Haber ve ToplumKültür

Serbestlik - bu özgürlük nedir?

Serbestlik - insan davranışı kurulan sosyal ve politik normlar başkalarının hak ve dokunulmazlık duygusu ile kabul edilmez ötesine gidiyor. Bu eylem kişi bunları başkalarına acı ve zarar kasıtlı veya dikkatsiz eziyet olduğu sonuçlarını gerçekleştirmek için yalnızca faydalıdır.

Özgürlük - Bu serbestlik?

Bazen özgürlük serbestlikle olarak anlaşılmaktadır. Aslında bu kavramlar, ses benzer bambaşka bir anlam vardır.

Özgürlük - Tam hayatın gerekli bir unsur, mutluluk her kişiye ve kontrol dayalı olduğu herhangi devletin sağlam temelin bir parçasıdır demokrasi ilkelerine. din, konuşma, sevgi, vicdan, hareket özgürlüğü - bu kriterler toplumda bireyin tam olarak uygulanması temelini oluşturur. Özgürlük, kavga ve fetih kendisi için, küçük kişisel zaferler kişiyle başlar ve bütün devletlerin bağımsızlığını koruma sona erer.

özgürlük kavramı yakından her kişinin mevcut kısıtlamaların çerçevesinde tasavvur orantılı performansını anlamak, belli eylemleri işlemekten sürecinde kendisine atar (kendilerine ve topluma) sorumluluğu ile birleştirilmiştir. Toplumda Yaşam, başkalarına saklı kalmak koşuluyla, hakkını gerektirir farklı kişiler, özgürlüklerini iterek adapte yol açar. insanlar sürekli halka bağlıdır, çünkü mutlak özgürlük olamayacağını anlamak önemlidir - koşullarında (hukuk, hak ve diğerleri, kamu değerler, karşılıklı saygı özgürlüğü).

örnekler serbestlik

taahhüt eylemler olumsuz yönüyle diğer insanların çıkarlarını etkileyen zaman özgürlük anda biter. Yani birey sadece kendisi, başkalarının özgürlüğüne kabul edilmez duyar ve münhasıran kendi çıkarlarını yarar eylemler vardır. Onun özgürlük anarşiye yol açar korkunç gerçeği, bu serbestlikle yetişen o anda oldu. Herkes açık ve tehlikeli serbestlik ne olduğunu anlamak gerekir. Bunun çarpıcı bir örneği Fransız Devrimi, görevi görebilir zaman sonunda tam bir diktatörlüğe yol açan yanlış bağlamda algılanan insanın doğal hakları düşüncesi,.

Serbestlik - Bu yıkım, acı ve ölüm destekleyen Tek olumsuz kategorisidir, belli siyasilerin kafasında ifadesini bulan ve bir bütün olarak dünyada korkunç olaylara yol açtı. Yirminci yüzyıl milyonlarca insanın hayatına mal Hitler ve Stalin'in korkunç fikirler, hatırlanır.

Serbestlik çocuklukta serilir?

Genellikle isteğe bağlı olma (eş - "vsepozvolitelnost", "kaos", "bespredelschina", "vsenipochomstvo") Bir çocuk, hiçbir şeye başarısızlığını bilmeden kolayca ve tamamen arzu vermek zaman insanlarda, çocukluk çağında serilir. Onlar insanı olgun olarak arzularımızın yürütme bu kolaylığı onların akılsız büyümeyi yol açmasıdır.

Genellikle ilan serbest eğitim topluma adapte doğal sürecinde çocuk ve karışmama kendini ifade etme prensibi olarak, yeri ve serbestlik alır okul ve aile hekimliği, içinde. Tek bir deney serbestlikle olarak Yetkili - bu öğretmen eğitim ve öğretim sürecinde taktik bir hareket olduğunu; despotluk - ama çoğu öğretmen ve veliler onlara özgürlük çocukların kendilerinin bu neden zarar, dış dünya ile olan çatışma yaratarak ve kişisel çıkar özel bir tür haline getirmek sağlayan çocuklar hakkında gidin. çocuk oldukça hızlı, o arzu başararak hangi yolu histeri krizi o gözyaşları, bir çığlık haline hangi enstrümanı anlıyoruz.

gösterilmesini Değil serbestlik

serbestlikle kökünde savunmak için değil, aynı zamanda saldırı sadece bir kişi zorlayarak, tüm dünyada ve kendini mantıksız korku duruyor. Güçlü ve kendinden emin bir kişilik asla başka bir kişinin özgürlüğü engeller. En tehlikeli serbestlik - içeride ve o kadar açıkça ortaya ahlaki, zayıflatıcı bir kişilik. Yanı sıra olası insan hayatı her kanun ve kanun temelinde yatan, Hıristiyan ve 10 emirlerinden özünü karakterize eder:

gösterilecek Değil mümkün serbestlikle:

  • bilinci;
  • ahlak doğuştan ailede aşıladığı;
  • nesillere bir yüzyıl geçti gelenekleri;
  • manevi değerleri genç nesle örnek teşkil ebeveynleri, hayatlarının ve eylemler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.