FormasyonÖykü

Sırayla Rusya'nın tüm kralları (portreler): tam listesini

Aşağıda tümünün bir tam listesi Rus Çarlar. maceraperestler ve liberaller ve muhafazakarlar gelen tiranlara - bu başlık varlığının neredeyse 400 yıldır tamamen farklı insanlar vardı.

Rurik

Uzun yıllar boyunca, (Rurik'in den Putin'e) Rusya siyasi sistemi defalarca değişti. İlk hükümdarlar prens unvanı giydi. Moskova çevresindeki siyasi parçalanmanın bir süre sonra yeni bir Rus devlet geliştirmiştir zaman Kremlin sahipleri kraliyet ünvanı almaya nasıl düşünüyoruz.

Bu Ivan altında Terrible (1547-1584) gerçekleştirilmiştir. Grandük krallığında evlenmeye karar. Ve karar, bu kaza değil yapıldı. Yani Moscow Monarch ki o vurguladı - Bizans imparatorlarının halefi. Rus Ortodoksluğu kim verdi onlar oldu. Bizans İmparatorluğu artık var XVI yüzyılda (Osmanlı'ya saldırı altında düştü), Ivan Grozni öylesine haklı eylemlerinin önemli bir sembolik öneme sahip olacağına inanılmaktadır.

kral olarak Böylesi tarihsel figürler tüm ülkenin gelişimi üzerinde büyük bir etkisi vardı. Ivan Grozni başlığı ile değiştirildi aslında yanı sıra, o da Doğu'ya Rus genişleme başlayarak Kazan ve Astrahan hâkanlık yakalanan.

Ivan Fedor (1584-1598) oğlu zayıf karakteri ve sağlık ile ayırt edilmiştir. Ancak, devam ettiği takdirde devlet geliştirmektir. Bu patrikhanesine tarafından kurulmuştur. Rus devletinin yöneticileri daima Miras konuda çok önem vermiştir. Bu kez, o özellikle hızla artmıştır. Fedor hiçbir çocuğu vardı. Öldüğü zaman tahta Rurik hanedanı kısa kesti.

Troubles zamanı

Theodore ölümü iktidara gelmesinden sonra, Boris Godunov (1598-1605) - hukuk kardeşi. O Kraliyet ailesine ait değildi ve birçok ona gaspçı düşündü. Ne zaman bunu doğal afetler nedeniyle büyük bir açlık başladı. Krallar ve Rusya devlet başkanları hep ilde barışı korumak için çalıştı. Çünkü Godunov o gergin durumun o kadar yapamadı. ülke birkaç köylü ayaklanmaları geçti.

Buna ek olarak, maceracı Grisha Otrepyev kendini oğulları Ivana Groznogo birini aradım ve Moskova'da bir harekat başladı. O gerçekten sermaye yakalamak ve kral olmayı başardı. Boris Godunov bu noktaya kadar yaşamış değil - o sağlık komplikasyonlar nedeniyle öldü. Oğlu Theodore II yakalanır ve meslektaşları Falsdmitry tarafından öldürüldü.

Düzmece kuralları o Lzhedmitry Polonyalı Katolikler kendini çevrili olduğunu hoşlanmadığı hoşnutsuz Rus Boyars, ilham oldu Moskova ayaklanması sırasında devrilen önce sadece bir yıl. Boyar Dumanın taç Vasiliyu Shuyskomu (1606-1610) geçmesine karar verdi. sıkıntılı zamanlarda sık sık Rusya yöneticilerini değiştirdi.

Princes, krallar ve Rusya devlet başkanları dikkatle gücünü koruduklarını. Shuya tutun vermedi ve Polonyalı işgalciler tarafından devrildi.

ilk Romanof'lar

1613 yılında Moskova yabancı işgalcilere kurtuldu zaman, soru egemen hale kim ortaya çıktı. Bu metin sırası (portreler) Rusya'nın tüm krallarını sunar. Şimdi Romanov hanedanının tahta çıkış hakkında konuşmanın zamanı geldi.

