OtomobilArabalar

Kabin filtreleri "Reno Logan": değiştirme, kurulum ve fiyat

Kabin filtreleri - bu da herhangi bir modern araba yapamaz hangi olmayanlar ayrıntıları biridir. Bu özellik kabinde havanın kirlenmesini önler, ama bizim yollarda toz konsantrasyonu çok büyük olduğu için, genellikle değiştirmek gereklidir.
Ve bugün "Reno Logan" kabin filtresi değiştirme, ve ne temsil nasıl bakacağız.

oluşma tarihi

Çoğu kabin hava filtreleri geçen yüzyılın başlarında 80-ler dünyada ilk idi. İlk örnekleri düz kağıt yapılmıştır. Bunlar mekanik temizlik. Zamanla, bunlar iki katmanlı kartuşları değiştirildi. Bunların ana avantajı akın büyük toz parçacıklarının, birinci tabakanın ve ikinci madde olarak 50 mikrondan daha büyük olmayan bir gecikme olmasıdır. Kömür Filtre vardı sonra. Bunların bileşim daha iyi emilmesi için aktif kömür az bir miktar ilave edildi. bugüne kadar en yüksek kaliteli ve etkin olarak adlandırılan melez kartuşu vardır. Ancak, çoğu üreticilerin arabalar yüklemek kömür filtre iç ( "Reno Logan" ve hem de "Dacia Logan"). Onlar çok daha ucuzdur ve işlevsellik rakiplerine aşağı değildir.

işaretler yedek

Nasıl "Reno Logan" değiştirilmesi gerektiğini hangi polen filtresi belirlemek için? Aslında, çok basit hale getirir. Filtrenin kirliliğinin ilk işareti - otomobilin içinde kalıcı kötü kokuların bu farklı görünümü. Bazen haftalarca aşındırıyor edemez ve bu nedenle değiştirilmesi gerektiğini bir belirtisidir. İkinci özelliği - Bu havalandırma ve ısıtma en güç azaltma sistemi. Eğer yüksek fırını geçin ve gelen Örneğin, hava delikleri bir zorlukla fark hava akış araçları, kir ve toz ile tıkanmış sistemi hissetti. Ayrıca, ana belirti sabit misting olabilir.
Üçüncüsü işareti - "torpido" için kısa bir süre içinde toz büyük bir tabakanın oluşmasıdır. araba bu nedenle nefes almak imkansız olduğunu ve yanında kalıp bir kokusu yoktur. Bu çözülme sırasında oraya kabin filtresinin içindeki biriken nemi gösterebilir. Yukarıdaki belirtilerden en az birini fark ederseniz, filtrenin durumunu kontrol edilmeli ve gerekirse değiştirilmelidir.

kabin filtresi "Reno Logan": onarım karmaşıklığı

Genel olarak, çok kolayca bu parçayı kendiniz değiştirebilir ve herhangi bir komplikasyon olmaması için. Önemli olan - bu araba modeli için özel olarak uyacak tam filtreyi bulmak için. Aşırı ucuz teklifler önlemek ve en yüksek kalitede seçeneğini seçmek gereklidir.

yedek

Bir kabin filtresi satın aldıktan sonra, "Reno Logan" tamir edilebilir. Bunu yapmak için bir tornavida gerekir. Bunun sayesinde biz kapağını tutan vidaları gevşetmek edecektir. İkincisinin altında ve polen filtresi "Renault Logan" dir. Erişim verilerine kendinden delici vidalar için üst üste, yani bir tornavida ile sökün ve ayrı bir yerde saklayın serbest hissetmez. Bu arada, bu modelde kapak sadece 4 vida, aynı zamanda 4 ek sekmeler tutulmuyor.
Şimdi üst kapağı kaldırmak ve "Renault Logan" gözümüzün önünde görünür polen filtresi. Çoğu zaman, bu tüm makineyi kirletmesine şekilde değil, yani çok dikkatli bir şekilde ortadan kaldırmak için, toz büyük bir miktarda içerir.

Değiştirin veya eskisini temizlemek?

