FormasyonÖykü

"Deniz Aslanı" - Nazi Almanya İngiltere yakalamak için operasyon

İngiltere'nin Savaşı ve "Operation Deniz Aslanı" Hitler yakalamak için başarısız girişimi bakın Albion 1940 yılında. Almanlar Moskova durdu edildi ve tüm Alman kuvvetleri ülkemizde ile savaşa gönderilmeye başlandı Führer 9 Ocak 1941 verildi Büyük Britanya kıyılarında inişe tüm hazırlıklarını iptal emri olarak, Rusya'nın yardımıyla başarısız oldu. "Deniz Aslanı" Ama eğer - operasyon İngiltere yakalamak için, Britanya Savaşı (Churchill'in dosyalama tarafından tanıtılan bir terim) sadece Hava Kuvvetleri savaş ve ülke semalarında Alman üstünlüğünü yakalamak için girişimde içerir.

Avrupa köleleştirme son dokunuş

Savaştan sonra bazı üst düzey askeri Alman yetkililer Hitler'in İngiltere'de düzenlenen saldırı hakkında ciddi düşünmemiştim iddia etti. Büyük olasılıkla, Fransız ordusunun yenilgisinden sonra, o Manş Tüneli ülkesi cebinde zaten emindi. Ve Führer sekiz ay 9 Mayıs 1940 yılına kadar bir "şakacı savaş" kavuşturduğuzamanki gibi bir İngiltere, Fransa kaderini, değilse Rusya ile savaştan kaçmak olmaz. "Deniz Aslanı" - Alman saldırı iniş olarak tasavvur operasyon, - 1940 16 Temmuz onaylandı. Seeliwe plandı - başlangıçta 25 bölünmeler Manş geçmeyi ve Dover ve Portsmouth arasında İngiliz kıyısında indi.

Kanal - İngiltere'nin doğal koruma

İngiltere çok iyi bir donanma ve yüzyıllara varan tecrübesi olduğu için, bir operasyon daha maceracı - riskli bir iş ve "Deniz Aslan" - Ancak pek bir iniş gerçekleştirmek deniz savaşları. İngiliz Hava Kuvvetleri da oldukça güçlü olmuştur. Yani feribot iniş çok zor oldu. Bu nedenle, bileşenlerden biri Alman ordusu arasında "Operasyonu deniz aslanı" yani Ordusu, dışlanan. İlk imha veya RAF'ın bastırmak ve Manş temizlemek için karar verildi. operasyonun başlama tarihi her zaman transfer etti. Tabii ki, İngiltere, Sovyetler Birliği ve terfi her şekilde Hitler'in saldırıda çok ilgilendi.

ciddi hazırlıklar

"Deniz Aslanı", operasyon, ayarlamalar yapılmış, transferin başladığı tarih olan tüm revize ediliyor Albion Alman saldırıdır. O 25 değil karar verildi ve 40 bölünmeler işgal kıyı şehirlerde, hangi anakara kıyısında, Manş Denizi kapısı katılacak - 1722 mavna ve 471 yedekte -, büyük miktarlarda geçiş tesislerinde birikir Cherbourg ve Rotterdam, Calais ve Oostende. Buna ek olarak, Almanlar 1161 ve 155 birimlerinde tekneyi kullanmak için beklenen deniz taşımacılığı arasında yer değiştirme 3000-5000 ton. Vurgu Alman Hava Kuvvetleri (Luftwaffe), 13 kıyı silahları olduğunu desteğine yerleştirilmiştir.

