Ev ve AileEvcil

"Sebasil" % 50: hayvanlar için kullanım talimatları

evcil hayvanlar ve bitiş tarım türlerden avlu üzerindeki herhangi hayvanlar, parazitlere karşı düzenli tedaviler gereklidir. önlenmesi ve enfeksiyon tedavisi planlanan tedbirlerin eksikliği parazitler çarpın gerçeğine yol açar. Sonuç olarak, hayvanlar hastalanır. Bugün popüler ilaç "sebasil" % 50 bahsetmek istiyorum. Kullanım için talimatlar söyler bir emülsiyondur hayvanlarda ektoparazitlerin yok edilmesi için.

yapı

en çok bu aracın etkinliğini sağladığı uğraşsın. Bugün, hayvanların tedavisi için birçok veterinerler "sebasil" % 50 kullanmak önerilir. Kullanım talimatları bu hazırlığın bir parçası olarak bir madde Fox içerdiğini söylüyor. Daha özel olarak ise, 50 gr foksima için 100 mi.

Bu nedir? istisnasız bütün parazitler üzerinde etkili Bu iletişim zehir. Sonuç kolinesteraz aktivitesinin geri dönüşümsüz inhibisyonudur. Bunun bir sonucu olarak, ilacın felç ve ölüme yol açan, parazitin sinir impulslarının iletimi için bir rahatsızlık neden olur.

"Sebasil" ilacın% 50 yüksek popülerliğinin nedeni başka bir önemli avantajı vardır. Kullanım için talimatlar, üstün bir akar ve memelilere, düşük bir toksisite ile birlikte böcek öldürücü işlevsel. Bizim küçük ilaç benzer etkilere sahip başka birçok madde söylenemez parazitler için olduğu kadar tehlikeli değildir için bu vardır.

malların tanımı

Görünüşe ve hangi ilaç "sebasil" % 50? Kullanım için talimatlar, hayvanlarda olarak elimine etmek çözümü olarak tarif eder. Bu, belirli bir koku ile berrak, yağlı bir sıvı olmaktadır. Renk raf hazırlanması için harcanan zamana bağlı olarak, açık sarı ile kahverengi arasında değişebilir. Verimlilik değişmez.

ENDİKASYONLARI

karşı tasarlanan hazırlık uyuz akarları ve bitleri, hem de runtsov koyun, pire ve larvaları blowfly. Bu yüksek verimlilik ile karakterize edilir. Bu sığır, koyun ve domuzlar tedavisi için kullanılabilir. bu grupların her uygulamanın özellikten söz görebilirsiniz. En önemlisi, ilaç hayvanlara pratikte zehirli olduğunu.

Kullanım Özellikleri

banyo ve sıçramasına - iki yolu vardır. ikinci - Büyük hayvanların kümes hayvanları için daha uygun birinci yöntem için. İlaç dış parazitlere karşı diğer etken maddeler ile birlikte kullanım için yasaklanmıştır. kullanımlarına Arasında 10 günden daha az olmamalıdır.

herhangi veteriner kliniği bugün size "sebasil" % 50 satın alabilirsiniz. 10 litre su içinde aktif madde seyreltilmiş servis 10 ml kullanımı için talimatlar. Bu parazit hayvanlar için güvenli ve öldürücü uygun konsantrasyonu nedeniyle elde edilir.

bireysel tedavi

evcil hayvanlar bu şekilde sağlamak için, ve "sebasil" % 50 kullanılması önerilir. Köpekler için kullanılmak için talimatlar bir sünger ile büyük bir kase veya tepsiye hayvanı yerleştirme ve vücudu ele önerir. Solüsyon gözlerine veya ağza alamadım, böylece mutlaka izleyin. Bunu yapmak için, özel bir kap giyebilir. Ama kulaklar ve boyun dikkatle ele alınması gerekir. açık alanda - havadar bir yerde işlenmesini gerçekleştirmek için emin ve hatta daha iyi olur. Tedavi, bir bez sildi Köpek sonra, bileşimin kalmaktadır, yıkanmaz. Zehir birkaç saat içinde kendini böler.

