SeyahatKamp

Sicilya Adası'na Yolculuk

Sicilya Akdeniz'in en büyük adasıdır. Antik çağlardan beri, çünkü elverişli coğrafi konumu önemli bir stratejik hedef olarak kabul edildi. Neredeyse 26.000 metrekare bir alan. M. km. ve 5 milyon. pers bir nüfus., Sicilya 9 ili kapsayan İtalya'nın idari bölgesidir.

Nedeniyle oldukça engebeli için, adada sıcaklık hafif düşüşe bir eğilim vardır. iklimi, ılıman subtropikal, ama yaz aylarında ısı 45 dereceye ulaştı. Yani Temmuz ayında, daha iyi kıyı alanlarını korumak için. Burada, yüksek nem nedeniyle, ısı daha kolaydır.

Sicilya - olağanüstü ada inanılmaz güzel portakal bahçeleri çöl steplerinden ile bir arada bulunabilir olduğunu. Korkunç, masmavi sahil arka plan üzerinde aktif bir volkan büyülü etkisi yaratır. Bir peri masalı gibi tüm bu boyunca antik Yunan tapınakları, Arap fatihler tarihsel izleri, kalıntıları.

Akdeniz, Tiren ve İyonya - adanın üç tarafı denizler: yıkanır. şekli bir üçgen benzeyen yüzünden, eski çağlarda ada çok sonraları sonra Sikaniya, ilk Trinacria adlandırılıyordu ve - Sicilya.

Bu adada her şehir öylesine Sicilya şehirler üzerinden bir yolculuk oluyor, bir özellik, kendi lezzet çeşit vardır, ilk etapta ziyarete hangi şehirler tespit etmek mümkün değildir.

Örneğin, eski anıtların fanlar kesinlikle ziyaret edebilir veya Ragalna Randazzo, veya yakınında adanın merkezinde herhangi bir başka şehirde, gereken Etna. Eski kilise, katedral, yukarı çabası, doğa rezerv - Bütün bu şehirlerde yaşam akışında içindir. Hala eski yasaların bazıları orada korunduğunu dikkat çekicidir. Örneğin, imkansız Ragalna sokaklarında yalnız evli kadınla tanışmak. Yerel geleneklere ardından, düğünden sonra gelin evde kalmayı ve sadece kocası ya da yakınları eşlik edebilir çıkmak zorundadır.

Basit bir plaj tatili için, kıyı bölgeye ait herhangi küçük bir kasaba kullanabilirsiniz. En erken işgalciler - Bizanslılar, Normanlar ve Yunanlılar - Palermo gibi şehirlerde iz bırakmış. Kartacalılar - Kentin kurucularından mimari şaheserleri vardır. Şehir Araplar döneminde doruk noktasına ulaşmıştır inanılmaktadır. Onların sayesinde bugün Palatine Şapeli ve Montreal Katedrali hayran olabilir. Palermo vurgulamak şehir pazarı olarak kabul edilir. satıcılarla Uzun haggle burada görgü olarak kabul edilir, ve çeşitli mallar arasında herhangi turist kendini tat şeyler bulabilirsiniz. Hoş zaman Etkinliği çok sayıda tiyatro herhangi ziyarete kabul edilir.

Syracuse Yunan şehri devrinde bir refah dönemi yaşadı. bu modern turist sayesinde oldukça uzun pozlama ile aslında Madonna tapınağını Lacrime veya arkeoloji müzesi ziyaret edebilirsiniz. Her Kendisine saygısı turist bir yarık, Dionysius'un sözde Kulak ile arkeolojik bölgeye zorunlu ziyaretini düşünmektedir. Buna göre bir efsane vardır, cetvel Dionysius çatlak içine kendi kölelerini sürdü ve çok uzak olmayan onlar köle söylediklerine kulak misafiri olan insanları koydu. Aslında bu çatlak yeterince iyi akustik ve yumuşak bir fısıltı on kat daha yüksek sesle hale gelse dan yankı olmasıdır. Ve Syracuse güzel birçok mağazada bu malların gerçek papirüs arasında bulunabilir. Ve Yunan kökenli değil, gerçek bir yerel. papirüs üretiminin ikinci büyük kentidir - Çok az insan Syracuse biliyoruz.

