MaliSigorta

Ne çocuk için spor sigorta nedir ve neden resmileştirmek gerekir

Özellikle bir çocuğun vücut için sporun faydaları farkında elbette Her birimiz,,. Ama her spor aktiviteleri belirli travmatik ilişkili olduğunu unutmayın. Küçük bir sporcunun sağlığını ve yaşamını korumak için, ebeveynlerin sadece çocuk için spor sigortası gerekiyor. "Rosgosstrakh", "Max", "Advant", "Ingosstrah2" ve diğer birçok şirket uzun sigorta ürünlerinin kendi listesini genişletti ve benzer bir hizmet sunmak için mutluyuz var.

Eğer spor sigortası kaydetmeniz gerekir Neden

Çocukların çok daha aktif yetişkinlerden daha olduğunuz düşünülürse ve genellikle sadece hareketsiz oturmak mümkün değildir, birçok spor kulüpleri (hatta satranç kulüpleri) sadece sigortası olmayan adamlar yapmayız. Böylece antrenörler en azından kısmen yaralanmalar oyuncularını sorumluluğunu kaldırıldı. spor müsabakaları, harçlar ve çeşitli yarışmalar ve geziler için özellikle zorunlu sigorta, çoğu durumda, "precompetitive" öfori çocuklarda olduğu için tamamen ihtiyatla unutun.

Yaralanma mevcut olduğu, bu nedenle çocuğunuz dama ilgilenen varsa, herhangi bir sporda düşünmek temelden yanlıştır, sigorta ona uymuyor. Yani eğer pahalı sağlığı ve çocuğunuzun güvenliği, politikasını yürütmek emin olun. Özellikle sigorta bu tip iki yaşından beri sağlandığını. Önemli olan çocuğun haftada en az bir kez sınıfları katıldı olmasıdır.

Ne bu sigorta kapsamında olduğunu

Tabii ki, belirli bir bölümün çocuğu veren her ebeveyn, sadece çocuğun ilgi olurdu, ama yaralanma riski düşük farklılık olacak bir spor, seçim eğilimindedir. Yine de, en popüler spor sadece en travmatik bulunmaktadır. Çocuk için anlaşmazlık ve kalite spor sigortası çözmek için tasarlanmıştır.

Erkek bir daha travmatik kadınlar için daha spor olduğuna inanılmaktadır, ancak öyle değil. Karate, boks, Aikido, Sambo ve diğerleri - - Tabii ki, futbol veya hokey düşme ve kırık ve kontak sporları şey doludur aktiviteyi artışa işaret ve konuşamıyor. Ama kızlar bu konuda çok geride şunlardır: artistik patinaj, akrobasi, jimnastik, balo salonu dans ve spor - bu en travmatik listesinde lider konumda işgal spor türlerinin tam listesi değildir.

ek öğeler

Genç şampiyon bile yurtdışında Diğer şehirler ve yarışmalara geçerse, çocuk için spor sigortası ek öğeleri ile genişletilmiş gerekmektedir. Bir çocuk daimi ikamet, helikopterin tahliyesi ve başkalarının yerine acil hasta taşıma meydana geldiyse, kronik hastalıklar, arama ve kurtarma, seyahat ve akrabalarının birinin konaklama için semptom rahatlama var dahil edilebilir. Aynı zamanda politikanın maliyeti biraz artar, ancak anne şey olursa, onların bebek yalnız sorun gitmeyecek emin olabilirsiniz.

maliyet sportstrahovki

Muhtemelen anne ilgilenen önemli konulardan biri - bu çocuk için spor sigorta maliyetinin ne kadar olduğunu. her durumda kendi değerin ayrı ayrı hesaplanır ve birçok faktöre bağlıdır edilir.
İşte bunlardan bazıları:

 • daha tehlikeli, daha pahalı - Her şeyden önce politika fiyat çocukla ilgilenen sporun türüne bağlıdır.
 • politika terimi - burada sigorta verilir kaç gün üzerinde önemlidir. politika tüm yıl için verilebilir ve ayrıca yarışma sırasında örneğin, bir kaç gün için çocuğu koruyabilir. Açıkçası, politika eylem süreli kısa, bu yüzden ucuzdur.
 • toplamı sigortalı - Burada büyük bir ödeme Eğer yaralanma durumunda bekliyorsunuz olduğunu anlamak önemlidir, daha pahalı sigortası için ödemek zorunda kalacak.
 • Kapsam - sigorta maliyeti, sadece Rusya topraklarında faaliyet ülke dışında seyahat için politika fiyatından daha çok daha azdır.
 • Çocuğun yaşı - genellikle çocuk genç, daha anne sigorta tescili için ödemek zorunda kalacak.
 • poliçe tutarının da böyle pahalı ekipman kullanılarak yaralanmaların tedavi olarak buna dahil ek öğeler, etkilenir.

