MaliSigorta

Yenidoğan için MHI politikası: noktaya gelmek için ve nasıl dekore

dünyaya bir bebeğin görünüm zamanda, derhal doktor dikkatine altında düşüyor. Ebeveynler en kısa sürede çocuklarının sigorta zorundadırlar Yani, gelecekte de devam etmek. Ve bu bir heves, ama Rusya Federasyonu hukuk bir gereklilik değildir. Rusya Federasyonu topraklarında yaşayan her kişi, tıbbi yardım almalıdır. Ve ücretsiz. Bunu yapmak ve zorunlu sağlık sigortası yoktur belirleyin. Yeni doğan MHI politikası Kayıt - bu basit ve harcamak gerekmez çok zaman. Ve bu nasıl yapılması gerektiğini tam olarak ve biz bu makalede ele alınacaktır.

Politika çocuğu ihtiyacı

belgelere göre yaşamın ilk birkaç ay içinde hâlâ annesinden ayrılamaz. Bu nedenle, gerekli tüm tıbbi prosedürler onun için onun sigorta poliçesi tarafından desteklenmektedir. Eğer zamanında yeni doğan MHI politikasını elde etmek başarısız olursa Ama sonra, doktorlarla iletişim kurmak çok zor ve pahalı olacaktır. zaman aşımı sigorta özel bebek mamaları (süt gıda), hem de ücretsiz ilaçların sağlanması için uygun olabilir Eğer gerekirse.

Bazı anneler bütün aile gönüllü politika LCA altında sigortalı savunarak uzakta zorunlu sağlık sigortası programından utangaç ve bu yeterlidir. Ancak bu argümanlar inceleme için ayağa yoktur. Gönüllü politika tıbbi hizmetlerin çok daha geniş yelpazede sağlar ve daha iyi ve daha pahalı bir tedavi sağlayabilir gerçeğine rağmen, daha yakından incelendiğinde profesyoneller ağır basar bir dezavantajı, var. endişe Mevcut zor koşullarda, hiç kimse SK korunacaktır sigortalı olayın zamanına göre size garanti edemez olmasıdır.

Bu durum gerçekleşirse, hasta risk altında çocuk ve yeterli tıbbi bakım olmadan kalır etmedi. En kötü durumda, tedavi kendileri için ödemek zorunda kalacak.

Böylece gönüllü sigorta yenidoğan için AKY politikasını iptal etmez, aksine onu tamamlar.

Anne ve çocuk hakları

Doğru ve zamanında dekore malyutke sigorta Rusya Federasyonu'nun hiçbir hastanede zamanında ve ücretsiz tıbbi yardım alma hakkını verir. ülkenin diğer ucunda büyükannesi ziyareti devam ve aniden hasta oraya götürüldü Yani, çocuğunuzun yardım almadan kalacak emin olabiliriz. Ama buna sen yeni doğmuş için kırıntısı MHI politikasına sahip özellikleri ne bağlıdır, ücretli veya edilmeyecektir.

Buna ek olarak, zorunlu sağlık sigortası varlığı, 3 yaşından küçük çocukların doktor tarafından belirtilen şekilde serbest ilaç kullanma hakkına sahiptir. OMS olmadan bu imkansız.

Anneler hatta yaşamın ilk üç ay için bir sigorta belgesinin varlığı olmadan bu ücretsizdir gerekli tüm tıbbi hizmetler sunmak gerektiğini bilmelidir. Ama bu süre içinde, belge hala çizmek gerekir.

nereye gitmek

politika belirlemek için, ebeveynlerin herhangi bir sigorta şirketi için geçerli olmalıdır. Eğer kendi seçimini nasıl yaklaşacağını bilmiyorsanız, biraz tavsiye kullanabilirsiniz. Bebeğin hayatının ilk aylarında hizmet edilmeye devam edecek kliniği, karar verin.

Eğer şehrin diğer ucunu almak, çocuk doktoru gibi olasıdır ve yolun zorluklara rağmen sadece onunla tedavi olmak istiyorum - Eve kuruma yakın olmak zorunda değildir.

Bir doktor ve tıbbi kurum karar verdik zaman, UK bir sözleşme imzalayan ne için personel sormak ve oraya gitmek için çekinmeyin. Bu durumda, herhangi bir sorun olması garanti edilir. Aniden diğer yanda seçilen IC değiştirmek isterseniz arada, özgürce bunu yapmak mümkün ve yılda bir kez ücretsiz olacaktır.