Bu türünün ilk imparatoru - Michael (1613-1645) - o engin ülkeyi yönetmek gönderildiği çok genç bir adamdı. Troubles yeryüzü sırasında ele geçirilen için onun temel amacı Polonya ile mücadele oldu.

Bu yöneticilerin biyografileri ve XVII yüzyılın ortalarına kadar Kurulu'nun tarih vardı. Mikhail oğlu Alex (1645-1676) kuralları sonra. Rus sol banka Ukrayna ve Kiev katıldı. Yani, parçalanma ve Litvanyalı egemenliği kardeş halkların birkaç yüzyıllar sonra, nihayet, bir ülkede yaşamaya başladı.

Alexei birçok oğlu vardı. Theodore III (1676-1682), bunlardan en büyüğü, genç yaşta vefat etti. Ivan ve Peter - aynı anda iki çocuk saltanatını çıkmasını sağlamaktadır.

Petr Veliky

Ivan ülkeyi yönetmeye açamadı. Bu nedenle, 1689'da bu Petra Velikogo tek saltanatı başladı. O tamamen Avrupa şekilde ülkeyi yeniden inşa. Rusya - Rurik'in dan Putin'e (kronolojik sırayla, bütün yöneticiler düşünün) - birkaç örnek değişimin kadar yoğun bir döneme biliyorum.

Yeni bir ordu ve donanma. Bunu yapmak için, Peter İsveç karşı savaş başlattı. '21 Kuzey Savaşı sürdü. Onun İsveçli ordusunun sırasında yenildi ve krallık güney Baltık toprakları devretmek kabul etti. Rusya'nın yeni sermaye - 1703 yılında bu bölgede, bu Saint-Petersburg tarafından kurulmuştur. Peter başarı ünvanı değiştirme hakkında düşünmek için onu zorladı. 1721 yılında imparator oldu. Ancak, bu değişiklik krallığı kaldırılması vermedi - günlük konuşma hükümdarları içinde krallar aramaya devam etti.

saray darbeler dönemi

Peter ölüm gücünün istikrarsızlık uzun süre izledi. Monarch'lar tarafından yardım, şaşırtıcı düzenlilik kalmayı başarmış saray darbeler. Bu değişikliklerin başında, bir kural olarak, bekçi ya da bazı saray durdu. Bu dönemde Catherine düzenlemeler (1725-1727), Peter II (1727-1730), Anna Ioannovna (1730-1740), John VI (1740-1741), Elizaveta Petrovna (1741-1761) ve Peter III (1761-1762 ).

Bunlardan son kökenli Alman oldu. selefi Peter III Elizabeth Rusya Prusya karşı muzaffer savaş açtı zaman. Yeni hükümdar bütün kazanımlar vazgeçti, kral Berlin'e döndü ve bir barış anlaşması yaptı. Bu hareket, onun ölüm fermanını imzaladı. Guard taht Peter eşi Catherine II idi, bundan sonra başka bir hükümet darbesi düzenledi.

Catherine II ve Paul I

Catherine II (1762-1796) derin bir kamu zihin vardı. Tahtın, o aydınlanmış mutlakiyetçilik bir politika izlemeye başladı. İmparatoriçe amacı Rusya'da reform kapsamlı bir projeyi hazırlamaktı Yasama Komisyonu, meşhur eserin düzenledi. o da Görevini yazdı. Bu belge ülke için gerekli reformlar hakkında birçok fikir içeriyor. 1770s Volga köylü ayaklanması Pugaçev öncülüğünde patlak reformlar durdurulmuştur.

(Tüm asiller listeledik kronolojik sırayla) Tüm krallar ve Rusya devlet başkanları yeterince uluslararası arenada bakmak için ülke hakkında bakım. Bu istisna ve Catherine oldu. O Türkiye aleyhinde birçok başarılı askeri kampanyalar yürütmüştür. Sonuç olarak, Rusya Kırım ve Karadeniz'in diğer önemli bölgelere bağlı olmuştur. Catherine saltanatının sonunda Polonya'nın üç bölüm oldu. Rus İmparatorluğu batıda önemli kazanımlar elde beri.