Katanya - çelişkilerin bir şehir. Boş kirli sokaklar ile yan yana yayılmış sefil kulübe ve güzel botanik bahçelerinin yanında lüks villalar bulunmaktadır. tarihinin içinde, şehir doğal afetler dört kez darbe tabi tutuldu, şehir yakındaki patlayan volkan lav akınına uğradı, bir deprem binaları tahrip ve sadece 18. yüzyıla kadar şehir Palermo sakini, Giovanni Battista Baccarin tarafından yeniden inşa edildi. Ve bir yapı malzemesi olarak mimarı sertleştirilmiş lav ve bazalt kullandı.

düz bir yol - sağlıklarını iyileştirmek için karar turistler için kaplıcalar. Agrigento, Taormina veya Termini kentine yakın bulunmaktadır. Bu konuda, Messina İl ilişkin, Taormina konuşan hatta Maupassant istenseydi, Sicilya bir şehir mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini söyledi, şöyle yanıtladı: "Elbette Taormina." dünyanın en güzel - Anna Akhmatova bu şehir en şiirsel dünyasında şehir ve Goethe'dir çağırdı. Sonuçta, şehrin tam konumu, yüksek deniz seviyesinden mümkün çevredeki olağanüstü güzelliğini seyretmek kolaylaştırır. Antik Tiyatrosu - ana Taormina çekilmesi, bir tepe üzerinde bulunan kadarıyla Etna ufuk pus ve kıyı şeridinde - mükemmel ek tiyatro sahne oluşturun.

Taormina plajlar bile en zorlu tadı tatmin edecektir. Kumlu ve çakıllı, uçurumlar ve boğazlar, şaşırtıcı mağarasını ve mağaralar ile çerçevelenmiş. Eğer bir deniz seyahati giderseniz, kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Burada doğal mekanlar Cape St. Andrew ve Izolla adası arasında yer alan Cape St Andrew Mazzarò Koyu'nda Azure Grotto içerir. Ve su İtalya bütün olarak, belki de bulunamaz böyle saflık ve güzellik, taşımaktadır.

Biz adalar Izolla Bella ve Cyclops hakkında söylemek istiyorum. Naernoe, Sicilya en güzel adadır. Rezervler burada sakinleri çeşitliliği etkileyen vardır. Ve Kiklops deniz faunası adasında Eğer masallar çeşit içine almak gibi görünüyor o kadar zengindir. Sualtı uçurumlar, mağaralar ve vadiler - burada volkanik kökenli tuhaf şekilleri, sualtı yollarının hazır çeşitli oldukları turist, dalgıçlar, çekmek.

Messina eyaletinde başka çare - yedi Aeolian adaları birbirine oldukça benzer, pitoresk adalar oluşturan. Adalar kaplıcalar, çamur banyoları ve iki aktif volkanlar vardır.

Agrigento yakınlarındaki Realmonte küçük kasaba, çevresinde, bu "Türk Adımlar" dir. böylece elde edilen katı kaya yıkanarak Bu doğal taş oluşturma, bir merdiven şeklinde benzemeye başladılar. Efsaneye göre, bir bin yıl önce onlar indi Türklerin kıyısında, onlar, kalk bu nedenle adı "merdiven". Bu "adımları" kullanılmış beyaz kil sağlık ve Kaplıcalar ziyaret etmek para acıyan geliştirmek isteyen turistler için oldukça cazip olduğunu - beyaz kireçtaşından oluşan inanılmaz güzellik kayalar, mükemmel tıbbi malzemeyi verdi.

Seyahat Sicilya kira üzerine alarak arabaya daha kabul edilebilir. Ve feribotla karaya almak. araba, bir otobüse seyahat ederken, her zaman irade durağında yapamaz, otobüs tercih edilir iken harika manzara ve her fırsatta karşısında turistik yolu. Biz bu süreçte benzin istasyonları çok sık meydana gelmez unutmayın ve yol yakıtı üzerinde stok gerektiğini bu yüzden sadece, akşama kadar çalışması gerekir. Parkur, hem ücretli ve ücretsiz, belaya değil ve tatil yağma yok gibi bu yüzden de dikkate alınmalıdır, hız kısıtlamaları vardır.

