Sanat ve EğlenceSanat

Mimar Bove Osip Ivanovich: biyografi, işlerin listesi

Yabancılar Moskova ve St. Petersburg mimari görünümünü şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ama Dzhuzeppe Bova pek bir Rus konuk oluyor. O ülkenin hayatında etkin rol aldı ve binaların içine kalpleri koydu.

Osip Ivanovich Bove: Kısa biyografi

Petersburg'da doğdu rağmen Dzhuzeppe Bova, (1784) - mimarı bugünkü adı. İtalya'nın yerlisi, babası, bir Napolili ressam Vincenzo Giovanni Bova oldu. Daha sonra oğlan Rus biçimde tanındı - Osip. hâlâ bir çocukken, aile Moskova'ya taşındı. Bu şehir o bütün gücünü ve yeteneğini verecektir. 18 yaşında Beauvais Francesco Kamporezi gözetiminde mimari işi öğrenmek için okulda ulaşır. gençlik kariyer büyüme serbest bırakılmasından sonra hızla oluştu. Rusya ve Kazakların gibi büyük ustaların altında çalışmak asistanı mimar olarak şanslı.

1812 yılında olayların ortasında Osip Ivanovich Bove bir katılımcısı oldu ulusal milis. Neyse o başkanı olarak Moskova restorasyonu için mimari komisyon atandı savaş sırasında ve terhis sonrasında yaralanan olmadı "fasadicheskoy parçası." Beauvais şehrinde dört sektörlerin merkezi gitti. Arbat Bölge Presnensky, Tver, Belediye ve Novinsky - mimarı günümüze kadar ayakta kalmış resmin bu kısmını verdi. O Kırmızı ve tasarlanan Tiyatro Meydanı, üç ana - Alexandrovsky Garden mimari ensemble başkentin merkezinde. Buna ek olarak, Bove konut binaları geliştirmektedir savaş sonrası Moskova ve kilise inşaatı cephelerin.

Bir mimar olarak Bove hayatı boyunca hak ettiği tanıma aldı ve ihtiyaç duyulan hiçbir şekilde gelmiştir. O para, ün ve sevgi dolu bir ailesi vardı. akademik durumunu, sebebi ne olursa olsun Güzel Sanatlar Akademisi, işi, gerçekleştiremedi çünkü - o alamadım Belki tek şey. Büyük olasılıkla, bu zaman eksikliği oldu. Böyle yetenek ile, Beauvais tiyatro projesini yapmak için başarısız pek mümkün değildir (yani, böyle emirdi). Onların 50 yaşına önce o, 1834 yazında biraz öldü. Mimar için, Donskoy Manastırı'nda mezarlığına gömüldü inşa kilise ömrü boyunca.

Kızıl Meydan

Savaştan sonra bölgenin bölümünün yok olması ve kalan uzay tüccarlar tarafından işgal etti. Genç mimar Bove Kremlin duvarlarının kurbanları restore edilerek restore Nikolskaya kule Diriliş Kapısı ile. Özel mağazalar, o Ticaret Rows binayı kaldırmak için karar verildi. Şık sütunlu klasik tarzda Bina hala şehrin merkezini süsleyen ve şimdi GUM olarak bilinir. Toprak, duvar boyunca bir hendek gibi yok edildi ve ikinci düzenlenmiş Bulvarı'na yer.

En Sonra usulca Aziz Vasiliya Blazhennogo ilk şehir anıt kuruldu - Minin ve Pozharsky bir anıt Martos çalışır. Antebellum alanı tamamen farklı bir bakış vardı ve bugünkü formu - tam Beauvais hak.

