MaliSigorta

2015 yılında vadesi geçmiş sigorta Penaltı

Yasaya göre, her araba sahibi yıllık araç sigorta gerekir. Satın almak istediğiniz Zorunlu politikası, CTP olduğunu. Ancak, bazı vicdansız sürücüleri yeni sözleşme-verilmesi yeniden ve süresi dolmuş bir belge ile yollarda götürmek devam etme acelesi vardır. Doğal olarak, yasa ile cezalandırılır ve böyle bir ihlal için ceza ödemek zorunda kalacak. Ne 2015 yılında vadesi geçmiş sigortası için tahsil edilecektir günü bu makalede ele alınacak.

politika terimi

Yeni bitiminde sigorta sözleşmesi ve ilk etapta kendi ödeme onun geçerliliği hakkında bilgi almak için. Eğer müfettiş sormayın böylece bulundu Bu gerçek, gereklidir: "gecikmiş sigorta cezası nedir".

Yakın geçmişte sadece üç ay sorumluydu asgari süre için bir CTP satın almak mümkündü. 2015 yılında poliçe süresi bir yıl yükselmiştir. Böylece, sigorta sözleşmesinin yapılmasından sonra on iki ay geçmesinden sonra, sürücü yenilemek zorundadır ya da başka bir sigortacı ile yeni bir CTP satın alın. nedense Eğer araç sahibinin yeni sigorta satın mümkün değildi ya da sadece sigortalı otomatik bağlanma uzatır anlaşmanın katılımı olmadan bunu yapmak için daha sonra şirket unuttum. İki ay politikası iptali durumunda sürücü sözleşme yenilemek olmaz sigortacı söyleseydim, şirket bunu bitiminden sonra ertesi gün iptal eder. Böylece, araç sahibinin Eğer öyleyse, tabii ki, başka bir kuruluşta yenisini satın almadım, CTP değildir.

Vadesi geçmiş sigorta ve kaza - sonuçları

Genellikle, bu tür durumlarda suçlu partide bir kaza durumunda gecikmiş sorumluluk sigorta poliçesi aracı olduğunu ortaya çıkar. Ne ve hangi ceza bu durumda gecikmiş sigorta için? ceza ödeyecek bağlı hangi birkaç seçenek vardır aslında. Örneğin, orada politika eylem bir dönemdir ve sigorta parası için aracın kullanım bir dönemdir. Bir motosiklet yılın sadece birkaç ay araba kullanıyorsa, sigorta sözleşmesi dönemini belirtir. O politika yılında kurulan ve bir kazaya neden değil bir ay içinde direksiyonuna var ise, dolmuş CTP olarak işlem görecektir. Sonra suçlu trafik polisi abone idari para cezası ile karşı karşıyadır. gecikmiş sigorta MTPL için ceza 800 ruble olacak. Herhangi bir bankada veya ödeme sistemi kullanılarak ödeme terminalleri aracılığıyla ödenebilir. Bu arada, kaza suçlu olup sigorta şirketi olacaktır yaralı tarafa verilen zararı geri yükleyin.

Süresi dolmuş bir sigorta ile sürüş için ceza

trafik polisi arabayı durdurdu ve sürücü zorunlu sigorta yoktu durumda, kendisine para cezası yazacak 500 ruble. CTP çünkü olağan unutkanlık evde kaldığında Nitekim zamanlar vardır. Sonra araba sahibi mahkemede karar trafik polisi itiraz edebilirsiniz. Sadece bu deşarj protokolü sonra 10 gün daha geç gerçekleşmelidir. Bu gerçek politikasının varlığı sürücüsü onsuz götürmek için izin verir anlamına gelmez. Sürücü işlettiği Dolayısıyla, mevcut sigorta anda arabada olmalıdır. Onun yokluğu bir suçtur ve sonra araç sahibinin 500 ruble tutarında idari para tahsil edilecektir ve gecikmiş sigorta ceza olarak eşdeğer görülüyor.

Nasıl politikasını yenilemek için?

ofise gelip geçerlilik döneminin uzatılması konusunda bir açıklama yazmak için yeterli. ajan veritabanına bu değişiklikleri yapmak ve bir yıl için yeni bir sözleşme kaydedecektir. Sürücü ancak sonraki dönem için geçerli olacak MTPL tarifeleri için ödemeniz gerekiyor.

sürücünün sözleşmede belirtilir yanlış zamanda, en aracı kullanırken ne yakalandı Eğer gerçeği dışında o gecikmiş sigorta için para cezası ödemek zorunda kalacak, bu yüzden de politika için ödemeniz gerekiyor.

Nasıl diğer sürücü girmek için

seçenek vardır araç olduğu firma için dekore edilmiştir ve sigorta uyan kontrolleri sürücüsü. Öyle değilse, para cezası duraklarından durumunda şirket tarafından verilecektir. Yani eğer daha önce hepsi bu aracı kullanmak hakkına sahip olduğundan emin olun çalışanlarının rotasını gönderin. Gelecekte de bir araba olacak sigorta varlıkları, girmek için, şirketin ajan bilgilendirmek anlaşmasının sonuca gereklidir. Katsayısı hesaplama daha sonra sürücü başına hesaplanan halinde biraz daha farklı olur. mantıklı bir soru var: "gecikmiş sigorta birçok cezalar bu durumda nasıl olacak". 800 ruble, unutulan sigortası için - - 500 ruble Her şey yani sigorta reddi aynı yanı sıra bireyleri kalır.

Yeni sürücü politikanız sonra ortaya, hemen organizasyonun ofisine almak ve sigorta hesaplanmasında bir değişiklik için ek bir miktar ödeme gerekir.

yararlı ipuçları

Böylece yukarıdan biz orada birkaç sonucuna varabiliriz idari ceza türleri politikası yokluğu için. Ve gecikmiş sigorta için ne ince trafik polisi duruma bağlı olarak münhasıran kendilerine ele alınacaktır reçete. en aleni suç, Kanun kapsamında, şöförü 800 ruble ödemek zorunda olduğu için onların motorlu sorumluluk, sigorta reddetmesi olacaktır. Ve böylece her zaman durdu. Yukarıda da belirtildiği gibi, diğer durumlarda, ceza 500 ruble ve her koşulda plakalı çıkarılması olacaktır.

Doğal olarak, gecikmiş sigorta için para cezası ödemek için her zamandan daha, bir ilke satın almak daha ucuz olurdu. Tüm daha çok her geçen yıl yaptırımların boyutunu artırır ve yakında onlar motorlu taşıt üçüncü şahıs sorumluluk korumak için yıllık sözleşme tam maliyet olarak dikkate alınacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.