Sicilya mutfağı İtalyan mutfağının kalanından çok farklıdır. tatları değişiklikler yüzyıllardır birbirleri yerine fatihler getirdik. Örneğin, Yunanlılar zeytin ve şarap adaya getirilen, böylece Sicilya bizim zaman kaliteli zeytinyağı ile ünlüdür. Romalılar tablo buğday ekmeği ennobled. Araplar patlıcan büyümeye ilk ve portakal bahçelerini dikildi. Onlar da badem ezmesi peynir, makarna ve dondurma üretimi için temelini atmıştır. tarçın ve safran getirdi. Bir İspanyollar, çikolata üretimine başladı patates ve domates koyun.

Bütün bunlar, Sicilya mutfağı özel yetenek getirdi çeşitli yerli deniz ürünleri, ile birleştiğinde.

Eğlence için, yukarıda açıklanan dalış ve hayvanat bahçeleri haricinde - ünlü Etnaland, çocuklar ve yetişkinler için büyük eğlence parkı ziyaret not etmek mümkündür. Dinazavrov parkı, büyük lazer gösterisi, çeşitli slaytlar büyük miktarda timsah ve su parkı ile nehir aşağı aşırı iniş içerir.

Caltanissetta ve Montreal su parklarına yakın çevresindeki alanda küçüktür.

Kış sezonunda ortaya çıkması üzerine, sen Etna bir aşırı slalom yapmaya deneyebilirsiniz. Ve tabii, tutarlı ve her yerde disko.

Gezinin hafızasında, heykelciği getirebilir, Sicilya üretimlerinin yararı iyi bilinmektedir. Çok popüler mercanlar, çünkü zamanla, işleme sanatı yeterince derin geliştirdi. Fanlar yerel içerik görüntü ile çanak çömlek ilginç vazolar, duvar tabakları satın alabilirsiniz. Benzer hatıra burada kendi elleriyle Yöreye esnaf yaşadıkça Caltagirone kentinde satın almak en iyisidir. Bu papirüs ya da kalite zeytinyağı - aynı zamanda mükemmel hediyeler olacak.

Sicilya eşyalar, ucuz hediyeler ve ürünler, hemen hemen her kent kent pazarlarında, satın alınabilir. Bazı değil özellikle büyük şehirlerde pazarları haftada sadece birkaç gün çalışmasına izin - tek şey önceden onlar hakkında bilmek. Ama böyle Palermo veya Catania gibi büyük şehirlerde, piyasalar sürekli olarak çalışır.

Ama giysi, ayakkabı veya diğer pahalı alımları iyi bilinen mağazaları yapmak için büyük şehirlerde. Palermo, bu Dome Meydanı, tiyatro bölgesi, veya Massimo Via Roma saklar. Catania merkezi büyük bir butik Korzo İtalya ve şehrin kenarına daha yakın olarak, yüksek kaliteli fiyat, iyi bilinen bir model merkezinde önemli ölçüde daha düşüktür Misterbianco, mağazalarına gidebilirsiniz.

Sonuç olarak, bu fazlalaştı İtalya'da tatil, Sicilya, özellikle, oldukça pahalı bir zevk. restoranlarda yemek maliyeti oldukça yüksektir ve arama dolaşıp uzun süre var, ucuz hoş kurulması bulmak için. Gerçek, kaliteli malzeme aynı zamanda onların fiyatları ısırmak, bu nedenle önemli nakit rezervinin yaklaşık asla unutmamalıyız.

Sicilyalılar - inanılmaz sıcak ve samimi insanlar, sertlik tamamen yoksun olduğunu. herkes saygı, hatta bir yabancı yardımseverliği, açıklık ve dürüstlüktür - Tüm bu tatil, ve dünyanın pitoresk köşenin daimi güzellik hoş bir atmosfer ile birleştiğinde - Sicilya unutulmaz bir tatil yapacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.