Haber ve ToplumKültür

Güzel Polonyalı soyadları: alfabetik liste ve tarih

Polonya kökenli kolayca taşıyıcı adıyla tanınır. Polonyalı soyadı derin tarihi ve kimliği vardır. eğitim ve Polonyalı isimlerin ödeneğin Dönemi onbeşinci yüzyıl olarak kabul edilir. Başlangıçta, genellikle sadece asil kökenli kişiler, yani eşraf verildi.

Polonyalı soylu aile (en ünlü listesi) vardı nerede

aslen askeri bir mülk anlamına eşrafından çıkması, oynadığı soylu baş harfleri oluşumunda önemli bir rolü. Sonra bütün soylular eşit haklara sahiptir ve gelir düzeyi sadece farklıydı. Düzenli ordunun 1138 yoktu çünkü ordusunda bir ihtiyaç vardı. Bu bağlamda, bir bölgeden diğerine soylular kendi bireysel adı ve damgalı sembollerle bir toplumda birleşme kararı aldı. arması topluluğu üyeleri her birinin mülkü oldu ve klan adı adı dahil. armaları isimleri, örneğin, klejnotni, współherbowni için, herbowni çok farklıydı. Bunlar hanedan ilişki' kavramının ortaya çıkmasına yol açtı teslimat, birçok bileşenden isimler haline gelmiştir. " En popüler arasında Lewandowski ve Allan Orekhovskiy isimlerini içerir.

sıradan Polonya adı (liste) nasıl oldu

Sadece on yedinci yüzyılda adını giymek fırsat sıradan Polonyalılar var. asil bir aile özel ad ikamet veya işgal alanına bağlı olarak, onların baş harflerini almış ait değil. Başlangıçta bu kent sakinleri ve sonra köye geldi. Bu işgal sık sık ödenek için temel oluşturur.

Basit bir isim listesi genellikle isim mesleği Kowalski türetilmiştir sayılabilir. Bu artık Demirci dövme adam. Vilna'da doğmuş insanlar için olduğu gibi, o zaman Vilna'da sağlanan çağrıldı. Konuşan, bunların birkaç yüzyıl önce özellikle popüler olduğu dikkati çekiyor bugün için liste çift Polonyalı adı, hakkında çok farklı değildir. Örneğin, Boi Żeleński - çift soyadı, bunlardan ilk ona taşıyıcısının takma adıdır.

Baz adı ödünç zaman

Polonya Prensliðinin gelişim tarihinin yakından komşu ve uzak güçlerin kaderi ile iç içedir. Ukraynalı insanlardan ödünç Polonyalı soyadı (alfabetik listede aşağıda gösterilmiştir), genellikle bir ticaret veya taşıyıcı bir özelliği ifade eder. Bunlar: Bachinskii, Wisniewski, Dovgalevsky, Kotlyarskii, Poplavsky Remigovsky, Shvidkovskiy. Bryl, Vaganas, Korsak, MiKSA, Rouksha: Litvanya, Polonya adı (alfabetik sırayla liste) insanlardan ödünç aldı.

Buna ek olarak, başka milletlerden etkisi altında olanlar var. Shervinsky - Alman dilinden gelir ve doğrudan şehre Shirvindt ilgili ad. Bu Çek Kohovsky gelen ve Rusça öncesinde geldi - Berezovsky. Eski Rus dili atası Sudovsky adıydı. Yahudilerle ilişki Polonyalı sözlüğü onların notları (ve Grjibovski Zholondzevsky) getirildi. Polonyalı isimlerin kökeni tarihini incelenmesi Slav halklarının tarihiyle birlikte uygulanmalıdır. Ancak böyle bir yaklaşımla mümkün güvenilir veriler elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

kızlar için Polonyalı adı (liste)

Polonya'da Kadınların baş harfleri tek benzersiz bir özelliğe sahiptir. Onların biten kadın evli olup olmadığına bağlıdır. (I) anka, aksi durumda, yalnız kız -owa veya -ina, -yna biten bir soyadı alır - Evlilikte bir kadın, onun soyadı için biten Eğer -ówna veya olduğunu. kızlar için en ilginç Polonyalı adı (liste): Sheviola, Sudnik, Vishnevskaya Zavadskaja Karel, Kowalska Matseng. Novakova, KOBIN, Puhalina: evli kadınlar için. bekar Tipik: Kordzyakuvna, Moravyanka.