Alexander bahçe

Kırmızı tuğlalı duvarlar anda, yeşillik eklemeye karar verildi. Kremlin bahçe veya sermayenin şimdi dediğimiz gibi İskender, belirgin canlanmış merkezi. Beauvais planlandığı gibi, pitoresk kalıntıları ve küçük pavyonlar ile düzenli bir park oldu. Bazıları, İtalyan Grotto gibi, günümüze kadar gelebilmiştir. parkını oluşturmak için yeraltı kanal aktı yönlendirmek zorunda neglinka Nehri. Başlangıçta göletler bir sistem oluşturmak için kullanabilirsiniz planlanan ancak gerçekte hiçbir fikri somutlaşan edildi.

sürme salonu

Başka bir mimar tarafından işgal Çizimler arena. Beauvais ona Döşeme ve heykelsi dekorasyon açtı. Betancourt 1817 yılında inşa ettik. zamanda tasarım benzersiz ve dünyada analogları yoktu. Bina askeri tatbikatlar için tasarlandı ve eğitim için Ekzertsirgauz veya ev adlandırıldı. İç mekan alay manevralar utandırmak değildi. Ve böyle bir yapıyı oluşturmak için bir başarıydı! Hiçbir yerli desteği ve tüm yatak yükü duvarlarda düşer vardı odasında, 2000 kişiyi rahatça konaklayabilir.

1824 yılında Bove küçük yenilendikten sonra dekoratif bir bitiş arena projesini yarattı. Askeri bir zırh, Zafer Banner, güç ve iktidar büyüklüğünün duvarlarını süslemek gerekiyordu. Bina sıva ile süslüdür sıva yapılmıştır. Duvarlarında bir lejyoner gereçlerinin şeklinde yapılmış, takı pekiştirilmektedir. yüksek kabartma pekiştirmek amaçlanmıştır duvarların uzak mekanlarda, dökme demir, ancak dökme edilmemiştir.

Tiyatro Meydanı

Big sitesinde önceden bulunan Petrovsky Tiyatrosu, 1805 yılında, savaştan önce yanmış. Ve sadece 1816 yılında bölgeyi dönüştürmek için karar verildi. Yeni bir tiyatro binasını inşa etmek ve dikdörtgen meydanda önünde onu yenmek için gerekli. Sağ ve alan binanın ön cephesi kapanmış bıraktı ve bunu en iyi görünümü Çin-kasaba tarafından açılmalıdır.

Petersburger Andrey Mikhailov kendisi Bolşoy Tiyatrosu tasarlanmış. Bove yol çalışması ve çizimler için önemli değişiklikler yaptı. O mekan ve çevre açısından geleceğin tiyatro boyutu için ayarlanmış inşaat maliyetini azalttı. Temel şekli ve bileşim korunmuş, ve aynı zamanda yüzey ve dekoratif elementlerin rolünü güçlendirmek edilmiştir.

Arena olduğu gibi, Bolşoy Tiyatrosu şehir savaşı kazanmış yüceltmek için tasarlanmıştı. Daha iyi görkemli klasik tarzını terfi edilemedi. dönerken arabasında Apollo betimleyen heykel grubunun revak yüklü. Bu kaymaktaşı yapılmış ve 1853 yılında yangında tahrip edildi. Daha sonra işin Klodt bileşimi aldı. O aynı hikayeyi tekrarladı, ancak daha büyük ve daha dinamik vardı.

Tiyatronun açılış erken Ocak 1825 yılında gerçekleşti. Seyirci kutularına alkışladı. Bu oyun kumpanyasının için değil, aynı zamanda mimar için sadece bir zafer oldu.

zafer takı

Tamamen kişisel bir proje Beauvais - bir arena veya Bolşoy Tiyatrosu, Arc de Triomphe aksine. İnşaat Tverskaya Zastava yönünde St-Petersburg dan Moskova'ya girişinin site için planlandı. Yaklaşık iki yıl sadece taslaklar ve çizimler ayrıldı ve 1829 yılında son hali onaylandı. "Şans için" vakıf gümüş ruble bir avuç attı ve bir hatıra bronz tabak koydu.