Büyük İmparatoriçe ölümü, iktidara oğlunu Paul I (1796-1801) geldikten sonra. Bu alıngan kişi Petersburg elit bir sürü sevmez.

XIX yüzyılın ilk yarısında

1801 yılında, başka ve son darbeyi yoktu. komplocuların bir grup Paul ele. tahta oğlu Alexander I (1801-1825) idi. Saltanatı Dünya Savaşı ve Napolyon işgaline geldi. iki yüzyıl boyunca Rus devletinin yöneticileri bu kadar ciddi bir düşman müdahale karşılaşmamıştı. Moskova yakalanması rağmen, Napolyon yenildi. Alexander Eski Dünya'da en popüler ve tanınmış hükümdar oldu. Aynı zamanda "Avrupa'nın kurtarıcı" olarak adlandırılır.

Genç bir adam olarak kendi ülkelerinin içinde, Alexander liberal reformları gerçekleştirmeye çalışmıştır. Tarihsel rakamlar genellikle yaşla birlikte kendi politikalarını değiştirebilir. Burada ve Alexander yakında fikirlerini terk etti. O bilinmeyen nedenlerden ötürü 1825 yılında Taganrog öldü.

kardeşi Nicholas ben hükümdarlığı başında (1825-1855) ki Kasım bir isyan vardı. Bu nedenle, son otuz yıldır, ülkenin muhafazakar sipariş kutladı.

XIX yüzyılın ikinci yarısında

İşte portreler ile sırayla tüm Rus Çarlara vardır. Aşağıdaki tartışma Rus devletinin ana reformcusu odaklanır - Alexander II (1855-1881). O köylü kurtuluş başlatan manifestosu olan. Feodalizmin İmha Rus pazarını ve kapitalizmi geliştirmeye yardımcı oldu. ülkenin ekonomik büyümeyi başladı. Reformlar yargı, yerel hükümet, yönetim ve askere alma sistemini etkiledi. hükümdar kendi ayakları üzerinde ülkeyi yükseltmek ve o kaybetme sunulan dersler çalışıyordu Kırım Savaşı, I. Nikola altında başladı

Ama radikaller İskender'in birkaç reformlar idi. Teröristler defalarca hayatını girişimleri yaptık. 1881 yılında, başarılı oldular. Alexander II bombalı saldırıda öldürüldü. Haber tüm dünyaya şok etkisi yarattı.

Nedeniyle olaya ölen hükümdarın oğlu Alexander III (1881-1994) şimdiye gerici ve tutucu sert oldu. Ama en önemlisi o bir barış yapıcı olarak bilinir. Saltanatı sırasında, Rusya herhangi savaşı yapmamıştır.

geçen kral

1894 yılında Alexander III öldü. Nicholas II (1894-1917) eline geçti Güç - oğlu ve son Rus hükümdar. Zamanla krallar ve kralların mutlak güce sahip eski dünya düzeni onun işlevselliğini yitirdi. Rusya - Rurik'in den Putin'e - kargaşa bir sürü biliyordu, ama her zamankinden daha onları daha Nicholas altındaydı.

1904-1905 yılında. ülke Japonya ile alçaltıcı savaş yaşadı. İlk devrimi izledi. huzursuzluk bastırılmasına rağmen, kral kamuoyuna taviz vermek zorunda kaldı. O bir anayasal monarşi ve meclisi kurmayı kabul etti.

her zaman Krallar ve Rusya devlet başkanları devlet içinde bazı muhalefet ile karşı karşıya. Şimdi insanlar bu duyguları ifade milletvekilleri seçebilir.

Birinci Dünya Savaşı 1914 yılında. Hiç kimse o zaman Rusça dahil olmak üzere birçok imparatorluğun, yıkılışını son vereceği şüpheli. 1917 yılında, Şubat devrimi patlak ve son çar feragat etmek zorunda kaldı. Nicholas II ve ailesi Yekaterinburg Ipatiev evin mahzeninde Bolşevikler tarafından idam edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.