SağlıkMüstahzarlar

Nitrogliserin Aşırı doz: etkileri, ilk yardım, öldürücü doz

nitrogliserin aşırı dozda ne çarptırılabilir? bu ilacı kontrolsüz Sonuçları aşağıda sunulacaktır. Ayrıca ilaç kullanıldığı amaçlar öğreneceksiniz ve bu yan etkileri olup olmadığı.

temel bilgiler

aşırı dozda var gibi? Nitrogliserin hemen hemen her evde ecza dolabını vardır kritik bir ilaçtır. Kalp hastalığı olan birçok kişi kontrolsüzce götürün. Aşırı dozda meydana Sonuç olarak, onlar, daha da acı.

Nitrogliserin havası olarak kalplerimizde esastır ilkyardım bir türüdür. Hiçbir abartı bu ilaç birden fazla hayat kurtardı söylemek. Herkes hemen sindirerek sonra rahatlama hissettiğini bilir. Ama ne yazık ki, tüm bu ilaçların aşırı kullanımdan sonra ortaya çıkan olası sonuçları düşünüyoruz.

Uzmanlar bazı söylemek acil durumlar ilacın tekrarlanan kullanımını gerektirir. Olsun, bu durumda, aşırı dozda geliştirmek? Büyük miktarlarda benimsenen Nitrogliserin, ciddi komplikasyonlara neden yok. Üstelik bazen ilaç kontrolsüz böyle ölüme yol açar.

Hangi amaçla kullanılır?

Nedir nitrogliserin? Talimatlar kullanım için (bütün eczanelerde satılan aynı isimde tabletler) kan damarlarını genişletir vasodilatatörlerin grubunda, yani maddelere ait oldukça popüler bir ilaç olduğunu savunuyor. Bu aktif kardiyoloji pratiğinde ve bazen gastroenteroloji kullanılır. Peki söz konusu uyuşturucu davranır?

hareket mekanizması

Nitrogliserin çok iyi kalbidir. Yuvalar uzatmak değil, aynı zamanda oksijen akışını artırmak edebilmektedir. Bu araç genellikle anjina kullanılır yüzden, yani Hava eksikliği nedeniyle kalp kaslarında ağrı görünümü ile karakterizedir hastalıktır. Bu aşırı dozda bir olgu olabilir mi? Nitrogliserin bağımlılık olabilir. Bu nedenle, zaman içinde bir hasta vücut atanan doz uyarlanan ve ilaç daha büyük bir miktarda almak zorundadır. Bu durum çoğu zaman komplikasyonların gelişimine yol açar.

başka ne tıbbın tedavi hastalıkları yardımcı altında? Uzmanlar, ne kadar iyi kasları mide-barsak sistemine rahatlatır olarak bu araç sıklıkla, safra yolu hastalıklarında kullanılır söylüyorlar.

Aynı zamanda, zaman zaman optik gövdenin retinanın merkezi arter nitrogliserin emboli (yani oklüzyon) için kullanılan unutulmamalıdır.

güvenli doz

Ne doz olarak nitrogliserin almalı? Uygulanacak ilacın öldürücü doz aşağıda gösterilmiştir. genellikle hastalar için tavsiye edilir ilaç standart dozaj, ile ilgili olarak, bu 1-2 tablet bir gündür. Bu tesis çözüm şeklinde satın alındı, o zaman günde 4 damla bir miktarda alınır.

nitrogliserin bir doz zararlı değildir. Ama biraz hastaya dozu artırmak gerekir - ve ilaç derhal yan etkilerin gelişmesine katkıda bulunur.

Ayrıca hemen araçlarının kritik konsantrasyon zehirlenmesine yol olduğunu belirtmek gerekir. Genellikle, bu eldeki Eğer bir maddenin yaklaşık 25-50 mg oluşur.

Biz de nitrogliserin oldukça kolay deri yoluyla emilir unutmamalıdır. Bu nedenle, onun toksik etkinin vücut ile kazara temas halinde çok çabuk görünür.

Nitrogliserin: öldürücü doz

İlacın bir dozajını alma ölüme yol açabilir? Uzmanlar maddenin öldürücü doz hastanın ağırlığına bağlı olarak 1 kg başına 100-150 mg aralığında değişmektedir söylüyor.