Bir yerçekimi kanal ve Moskova yakınlarındaki köyü Tatarovskaya "mermer" ile kullanılan taşın İnşaat sırasında. dökme demir ve heykeltıraşları Timofeev Vitali heykeller. Hepsi skeçler o kendi yarattığı mimar atıldılar. Nedeniyle finansman bozulmasına inşaat 5 yıl sürdü ve anıtın açılış sonbahar 1834 yılında gerçekleşti.

yeniden çevrimi - O Kutuzovsky Prospekt üzerinde bugünün Zafer Takı söylenmesi gerekir. Orijinal rekonstrüksiyon alandaki inşaat sonrası bir asır sonra sökülmüştür. Ölçümler çizimler ve fotoğraf daha sonra Belorussky Tren İstasyonu'nda kemer geri, yapılmıştır. Dekoratif elemanlar müzelerde yatırılır. İkinci Dünya Savaşı sırasında çok büyük dökme demir sütunlar cepheye erimiş sadece korumak tane yönetilen gerekiyor. Fakat bu çizimler ve hayatta kalan parçaları sayesinde 1968 yılında kemer panorama Kutuzov Avenue üzerinde "Borodino Savaşı" yakın restore edildi.

hastane

Devotee sevgili şehir, mimar Bove anıtsal binalarda değil, aynı zamanda sıradan insanlar için amaçlanan tesislerinde sadece çalıştı. Bunlardan biri - Kaluga Kapısı alanında İl Hastanesi. Onun çizimleri Beauvais üzerinde 1828 yılında çalışmaya başladı. "Marka" revak süslenmiş klasik tarzda geniş muhteşem bina, Moskovalılar yardım ihtiyacı olanlar için kapılarını açtı.

Hastalar mimar sarışın vücut için sağlanan konforlu bir konaklama için. Duvarlar günümüze kadar gelebilmiştir bazıları kabartmalarla süslenmiştir.

Başka Altında - Catherine hastanede - Osip Ivanovich Bove ev Gagarin'e sığdırılmıştır. Çalışma 1825'te başladı. Buna rağmen, iki hastane O zamanlar sadece 1833 yılında açıldı, onlar Rusya'da en iyi teknik üssü var.

tapınak inşaatı

kiliseler Beauvais inşa arasında, Şefaat Kilisesi, Kotelniki St. Nicholas Kilisesi, Danilov Manastırı'nın topraklarında Trinity tapınak olabileceğini belirtti. onlar iki kilise inşa edildi hastanelerin inşaatı kapsamında. 1822 yılında Archangel'deki köyünde Arhangela Mihaila onuruna takdis harika kilise inşa. Empire tarzında Kilise-rotond tuğla yapılır. Üç katlı çan kulesi, yüksek sivri taç. kilise iyi korunmuş durumda ve yakın zamanda yenilenmiştir.

Mihaila Arhangela Tapınağı aynı kroki üzerinde, cemaat tarafından toplanan paranın başka dikilmiş olduğunu insanların bu kadar düşkün. Kutsal Bakire Koruma Church - Köye Pehra Şefaat gereken "ikiz" Başmelek Kilisesi olarak. onun prototip itibaren mavi-beyaz renk düzenine sahiptir.

Apartmanlar

Moskova'nın savaş sonrası cephelerinin sorumlu mimar olarak, Osip Ivanovich Bove sıradan evlerin görünümü üzerinde herhangi bir etki yapamadı. emrindeki olarak anılacaktır, yönetim-koleksiyonları yapılmıştır "Albümler model projeler." Burada kurallar ve ev çeşitli kent zümre temsilcilerinin gibi görünmelidir nasıl örnekleridir. Onun tat ve refah rehberliğinde uygun bir seçim yapmak mümkündü.

Beauvais şehir evinde sayesinde ev tamamen yeni bir tür olarak ortaya çıktı. Üst kat konaklama sahipleri için tahsis edilmiş ve alt dükkan ve mağazalar karşılamak: tüccar için bu apartman tasarlanmıştır.

Paha biçilmez mimari mirası Osip Ivanovich Bove geride bıraktı. Gezi Moskova ayrılmaz onun adıyla bağlantılıdır. Ziyarete gel ve kendin gör!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.