Belgeleri nasıl hazırlanır

MHI politika doğanları almak için gerekli evraklar önceden hazırlamak başlayacak. Bu bebek henüz hiçbir kağıtları eşya olmaması ve madde gecikebilir gerçeği kaynaklanmaktadır.

tüm kırıntısı İlk doğum belgesi yazmak gerekir. çok basit olun. Bunu yapmak için, kayıt yerel ofisimizle bağlantı ve hastane ve ebeveynlerin pasaport boşaltmak için. Doğum anından itibaren bir ay boyunca zaman var gereklidir.

Sertifika alındığında, çocuk (onlar birlikte yaşamak yoksa veya bunlardan biri) olduğu velilerin adreste kayıtlı, yazılı gerekmektedir. Bunu yapmak için, pasaport ofisine gidin. Bir çocuğun kayıt yapılmaması idari suçtur ve cezası veya bir uyarı taşır.

Şimdi Emeklilik Fonu gitmek ve bir SNILS başvurmak gerekir. Bunun rağmen bu madde zorunlu değildir, ancak ihmal edilmemelidir. SNILS kesinlikle gelecekte ihtiyacım var.

Burada, aslında, ve OMS politikası yenidoğan için tüm belgeler:

  • bir ebeveyni (bebek kayıtlı olduğu kiminle kişi) pasaport;
  • Doğum belgesi;
  • öngörülen bir şekilde tamamlanmış uygulama şekli;
  • SNILS.

Her üç ay süreyle verilir yasalara göre kağıtlarla koşturup rağmen, kayıt işlemine devam edilmemelidir.

şartlar

OMS yenidoğan politikası için tüm belgeler toplandığında, sigorta şirketi gidin. UK çalışan tüm kontrol ve geçici bir sertifikada size ellerini verecektir. Bu 30 gün süreyle geçerlidir ve tamamen kalıcı bir politika yerine geçer. Bu bebek bürokratik gecikmeler muzdarip ve tedavi ebeveyn sigorta andan itibaren ücretsiz tıbbi yardım almadığını sağlamaktır. çocuğun bir ay sonra ömrü boyunca hareket edecek kalıcı bir belge verilecektir.

bir ihtar vardır. Bir çocuk (ve ailesi) sadece geçici kayıt çerçeveli ve sigorta sadece geçerlilik dönemi için çıkarılan edilecektir. politika otomatik kayıt dönemi artışı ile uzatılır.

Nasıl uzaktan sigorta OMC sipariş etmek?

Bir çok genç anne sorusu çok ilgileniyorlar: "OMC politikasını alıyor mu e-posta veya hizmetleri yoluyla uzaktan yenidoğan olabilir"

teknolojik ilerleme ve gittiler ama her ne yazık ki, sigorta belge MLA konusunun uzaktan Rusya yasaları verilmemektedir. Gerçek şu ki bu formlar sıkı sorumluluk kategoriye ait çünkü, özel bir günlüğüne imzalamak zorunda, bu belgeyi elde etmek olmasıdır.

Ama burada belgelerin sunulması için posta hizmetleri yararlanmak olduğunu bile mümkündür. ilgili belgelerin seçilmiş IC onaylı kopyaları ve tamamlanmış başvuru formunun adrese Bu gönderme yapmak için.

Birçok sigorta şirketleri kendi web siteleri var ve çevrimiçi başvuru formunu doldurmak ve belgeleri taramak için talep edilmektedir. Sen bunu yapabilirsiniz, ancak politikanın çoğu için hala bizzat ortaya çıkmak zorunda.

ülke açıklık bazı bölgelerde OMC politikası kamu hizmetlerinin siteyi kullanarak yapılabilir. Bir elektronik başvuru formunu doldurmak için gereklidir ve tüm diğer belgeler, çeşitli bölümler arasındaki etkileşimle üretilecek.

Eğer sigortası yaptırmayan ne olur

çok önemli - Muhtemelen zaten yeni doğan için AKY politikası fark ettik. Bu belgenin olmadan sadece doktorların ücretsiz servis edilecektir ambulans. OMS klinikte kayıt olmadan çalışmak ve sadece özgür bir hastane hakkında hiçbir soru olabilir olmayacaktır.

Birkaç gün kesinlikle doğru evrak çocuğunuzun sağlığı değmez geçirdi. sigorta hızlı çıkarmak daha iyidir, böylece bu durumda riski kesinlikle haklı değildir.

Nasıl belgeyi kurtarmak için

Eğer kayıp veya yeni doğan için, yanı sıra kişisel veri bebeği değişti durumunda MHI politikasını şımarık varsa, belgeyi değiştirmeniz gerekiyor. kolaylaştırın. O taburcu edildi Aynı SC, uygulanır ve kayıp belgeyi rapor veya kişisel bilgilerinizi değiştirmelisiniz. Çalışan bilgileri kaydetmek ve size geçici bir politika verecektir. Bir ay sonra, tüm değişikliklerle yeni bir belge alacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.