Ruhsal gelişimDin

Kadın manastırları. Pokrovsky Kadınlar Manastırı

Manastırın umutsuzluktan gittiğine dair bir görüş var. Bir kişi mutsuz aşktan, maddi sıkıntılardan veya başka zorluklardan ötürü umutsuzluğun üstesinden gelir ve dünyayı terk edip, meraklı gözlerden saklanmak için ayrılmaya karar verir. Öyle mi? Hiç değil. Bu yazıda, güçlü insanların hayatlarını yaşadığı, Tanrı'ya hizmet etmek için çağrılan bazı kadın manastırlarına bakacağız.

tanım

Kadın manastırlarına bakmadan önce, bir manastırın ne olduğuna bir göz atalım mı? "Rahibe", "manastırlık", "manastır" gibi kelimelerin bir temelleri vardır. Hepsi "bir" anlamında Yunanca "monos" kelimesinden kaynaklanmaktadır. Buna göre "keşiş" yalnız yaşayan bir kişidir.

İlk erkek ve dişi manastırlar nasıl ortaya çıktı? Görünümlerinin tarihi oldukça ilginç. Bazı insanlar, kendilerini dış dünyadan uzaklaştırmak için inzivaya çekmeyi tercih ettiler; böylece kimsenin onları Tanrı'nın antlaşmalarına yansıtmasını, onları dinlemesini, yasalarına göre yaşamasını engellemedi. Zamanla, benzer düşünen insanlar, öğrenciler belli topluluklar yaratmaya başladılar. Yavaş yavaş bu tür topluluklar, çıkarlar, yaşam biçimi ve fikirlerle birleştirilerek daha da büyüdü. Ortak bir çiftlik vardı.

Genellikle hem erkek hem de kadın manastırları yüksek duvarların arkasında bulunur. Oraya gelen kişi kardeşlerinin yüzlerini görüyor. Aslında, manastır dünyevi sorunların fırtınaları arasında bir tür kurtarıcı adadır.

Kız Bayramı Manastırı

Holy Virgin Protection Convent, Kiev Alexandra Romanova Prensesi tarafından kuruldu . XIX. Yüzyılın 30'lu yıllarında bazı kızkardeşlerle yaşamak için oraya taşındı. Bu kadın manastırda bir hayat kurmak için tüm kaynaklarını ve kaynaklarını yatırdı. Manastır kentinde bir hastane, kızlar için bir mahalle okulu, yetimhaneler için bir barınak, yoksul çocuklar, kör ve ölümcül hasta insanlar ve çok daha fazlası yer alıyordu.

Sovyet iktidarının gelişiyle birlikte manastır kapatıldı ve yağmalandı, pek çok simge imha edildi, kilise başından kovuldu. 1941'de işçiler orada yaşıyordu. Ayrıca manastırın topraklarında bir kitap deposu, fidanlıklar, bir matbaa vardı.

Ekim 1941'de, manastırda manastır hayatını canlandırdı. Burada bir poliklinik kuruldu, doktorlar işgal sırasında birçok insanın hayatını kurtardı. İnsanlara tedavi edilemez hastalıklar hakkında sertifika verdiler, böylece zor iş gücü için Almanya'ya ihraç etmelerini engellediler.

Şimdi Pokrovsky manastır Kiev'in en önemli turistik yerlerinden biridir, insanlar buraya sadece Ukrayna'dan değil yurtdışından da gelirler.

Kutsal Iveron Manastırı

Bu manastır oldukça genç. Tarihçesi 1997'de Donetsk ve Mariupol Metropolitan Hilarion'un nimetiyle tapınağın yapımı için havalimanının yakınındaki arazide bir taş atıldığında başladı.

Kadınların Iversky manastırına giren ilk kişi, Ambrose'un başkan yardımcısı olan Kasperovo Kutsal manastırının kızkardeşiydi. Manastırı yerleşmek kolay değildi, fakat kızkardeşlerin günlük duaları, emek ve azim, usta liderlik sayesinde ekonomi kademeli olarak gelişti.

