Gıda ve içecekYemek tarifleri

Taze lahana ile Borsch - masamıza numaralı tabak

asla sıkıldı yemekleri ve çorba, belki de taze lahana ile bunlardan biri vardır. Bu eksik olan nokta budur - Ben her gün bir çorba yerseniz en az haftada bir kez masaya değilse, o zaman yorgun, ama bizim ailede, o inkar etmiyoruz.

hazır tencerede, ev ilk şey geliyor gibi - tatil veya iş gezisi iki haftadan fazla bir yerde varken, böylece Ya da bazen yerli borş sadece hayal olduğunu sıkılmış.

Aynı zamanda, etli zengin suyu üzerinde pişirin, ancak taze lahana ile sadece sebze çorbası yapmak için olabilir - tabiri caizse, çok eski bir sürümünü, ne zaman ve pancar başında gidecek işinde.

Her aile kendi tarifi var - vakıf yalnız gibi görünüyor, ama sonunda hepsi farklı çıkıyor - Diğerleri, tam tersine, daha küçük, ancak daha fazla lahana nişastalı sebzeler tercih ederken seven biri kaşık standları kadar çok malzemeyi, koymak birisi (o zaman daha pancar almak zorunda) birisi tatlıdır pokislee sever. aniden ev fasulye haşlanmış (veya korunmuş) olur eğer, o zaman bizim çorba gerekli ekleyin ve sadece daha iyi beslenen bir yemek alır.

Yani, taze lahana ile çorba hazırlamak - my tarifi

Kemik veya beyin sığır göğsü üzerine eti alıp çorba pişirmek için daha iyi Borş zenginliği için. Bir 5 litrelik kap suyu kaynatmak daha azdır. Eğer çok olsun bile - hep bir sızıntı almak ve başka bir şey daha sonra kullanmak üzere buzdolabında fazlalığı koyabilirsiniz. İlk su tahliye kaynama hemen sonra tavsiye kap durulama ve hacminin ¾ yere su ile et yeniden enjekte, sonra et pişirme uzun düşük ateşte, daha sonra sıvının belirli bir miktarı hala buharlaşır olmalıdır, çünkü (tamam kadar yemek ve Hazır et suyu) temizdir. Et kemikten serbestçe hareket olduğunda 2-2,5 saat sonra - et suyu hazır. Temiz Kemikler, drenaj ve et parçalar halinde kesilmiş ve ya yine ertelemek veya filtrelenmiş suyu bir tencerede göndermek edilir. Evet, tuza pişirme işleminin ortasında suyu unutup tadını geliştirmek için bütün temizlenmiş ampulü eklemeyin.

Eğer pişirme bitmeden bir saat, sadece borş için yaklaşık olarak kırk beş dakika tüm suyu kullanacağız ise, iyice kaynaşmak orta boy soyulmuş patates, bir tavada atmak daha doygun sıvı olun.

Şimdi sebze doğrudan işlem yapabilir. Taze lahana standardına çorba ürünlerin kümesi - taze polvilka lahana, 3-4-5 patates, 2 havuç, pancar 1-2 (bütün boyutuna bağlı olarak), orta soğan (bunu sadece inanmıyordu et suyu pişirilmiş birini ,) bitmiş et suyu taze domates kaldırmak -) malzeme bir çift (veya salça), biber 1 numara bir kaşık (veya kurutulmuş biber bir tutam alıyoruz ve hala sık sık boşlukları "Leço" dan biber kullanın, ama bu kış, sarımsak, tatlı biber, defne yaprağı, tuz.

lahana pirzola ve erteleme, patates soyma ve oldukça büyük küpleri keserek Taze, kaynayan et suyu göndermek. patates neredeyse hazır olduğunda 15-20 dakika sonra, bir tencereye lahana yatıyordu ve yumuşayana kadar orta ateşte pişirin.

Pişmiş lahana, ince kesilmiş iken soğan ve havuç ve pancar şeritler (veya eksik kökleri büyük rende aracılığıyla) ve sonradan bitkisel yağda kızartılmış: İlk golden sonra aynı tava havuç ilave olan renk, bir süre sonra, pancar ve Bulgarcayı soluk boyun biber ve sonunda püresi taze domates ekleyin (ilk kaynar su ile duş, yüzden kabuğu kaldırmak kolay oldu) (oldukça büyük şeritler kesilmesi halinde, sebze biraz et suyu biraz ekleyerek söndürüldü olmalıdır). Hiçbir taze domates yoksa ve ince doğranmış sarımsak (çorba pokislee isterseniz, başka bir küçük ama sipariş edebilir ve), sonra salça eklenir. Zazharku biber ve biraz tuz (kendi başına tarifsiz nefis var).

lahana pişmesine yakın, o zaman bütün küçük kaynatın, yangın azalmasıyla getirmek, defne yaprağı ve biber koyun, bir tavada bütün zazharku ekleyin ve 5-7 dakika bizim çorba hazırdır. plakasına tencerede biraz demlemek bırakarak, taze yeşillik (kim seviyor) kadar kesecek.

plakalar, taze lahana çorbası dökme, yeşillik ve ekşi krema her parti ilave edildi. çarpıcı değer Aroma!

Tüm Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.