Ünlü Polonyalı kadın

Polonyalı kadın güzellik takılar ve birçok erkek devreden çıkartır. En güzel Polonyalı isimlerin hamiline Nastassia Kinski inanıyoruz. Bir etnik Pole, Sopot uyruklu - aktris, Almanya'da babasını doğdu rağmen. Özellikle popülerlik onun çıplak vücudu piton sarar hangi bir resim, getirdi. Polonyalı soyadı en ünlü ve güzel taşıyıcıları sıralamasında ikinci sırada Barbara Brylska sürer. Polonyalı aktris yılbaşı filmi de Nadia rolüyle birçok bilinen "Kader Irony veya Your Bath tadını çıkarın!".

ilk üç en tanınmış popüler Polonyalı aktris Apolonia veya Fields Rax taklit edilemez tamamlar. Polonya-Sovyet üretimin çeşitli filmlerde rol aldı. Rax filmi "Dört tanker ve köpeği" yayımlanmasından sonra ün kazanmıştır. Ama az çekici ve yetenekli Poliaček hakkında unutma: Beatu Tyshkevich (Polonya aktris), Rosalia Mantsevich (2010 Bayan Polonya), Magdalena Meltsazh (Polonya model ve aktris), Barbara Kars (aktris), Olga Savitskaya (Polonya dansçı, aktris koreograftır).

Polonyalı erkeklerin Hakkında

Ülke nüfusunun erkek yarısı da çok güzel Polonyalı soyadı var. onların büyük ve en unutulmaz, tabii ki, tanınmış kişilikleri ait listeler. Baştan çıkarıcı bir görünüm, hafif kirli sakal, adını gösteren aristokrat haberler - Michael Zhebrovky bu. Varşova'da doğan film ve tiyatro oyuncusu tane film tanıdıkları "The Witcher" ve "Piyanist" rol aldı.

En gizemli görme sahibi, en güzel üç Polonyalı erkekler arasında Polonyalı aktör Maciej Zakoshtselny. gözlerinin biri kız başlarını kaybetmesine neden olur. Bir Mateush Damentsky genç yakışıklı - Zor kazanan ama aynı zamanda çok cazip isimler de. O Varşova Tiyatro Akademisi'nden mezun, bütün "Siyah" filmlerinde ülke rollerden ötürü "Rus isyan", "Aşk ve Dans" adını yüceltti. Hiçbir az güzel ve özgün isimleri aktörler var Paul DeLong, Paul Malashinsky, Yanush Gayos, Daniel Olbrychski, Entoni Pavlitsky.

isimleri Değişen

Çok çeşitli, gördüğümüz gibi, Polonyalı isim. Liste ayrıca yapmak değişikliklerden etkilenebilir. Polonya Herhangi sakini istenirse isim değişikliği için geçerli olabilir. telaffuz uyumsuz adı veya Polonya kökleri vardır bu durumla sık olur. Isim adı ile aynı olduğunda, o zaman da değişiyor olur. küçük şeyler, Zapadlovsky, Zayaitsky, Vynka, Zaromba, Skorupko: hizmetin isimlerin değişim kesinlikle kimin baş harfleri tam kelime kişilere inkar olmaz. Polonyalılar da genellikle farklı ülkelerdeki onu sesliliğe ve alaka vermek için isimlerini değişirler. Özellikle popüler Böyle bir show-iş yıldızlar için nedenidir. Örneğin, tanınmış Polonyalı aktris, gerçek ismi Kizyuk yeterince gür sesli olmadığını karar vermesi ve Karel olarak değiştirdim. Onların adı bir yıldız için uygun değildir ve Zofia Soretok bu isimle Taubvursel ile olduğuna inanıyoruz Polonyalı yıldızın arasında.

Eğitim Polonyalı Yahudi soyadı

Polonyalı Yahudiler çeşitli Polonyalı deyişle uygun olarak isimlerini aldı. Ayrıca, çoğu bölgede yaşayan, babası veya annesi adına çıktı. Çoğu zaman, Polonyalı Yahudi isimleri biten -Kayak veya -ivich var. ait Ode en yaygın isimlerinden Polonyalı Yahudi asıllı Grjibovski olduğunu.

Daha önce, Yahudiler aslında isimleri çeşitli versiyonları olmuştur. Polonyalı soyadı Poznań telaffuz ile bir konuşma Yahudiler ile iletişim kurarken bir örneği Posner, onlar kullandılar. ikamet şehrin adıyla Adı kesinlikle tipik ve sık sık kullanılan Polonyalı Yahudiler bulunmaktadır.

büyük liste hangi Soyadı, en yaygın bazılarına sahiptir. Bunlar arasında, Varşova, Krakow, Lobzovsky, Patsanovsky. Polonya bölümünün ardından Yahudilerin isimleri Avusturya ve Prusya makamları vermeye başladı. Onlar Yahudilerin alay ve onlara kötüleyen isim vermek başladı (örneğin, Volgeruh - "tütsü" anlamına gelir veya Ohtsenshvants - "öküz kuyruğu"). On dokuzuncu yüzyılın Inventazh ( "stok") veya Vyhodek ( "WC") gibi isimler tanıtıldı rağmen o günlerde Polonyalı yetkililer kendilerini bu, izin verilmez. Tabii ki, bu daha az saldırgan isim ama yine de hiçbiri olmak onların taşıyıcı var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.