Manastır hayatı uzun süredir Ortodoks geleneklere dayanıyor. Rahibeler karada çalışıyor, sebze ve meyveler yetiştiriyor. Manastırın bütün toprakları yeşillikler ve çiçekler içine gömülür. Kızlar, bahçeye ek olarak yemekhanede, tapınakta itaatle, koroda ve provada çalışıyorlar.

Manastırda iyi bir gelenek vardır - canlı ve ölüler hakkında Mezmurlar okunur. Bu, kızkardeşlere göre, kötülüğü uzaklaştırır ve kişiyi aydınlatır.

Vnedensky rahibe rahibe manastığı

1904 yılında kuruldu. Chernivtsi şehrinin merkezinde yer almaktadır. Kurucusu Anna Brislavskaya, bir albayın dul eşidir. Hayatının geri kalan kısmını ölen kocasına dua etmek için geçirmek isteyen Ahmet, bir arsa topu satın aldı ve dilencilere, yaşlılara ve iki kilise yönelik bir hücre kurdu.

Şimdi manastırın topraklarında yeraltı tapınağı, manastır hücreleri, atölyeler ve ofisler bulunan bir bina, bir depo ve diğer işyerleri bulunan bir kazan dairesi bulunan iki kutsal yöre Holy Trinity Katedrali vardır. Tapınak, kutsal Yosemite şehitleri, New Kukshi, Kudüs'te kutlanan meşe haçı ve daha bir çok şeyin kalıntılarını barındırıyor. Her gün, günlük hizmetler tarafından yönetilir.

Pokrovskaya Kapısı'ndaki Manastır

Stavropegial Kadınlar Manastırı, 1635'te Moskova Çar Mikhail Fedorovich tarafından kuruldu , ancak başlangıçta erkekti. Bu sitede manastırdan önce Pokrovskaya kilisesi vardı. 1929 yılına kadar manastır pek çok şeyden geçti: perestroyka, yeni bir çan kulesi kurulması, tekrar tekrar kutsanma. 1929'da kapatıldı. Yakındaki mezarlık yerine kültür parkını kırdılar. Manastır binaları devlet kurumlarına uyarlandı, bir spor salonu, matbaa, kütüphane bulundu.

1994 yılında, Kutsal Sinod manastırın faaliyetlerini sürdürmeye karar verdi. Son yıllarda, manastır ortak çaba gösterilerek pratik olarak restore edilmiştir. Manastırın eski eseri, kutsanmış Matrona, namaza yardım için ona dönen herkese yardımcı olur. Manastırın kapıları her gün ziyaret etmek isteyen herkes için açıktır.

Rahibeler nasıl olurda?

Kadın manastırları rahibeleri nasıl hazırlarlar? Her şeyden önce, kendisini manastırlıkla adamak isteyen bir acemi, 3-5 yıl süren bir deneme süresi geçirir (mevcut manevi eğitime bağlı olarak). Manastırın töreni, kızkardeşine emanet edilen itaat performansını izler, yargıçların yemin etmeye istekli olduğunu belirtir ve ardından yönetici piskopos'a bir dilekçe yazar. Nimetiyle, manastırın itirafçısı karamsar yapar.

Manastır taahütlerinin üç aşaması vardır:

  • Elbisesinin içinde saklanmış;
  • Mantara veya küçük bir belaya sıkışmış;
  • Büyük Majeste sıkılmıştım.

Birinci sınıf manastırlık papazın içe çekilmesidir. Kızkardeşler kendilerini alıyorlar, yeni bir isim teklif edilebilir, ancak manastır yemini etmiyor. Ayaklanma süresince itaat, aziz ve dış dünyadan vazgeçme yeminleri mantoda kabul edilir. Bir rahibe, eylemlerinin sonuçlarının farkında olarak, en az 30 yaşında bir kadın olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.