İngiltere'nin Savaşı

07-08 Ağustos İngiltere bombalamaya başladı kod adı - "Kartal baskını» (Adlerangriffe). "(Deniz Aslanı ' 'amfibi iniş parçasıydı,' Kartal ilk gün, kod adına sahip diğer kaynaklar 13 Eylül operasyon başladığı resmi tarih listelenen rağmen) Kartal Günü» (Adlertag), Britanya Savaşı resmi başlangıç tarihini kabul'. İşletilmesi başlangıç tarihi, genellikle sözde "sıçrama deniz aslanı başarısız oldu." (bildiğimiz gibi de yer almadı, açılış) onaylanmamıştır 13 Şubat 1942, Amiral Raeder ben nihayet gündemden çıkarıldı bundan sonra bu operasyon hakkında Fuehrer'inde bir konuşma vardı son kez oldu.

savaşta gerçek dönüm noktası

Yukarıda belirtildiği gibi, İngiltere'deki işgali operasyonuna 1940 sonbaharında 1941 baharında ertelendi. Ne olursa olsun yazılır şimdi Dünya Savaşında dönüm noktasıdır, sadece Moskova yakınlarındaki Hitler'in birlikleri durdurmak ve Stalingrad yenilgisi köleliğinden Britanya'yı kurtardı etmek. Onları Deniz ve İngiliz yenilgisinden sonra yenilgi hangi tarihi zaferler Rus ordusu ve çölde ve onların kıyılarından kaydedildi. Sadece Hitler'in emri Dunkirk Alman saldırısını durdurmak ve Kanal genelinde müttefiklerinin ordusunun 330.000 asker taşımak için izin için.

hava paritesi

"Operasyon Deniz Aslanı" 1940 yazında düzenlendi. Aslında değil iniş ve yakalanması ada ulus, ve kara birlikleri önünü zorunda İngiltere'nin bombalama. Ama operasyon 16 Temmuz 1940, belgeyi onayladı ve tamamen Ocak 9, 1941-th kaldırıldı. Operasyonu "Kartal", "deniz aslanı" bir bileşeni, Eylül ayında durdu ve Almanlar havada hakimiyeti ve Luftwaffe'ye tutmaya ulaştığını kabul etmek zorunda kaldılar, Londra'da bombalanmasını ve süresiz ertelendi işgali durdurmak için gereklidir. Ve sonra, bilinen nedenlerle, bu düşünce geri gelmedi.

Avrupa kentlerinin tamamen yok başlangıcı havaya koymak

Böylece "Operasyon Deniz Aslan" sona erdi. her durumda İngiltere'nin işgali Disrupt o ülkenin sadece bir kredi olarak kabul edilemez. UK ve Almanya'ya karşı hava saldırıları yürütülen rağmen, değil Hitler'in Rusya'ya yönelik bir saldırı için planlar yumurtadan, İngiltere'de, "Uzun oynamak için müzik kullanılmaz." Londra yıkıcı bombalama hiçbir bombaları sonuçlandı Alman pilotlar, bir navigasyon hatası ile başlar İngiliz başkentin kenar bulunan askeri fabrikalar, üzerine düştü ve onun merkezinde bulundu. İngiliz Berlin dört misilleme baskını yaptı. yıkım ve kayıplar küçüktü ve Berlinli korkutmak için değil, daha ziyade bir sürpriz olsa da, Hitler'in öfkeliydi ve masif bombalama olduğunu sipariş İngiltere'nin başkenti 7 Eylül'de başladı. İngiltere'de aynı gün sinyali "Cromwell", Alman birliklerinin işgali başlangıcı hakkında bir uyarı geliyordu. 7 Eylül bombalama en güçlü ve en büyük tahribata yol açtığı, 9 Eylül - daha az önemli 15 - daha az. 17 Eylül'de Almanya'nın kıyı limanlarında, ekipmanın sökülmesi saldırı için tasarlanmıştır. Almanlar gökyüzünde mükemmelliği elde ve "deniz aslanı" önünü başaramadı. Ama Alman birlikleri üzerinden bir zafer ve savaşın dönüm noktası olarak kabul edilemez. daha çok Almanlar ayrıca bombalama durmadı çünkü ve Coventry kenti yıllarda 1940-1942 yılında yerle bir edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.