Kedilerin Tedavi

kendi vücut tür ilaçlara karşı daha duyarlı olduğu için bunlar nazik yaratıklar, daha ihtiyatlı bir tutum gerektirir. Hayvan uyuz hastası Ancak, o bitleri veya sahiptir , kene sinek larvaları etkilenen vücut üzerinde yara var ise, bunun "sebasil" % 50 kullanmak en iyisidir. Kediler için kullanıma yönelik talimatlar bir kedi gerekli kez çalışma çözeltisi içinde satın söylüyor.

Şimdi en zor kediler çok temiz ve zehirlenmesine yol açabilir ki, kendilerini yalayacak. Bunu önlemek için çok önemlidir. Bu karton koni yapılmış ve hayvanın boynuna yaka bağlı için. Ne zaman tamamen kuru, Yapıyı kaldırmak ve hayvan kendi tuvalet yapmaya olanak sağlayabilir.

sığırlar

Bu durumda, farklı versiyonları olabilir. özel bir tedavi, her bir hayvan, bir solüsyon banyosu, ve bunun içine daldırılmayan vücudun her yerinde daldınlarak bir sünger ile muamele edilmelidir. Büyük bir çiftliği var Ancak, bu zaman alıcı bir süreç olacaktır, bu yüzden çok daha sık püskürtme varyantı kullanılır. çalışma solüsyonu her türlü püskürtme pompalanır ve onunla tüm hayvan vücut ıslatılır. farkedilmeden ve hayvan tezgahlarda bırakmayın. Duvar ve zemin döşemeleri, yatak - kontaminasyon kaynaklarıdır hepsi.

Püskürtme emülsiyonun akış hızı

talimat altında bir ineğin tedavisi için koyunlar için yaklaşık 3-5 litre alacak - yaklaşık 2 litre. Ortalama köpek olarak 0,5 ila 1 litre gider. Her hayvan, enfeksiyon sürecinin aksi kaçınılmaz tekrarını tedavi edilmesi gerekir. Çoğu işleme tesislerine akacaktır. Pireler halı görülür Ayrıca, eğer ilaç, örneğin, evde kullanılabilir. kulübeler, kafeslerde ve tezgahları: Ama en sık sokakta hayvanların yerdir.

kümes için

Ayrıca yaygın "sebasil" % 50 kullanılır. tavuklar Öğretim için kullanılmak üzere bu hemen kuş yaşayan tüm parazitler kurtulmak yardımcı olur tüm güncel ilaçlar, en güvenilir olduğunu vurgular. Bu durumda, aynı anda kuş işleme, tünekler ve yuvalarının aynı odada gerçekleşecek ve ardından iyice havalandırın yapabilirsiniz.

İşleme fazla zaman alabilir ve bunun etkinliği konusunda mevcut tüm analogları aşan gelmez. Bu nedenle, hemen hemen tüm modern tavuk çiftliği kullanım "sebasil" 50% 'dir. Kuşlar için kullanılmak üzere talimatlar tedavi kuşların davranışları üzerinde etkisi yoktur, onun kanıtlanmış güvenliğini teyit etmektedir. Yeniden bulaşmayı önlemek için kapsamlı tüm odalar, yırtmaçlı ve engellerin tedavisini, hem de ekipman yapmak son derece önemlidir.

Daha fazla bilgi için,

Genellikle ilaç iyi tolere, ancak bazı durumlarda şiddetli zehirlenme yoktur. Bu bireysel hoşgörüsüzlük sonucu olabilir. Semptomlar ishal veya terleme, kramplar veya ataksi olabilir. Ciddi durumlarda, bu nefes darlığı gelişir. Bu girmek ilkyardım parçası olarak tavsiye edilir atropin sülfat. 3 yıldır ilacın raf ömrü. çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği hep tutun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.