Prensip olarak, bu arasında hiçbir fark yoktur, ama temizlenmiş filtre sakıncaları vardır. Aslında akan su altında sen değil bakteriler tarafından, sadece biriken kir ve toz filtreyi temizlemek olabilir. Onların tek buharlı temizleyici kaldırılabilir ve bu büyük bir sorun olacaktır. Bu nedenle, birçok sürücülerin hemen eski filtreyi dışarı atmak ve yerini yüklemek için tavsiye edilir, yeni, daha çok bunun için fiyat oldukça demokratik olduğunu. Eh, maliyet makalenin sonraki bölümlerinde, ama şimdilik bizim değiştirilmesi dönelim edilecektir.

Yeni filtre takın

Eğer plastik çerçevesi ile kontamine kaldırdıktan sonra size toz oldukça büyük konsantrasyon bulacaksınız. Bu kuru veya nemli bir bez veya bir elektrik süpürgesi ile çıkarılmalıdır. Ama önce, aksi takdirde bu yatakların her alacak, delik bastırmak gerekir. Ve bu da, olumsuz motor ve işlevsellik çalışmasını etkileyebilir. Bir elektrikli süpürge ile çalıştıktan sonra bir alkole batırılmış bir bez veya bez diğer parçası ile burası tedavisinde bir kez daha tavsiye edilmektedir.

Artık yeni kabin filtresi açmak ve düzenli yere ayarlayın. Eleman bozulma olmadan "oturmak" gerektiğini bilmek önemlidir. Ondan sonra, montaj geçin. İlk olarak, siper al ve ayrıca birikmiş kirden arındırmak. Üzerinde toz, tabii ki, değil kadar filtresinde olduğu gibi, bu uygun kuru bez veya nemli bir bez yani. Sonra özel kılavuzlar üzerinde kapağında koymak ve sonucunu görmek. İdeal olarak, tüm sıkıca ve güvenli oturmalıdır. Kapak tam olarak yerleşmiş zor ya değilse, daha büyük olasılıkla yanlış kabin filtre ayarlayın. Bu durumda, onun virajlı bir yer aramaya gerek. Bazen polen filtresi "Renault Logan" kusurlu olur. Bu durumda, biz geri mağazaya taşıyacak.

Tüm mandallar eski yerine monte ve sıkıca sabitlenir. Çok çaba size kapak yerine geldi hissedene kadar bastırın gerekiyor. Çoğu zaman bu kısa bir tıklama gösterir. Bundan başka, temizleme prosedürü, ayar vidalarının ters işlemde. pas oluşumu WD-40 aracı yüklemeden önce bunları tedavi etmek daha iyidir kaçının. Bu durumda, bir sonraki yedek plastik kapağından Hiç vidaları büküm ile sorun olmaz. vidalar durdurmak gerekmez sıkın, ama bu yüzden normalde ağzını sıkı tut söyledi. Aksi takdirde, dişlerine zarar verebilir. Filtreyi değiştirmek için kısa bir foto-talimatlar, aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, tüm işlem dört aşamada olduğunu. Zamanla tüm yedek fazla 5-10 dakika daha sürer.

Kabin filtreleri ( "Reno Logan"): fiyatı ve değiştirme sıklığı

Bu öğe çok sık kontamine bir özelliğe sahiptir. Uygulamada görüldüğü gibi, her 15-20 bin kilometre kabin filtresinin başka yüklemesini gerçekleştirdi. "Reno Logan" bir istisna değildir. Daha pahalı mal olacak, o kadar uzun sürecek unutulmamalıdır. Ama biz en pahalı filtreler için çaba olmamalıdır. Bu parçaları alırken kurallarına sadık iyidir "altın ortalama." Rusya'da Kabin filtreleri "Renault Logan" 400 ila 700 ruble bir fiyata satın alınabilir. Yani, iyi bir filtre 550 ruble bulunabilir olduğunu.

Bildiğim kadarıyla yedek frekans olarak, daha sonra 15-20 bin - bu sadece kaba bir dönemdir. Her Arabanızı kullanırken özellikle hangi alan bağlıdır. Dışarıda ise sadece toprak yollar vardır şehir, ve filtre (hatta kalite) 3 ay sizi sürebilir. Ama frekansını değiştirerek kentinde on iki aya kadar, birkaç kez artar.

Sonuç

Yani, biz nasıl değiştirileceği anladım ve yeni kabin filtresi ( "Reno Logan") ne kadar olduğunu. Gördüğünüz gibi kolaydır ve herhangi bir çaba olmadan değiştirilebilir, bu ayrıntıyı al. Bu nedenle, isteğe bağlı olarak uzman yardımı alın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.