MaliSigorta

Sigorta primleri girişimci: Bilmeniz gereken en önemli şey

Bir olan serbest meslek? bu alan çok uzun zaman önce değil Treat? Ve neden IP ilgili bazı temel unsurları bilmiyor? öğrenmek ister primleri ödemek zorunda bir girişimci? burada bu konularda yararlı birçok bilgi bulacaksınız çünkü Sonra, bu sayfayı kapatmak acele etmeyin.

Bireysel girişimciler her yıl sigorta primi ödemek zorunda. Emeklilik Fonu da faaliyetlerinin sona erdiği tarihten önce IP durumuna gelişine kadar geri sayıma başlar bu ödemeler, miktarını ayarlar. Emeklilik Fonu tescil iş yapan her kişi için zorunludur ve vergi dairesine verilerin sağlanmasının ardından beş gün içinde yapılır unutulmamalıdır.

fon yaratmak amacıyla, girişimci Emeklilik Fonu'na bir uygulama yazmak gerekmez ve EGRIP tablolara göre otomatik olarak, belgelerin kopyalarını sağlamak. Bu gönüllü ödeme özel avukatlar, dedektifler, noterler ve diğerlerine ait olanlar için gereklidir Emeklilik Fonu'na katkı.

Bir diğer önemli faktör herhangi bir IP yani Emeklilik Fonu birkaç kez, kayıtlı olmasıdır:

  • eğer sette yukarıda istenilen SP girişimci ödeme sigorta primleri (aylık ödeme);
  • IP sivil bireyler ve iş sözleşmeleri için geçerli durumda;
  • Bir PI sigortacı olmak istiyorsanız (- sabit ödeme bu durumda, girişimci kendileri ücretlerini ödeyecek).

Tek bir girişimci faaliyetlerini yürütmek üzere işçi kiralamaya karar verir durumda, o vergi otoritesi ile tekrar kayıt gerekecektir. yapmak için bu belge ve onların kopya bir paket toplamak gerekecektir.

Hesaplama ve sigorta primlerinin ödeme

Nasıl primleri girişimci hesaplayabilir? onlar eşit olduklarından burada her şey oldukça kolaydır asgari ücretin (asgari ücret) yıl başında. Ayrıca, katkı miktarı emeklilik fonuna başvurarak bulundu ve ödeme için yıllık tutarı aynı anda dikkate alınacaktır hangi makbuz, organizasyonu alınabilir.

Emeklilik Fonu, SP katkıları gibi ödemeler ile ilgili olarak, onlar yıl sonuna kadar yürütülmektedir. Onlar Tasarruf Bankası ya da bir (kart tarafından) olmayan nakit ve nakde olarak kullanılan ödeme terminalleri aracılığıyla ya yapılabilir. miktarı o Emeklilik Fonu hesabına yatırılır zaman alınmış sayılacaktır.

1 Ocak sonra tescil Girişimciler, sadece faaliyetin başlamasından ayı yatırılır miktar için ödeme yaparsınız. Bir kişinin SP statüsüne çıkmaya karar verirse, sigorta primi boyutunun iş yapmanın toplam gün sayısına eşit olacaktır.

Böylece, primler girişimci, vergi aksine, nüks belirtileri gösterir. onlar Emeklilik Fonu bütçesinde geldiğinde, onlar her sigortalının personify ve hesaba FIU'dan her IP için açılır bireysel hesabı almak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.