamak;
  • hazır gıda depolama;
  • süt ürünleri, peynir depolanması;
  • Taze otlar depolama;
  • sosis ürünleri depolanması;
  • meyve ve sebzelerden taze hazırlanmış suyu depolama.

Eğer kurutma makinesinde meyve, sebze ve meyveleri önceden kurutulur, vakum içinde kendi raf ömrü birkaç kez artırır. Vakum koruma sistemi, et ve balık lezzetleri marine için kullanılabilir. Bu gibi durumlarda, turşusu ürünlere daha hızlı nüfuz eder.

"WACS" açıldıktan sonra yeniden koruma ürünleri için izin verir. Bu, herhangi bir ürün açılması anlamına gelir ve tam olarak, bir cam kap tekrar aynı kapak kapatılabilir kullanmayın.

Sınırlamalar

pek çok avantajı olmasına rağmen, sistem bazı dezavantajları vardır. Her şeyden önce bu cihazın maliyetini ilgilidir. Vakum kapak "WACS" ve pompa 750-800 ruble (standart) müşterilere mal olacak. Bazen ucuz fırsatlar bulmak, ama değerlendirmeleri göre, orijinal ürünlerin sağlamayabilir. İmalatçı aynı zamanda kapakların artan bir miktar (28 adet) bulunmaktadır ki burada bir dizi üretir. Böyle bir sistemin maliyeti - en az 1300 ruble.

Bazı durumlarda, koruma hala geleneksel kapağı kullanmalıdır. Bazı ev kadınları vakum sistemi "VACS" salatalık, domates korunması ile baş edemez şikayetçi.

Nasıl kullanılır?

kalıcı ürünlerin tazeliğini korumak amacıyla, konserve için sistemin nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir. Her şeyden önce, biz kullanılacak cam kap dikkat edilmelidir. Bu yonga veya başka bir hasar olmamalıdır.

kabın boynu üzerine kapak yüklemeden önce, mükemmel bir sızdırmazlık contaları kontrol edin. Bunlar tamamen olukların yer verilmelidir. Daha sonra pompa kapağında bir delik içine sokulur ve çubuk yukarı ve aşağı hareket eder kaptan tahliye edilir. Bu tür bir hareket, bir uzun süre saklanan ürünler yaklaşık 15 çubuk hareketleri yapmak gerekirse 5'ten fazla yapmak gereklidir.

Kabı açmak için tek yapmanız gereken valf kapağını kaldırın. O keskin nesneleri kullanmak için gerekli değildir.

Vakum sistemi "VACS": yorumlar

Cihaz buna rağmen şimdiden olumlu öneriler bir sürü kazanmak başarmış, pazarda yenilik sayılır, fakat. Vakumlu saklama En bozulabilen gıdaların tazeliğini korumak için izin verir.

Doğru kullanıldığında, hava pompalama için pompa uzun bir süre sürecek. Periyodik olarak, demonte yıkandı, kurutuldu ve saf vazelin ile yağlanması gerekir. duyarsızlaştırma olarak pompa manşet sıcak suda tutun edilmelidir. Bu manipülasyon uygun bir sonuç getirmezse, bu değiştirilmelidir.

vakum sistemi Tamam olduğundan emin olmak için, tanka su, kapağın bir miktar çevirmek ve hava pompası tahliye etmek gerekiyor. Sonra kavanozun ters çevirin. Hava kabarcıklarının görünümü sistemine zarar gösterir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.