Entelektüel gelişimiDin

O şort kiliseye erkekler için mümkün mü? teologlar, rahipler ve ortak ahlak ilkelerinin görüşü

Ben kilise giyen şort adama gidebilir mi? Soruya bir cevap basittir bulmak gibi görünüyor. Ama gerçek her rahip belli bir belirsizliğe yol ikilem üzerinde kendi görünümü vardır olmasıdır. Öyleyse cevabı kendiniz bulmaya çalışalım.

görünümünde bir ahlaki açıdan ...

soru üzerine Çoğu Ortodoks insanlar: "kiliseye şort giymiş bir adam Can" - tümden ki: "Hayır!" Sonuçta, zihinlerinde, kendi içinde Rab Allah'a saygısızlık gösterir uygunsuz türlerle ilişkili gardırop, bu eleman. şort giyim "boşta" tür çünkü bu onlar, anlayabilir.

daha iyi sunmak büyük bir şirkette görüşme anlamak için. Bir iş ortamında ortasında, iş elbiseli insanlar yöneticisinin yayını için yeni adaylar bekliyor ve sonra kısa bir plaj şort giymiş kapı adam, içinde patlar. Doğal olarak, en iyi durumda böyle bir karakter terk istenecek ve en kötü ihtimalle - kapıyı gösterecektir. Sonuçta, aslında o edep tüm kuralları ihmal ve sadece başkalarına saygı göstermek istemedi.

Oldukça belirgin bir sonuç aşağıdaki gibidir: insanlar Rabbin bir evi ziyaret bile, onlar da kırmak zorunda değilsiniz, resmi toplantılarda kıyafet kurallarına uymak kullanılırsa. Aksi takdirde, bir mümin manevi incelik yukarıda laik yasalarını koyar çıkıyor.

bilim adamları ve ilahiyatçıların görüşü

İncil de erkekler şort kilise olabilir olmadığı konusunda rehberlik vardır. Doğal olarak, orada doğrudan değil, ama kutsal mesajın ana fikri net daha tarafından görülüyor söylenir. bir ana örnek alimleri genellikle St. Peter ve İsa toplantı açıklar Yeni Ahit, çizgisini çıkartırken.

İlk kez Mesih onun yeni öğrenciye çağırmaktadır onlarla nasıl, okuyucu öğrenir, nehir kenarında rybachaschego. Ama suda yarı çıplak ayakta onu yaklaşmak cesaret etmez. Sadece giyinmiş Peter İsa görünüşünden utanıyordu değil (Bu konuda daha fazla söyler acele John Müjdeyi : 1-7 21). Bu hikaye bizim inanç ve hürmet samimiyet göstermesi nedeniyle, Tanrı iyi giysiler içinde sadece gelmelidir karşılamak için olduğunu öğretiyor.

Buna ek olarak, şort kiliseye erkekler için mümkün olup olmadığını konuşmak Mezmurlar kitabından birçok hatları vardır. Genelde ısrar tapınakta herhangi zam olduğunu - kutsal kararname. Ve kişinin görünümü tamamen bu olayın seviyesine uygun olmalıdır.

Nasıl bu soruya Ortodoks papazlar bakmak?

sorusu üzerine: "şort kiliseye erkekler için mümkün mü" - Efendimiz'in görevlilerinin sıklıkla ki: "Yapabiliriz." Bu da onun görünümünü daha bir kişinin inanç daha önemlidir olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, bir adam şort kiliseye gelse bile, yine de rahibin nimet ve rehberlik alacaksınız.

Ancak, yine de bu kadar hafifçe bu tür bir şey tedavisinde tavsiye etmiyoruz. Sonuçta, hatta aşırı sıcak kişilerde hemen sorunu çözmek, hangi ışık pantolon giyebilir. Çok daha kötü için özel aşınma kısa giysiler bir sürü öne çıkarın için olmasıdır. o gurur ve kibirden dayanmaktadır çünkü bu durumda, onların hareket, günahtır.

Yani erkekler şort kilise olur?

her şeyden toplarsak, kimse şort kiliseye gitmek için bir adam yasaklar olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz. ahlak ve böyle bir eylemin dini canons görüş açısı budur den Ancak, en az, tedbirsiz söylemek. yeryüzünde Allah'ın dinlenme yeri ile ilgilidir nasıl Sonuçta, yolu bir kişinin elbiseler gösterir.

Bir erkek böylece istemeden yaptığında Bir istisna olarak, sen durumu kabul edebilir. Örneğin, kentte yürümeyi tercih, bu kaderin irade tapınağa yakın olarak çıkıyor olduğunu. Bu durumda, görünüm sadık kendi ülkesinde Yaratıcı'nın konuşmak arzusu durmamalıdır. Ruhun samimiyet çok daha yüksek görünüm ve kişinin giyim hep olduğu anlaşılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.