Nitrogliserin çok sık yaşlı almak bilinmektedir. Bu hastaların bu kategoride kalbinde kalıcı ağrı şikayeti yanı sıra hafıza bozukluğu olan gerçeği kaynaklanmaktadır. Yani neden aşırı dozda ilaç sık olur gibi bir sonuç ihlalleri emniyet kuralları ve sıradan ilköğretim unutkanlık, özellikle madde kuruldu mu sonradan edinilmiş içinde formu bir ağızdan çözüm.

alıcı kontrendikasyonlar

Bazı durumlarda, nitrogliserin atanamıyor? Kullanım (tabletler ve ağız damla aynı yasaklar vardır) için talimatlar aşağıdaki kontraendikasyonlarını diyor ki:

 • intrakraniyal basınç artışı;
 • miyokardiyal enfarktüs (akut dönemi);
 • glokom;
 • kan basıncının düşürülmesi;
 • serebral ateroskleroz (ifade edilir);
 • gebelik, bebeklik ve emzirme.

nitrogliserin aşırı dozda yan etkileri

yanlış ilaç olarak kabul sonra ne gibi yan etkileri gelişebilir? Uzmanlar sonrasında istenmeyen etkiler ki:

 • genel bir halsizlik ifade;
 • bulanık görme;
 • baş dönmesi;
 • Özellikle kabul ilk günlerinde şiddetli baş ağrısı;
 • alerji, ürtiker gibi kendini;
 • şok (ağır vakalarda);
 • kan basıncında bir düşüş;
 • kızarma.

aşırı dozda sonuçları

Bu kimseye ilaçların yüksek dozda fayda etmeyecek bir sır değil. Ve nitrogliserin istisna değildir. Eğer ilaç yan etkileri çok sayıda aldığınızda Beklemenin uzun sürmez. aşağıdaki gibi bir kural olarak, onlar ifade edilir:

 • mavi dudaklar, eller ve tırnak plakası;
 • bulantı, ağız kuruluğu ve kusma;
 • baş dönmesi, bilinç, şiddetli zayıflık ve nefes darlığı kaybı;
 • Vücut sıcaklığı, konvülsiyon gelişimi artışı , intrakraniyal basınç artışı ;
 • Ortostatik hipotansiyon.

nitrogliserin sonra ölümcül doz 210 mg / kg'lık bir dozajda ilacın verilmesinden sonra 2 dakika içinde meydana gelir.

ilk yardım

nitrogliserin hasta ilacın yüksek dozda almış ise nedir? aşırı dozda Yardım derhal sağlanmalıdır. Yakın gelecekte kontrolsüz alma ilaç sonuçları ile başa yoksa, o komplikasyonlar ve hatta ölüme yol açabilir.

Yani nitrogliserin aşırı dozda ne yapacağını? Bu amaçla, uzmanlar aşağıdaki kurallara o Tx`qflk`q öneriyoruz:

 • Hemen hastaya ilacı erişmek vazgeçmelisiniz.
 • Çözelti rastgele ciltte vurmak ise, derhal yıkanmalıdır.
 • Oral tabletler zehirlenmesi yatay pozisyona kurban getirmek ve bacaklarını yükseltmek gerekiyorsa.
 • nitrogliserin aşırı dozda ile insana oksijen erişimini sağlamak için gereklidir. Bir havasız odada ise Bu durumda, bu caddede alınmalıdır.
 • tuzlu ya da ılık su kullanılarak etkilenen ambulans izin mide yıkama gelmeden önce.
 • nitrogliserin gelen Antidot yoktur. hastaya uygulandığında ani basınç düşmesi kafein önlemek için. Ayrıca, bir hastanede ve genellikle plazmozameschayuschie metilen mavisi çözümler kullanılır.

özetlemek gerekirse

Şimdi nitrogliserin hastayı yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda ona zarar biliyorum. Bu ilacın dozunun Amaçlı veya kazara artış sıklıkla zamansal ciltte döküntü oluşumunu, hem de ölümcül biter. Buna ek olarak, bir hastada bir basınç keskin bir azalma için böbrek reddedebilir. Bu bağlamda, nitrogliserin doğru kabulünü ilave kontrol asla acıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.