Sözleşme Özellikleri

Eğer çocuk için spor sigorta karar verirseniz - Yeterince basit, o zaman yanılıyorsunuz. sigorta şirketi yöneticisinin bütünlüğü güvenmeyin. sözleşme imzalamadan önce, dikkatlice öğrenecektir. Özellikle dikkatle tazminat ihlal sen reddedilecektir hangi şartlar altında dile sözleşme, bu unsurları incelemek.

Örneğin, şartları ve devam eden çalışmalar ve tedavi edilecek yaralı tehlikeleri uyarısına aykırı olarak sporcu masrafları kendilerine ait olacak eğer.

Özellikle kandaki alkol keşifle ilgili noktaya dikkat. Tabii ki, her ebeveyn çocuğunun alkol içmeye asla emin olduğunu, ancak uygulama inceleme altına kaçan ergenler (örneğin, diğer şehirlerde yarışmalara seyahat ederken), bazen kendilerini çok fazla izin verdiğini göstermektedir.

Ayrıca, franchise değerine dikkat edin - bu toplam ödemesi hariç tutulur böyle bir asgari miktardır. düşülebilir 1.000 ruble ve 900 bir maliyetle çocuğun tedavisi ise, örneğin, s., sigorta şirketi şey ödemek zorunda olmamalıdır.

Nasıl ödeme almak

Ne Zaten çocuk için spor sigortası varsa - "RESO", "Rönesans", "Rosgosstrakh" veya başka bir şirket? Ne Çocuğunuz yaralı yapmanız ve dokümanları hazırlamak ne gerek için?

Her şeyden önce, herhangi bir yaralanma Eğer acil tıbbi yardım isteyin gerekir. Doktor düzeltmek için emin olmalıdır kaza ve size ödeme için gerekli olan bir sertifika yayınlayacak.

Sonra yakın gelecekte gerek - genellikle en fazla 3 günlük bir süre içinde - Eğer herhangi bir şekilde olayın sigorta bildirmek için. Şirketin çalışanları, hazırlanmak için gereken belgeleri, devam etmek ve istemi konusunda size bildirecektir. Çoğu zaman, liste aşağıdaki gibidir:

 • Ödeme için bir uygulama;
 • Sigorta poliçesi veya kopya;
 • bir ebeveyni (sigortalı) sivil pasaport;
 • Çocuğun doğum belgesi;
 • alıcının KDV numarası ve ödeme yatırılır hangi banka hesabı.

Bir atlet yaşatılamayan, yaralı ise, aynı zamanda bir ölüm belgesi (orijinal + fotokopi), artı ölüm nedeni üzerinde bir sağlık raporu gerekir. ulaştığı tarihten itibaren nedenleri üzerinde sağlık raporunu hem de sertifika MŞEK noter tasdikli - Herhangi bir sakatlık kurulurken.

Buna ek olarak, size sigortalı olay sonucu tahakkuk gelmiş giderlerini onaylayan ilaçlar, sağlanan sağlık hizmetlerine ve diğer belgeler için tüm makbuzları gerekir.

Sigorta şirketinin seçimi

Bu çocuk için bir spor sigorta gerekirse, dikkat etmelidir en önemli noktalardan biridir. "Alfa Sigortası", "RESO-Garanti", "Ingosstrakh", "Rönesans", "Özgürlük" - hangi şirket seçilir? Tabii ki, sigorta şirketi seçimine çok ciddiye ele alınmalıdır. sigortacı hakkında daha fazla bilgi toplamak için çok tembel değil sözleşme yapmadan önce. İşte yorumlar çeşitli forumlarda arkadaşlar, internet kullanıcılarının yardımcı bulunmaktadır. Özellikle dikkatle onları çünkü çeşitli tuzaklar hakkında bilgi bulmak için çoğu zaman mümkündür, negatif yorumları okumak. Birkaç ofisleri ziyaret ve dikkatli önerilen koşulları inceleyin.

çocuk için spor sigorta - bu çok sorumlu ve önemli olduğunu, bu nedenle profesyonellere emanet gerekir. Nitel politika ebeveynler daha sakin hissediyorum ve sporculara güven vermek yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.