Ev ve AileEvcil

Yaka "Dana Ultra": yorumlar ve kullanım talimatları

Bu yazıda parazitik yaka şirketi Api-San «Dana Ultra" bahsedeceğiz. Yorumlar ve kullanım talimatları, özellikle ayrıntılı olarak düşünün.

Genel özellikler

piriproksifen fipronil, ivermektin,: yaka takip eden bir aktif bileşen içerir, fermuar, bir polimer bant şeklinde imal edilmektedir. Ayrıca, bu yardımcı maddeler oluşur:

 • dioktil ftalat;
 • PVC;
 • çinko stearat;
 • kalsiyum stearat;
 • ince tebeşir;
 • soya fasulyesi yağı, epoksitlenmiş;
 • boya.

Aşağıdaki değerlendirme bakmak Yaka "Dana Ultra", hayvanın büyüklüğüne bağlıdır bir uzunluğa sahiptir. Bu nedenle, büyük köpekler için kullanılabilir bir polimerik bant Dina 80 cm, ortalama -. Her yaka da, bir karton kutu içine yerleştirilir, kapalı bir PVC çanta içinde paketlenen 49 cm - kedi ve köpekler için 65 cm. 0 ila 25 derece arasındaki bir sıcaklıkta yoğun bir şekilde gerekli olan tutun. Doğrudan güneş ışığı ambalaj üzerinde düşmemelidir. Bunun gibi, yaka 2 yıl süreyle geçerliliğini koruyacaktır.

Eylem mekanizması

Bu "Dana Ultra" (Köpekler için yaka) kombine antiparaziter ilaçlar anlamına gelir. Yanıtlar araçlarının etkinliğini gösterir, ancak en detaylı etki mekanizması analiz edelim. aşağıdaki gibi yaka çalışır. Yavaş yavaş, aktif maddeler, nematodlar araçları larva ve yetişkin bitler, pire, bit, sarkoptoidnyh ortaya çıkmasını önlemek ve kene eylemler geniş bir yelpazede öne başlıyor yüzeyle.

Bu durumda, piriproksifen, fipronil içinde ve hayvanın vücuduna olarak dağıtılmış hemen hemen batırılmış. Bundan sonra, onları uzun süre parazitlerden kaynaklanan hayvan korumak için izin saç folikülleri, epidermis, yağ bezlerinde birikir. etkisi yaka derecesi "orta derecede zararlı" sınıf 3 maddeleri belirtmektedir. hayvanlar tarafından iyi tolere ilaçları, bu rezorbtivno toksik ve tahriş edici bulunmamaktadır. kuşlar, tavşanlar, balık ve diğer gidrobnyh için zehirlidir.

tanıklık

bazı durumlarda hayvanların ise bir kemer, "Dana Ultra" giyilmesi tavsiye edilir. sahiplerinin Yorumlar kendileri genellikle veterinerler hayvanlara bu cihazları reçete söylüyorlar. yaka giyen gerekli dikkate alındığında Biz günler listesi:

 1. bitler, pireler, bitler karşı koruma imha için ve, kene.
 2. otodektoza (kulak kaşıntı) engellemek için önleyici bir tedbir olarak.
 3. nematozov karşı yıkım ve koruma için.

Dozlama

aracını kullanın oldukça basittir. Dikkatlice paketi açmak ve hayvan yaka koymak ve boyut olarak sığacak şekilde gereklidir. kayış ve boyun hayvan arasındaki boşluk yaklaşık olarak 1-2 cm kalması gerektiğine dikkat ediniz. Bundan sonra, bağlantı elemanının serbest ucu ucu yaka geçer. hayvanın müdahale etmeyecek şekilde Fazla bant kesmek gerekir.

Onlar parazitlerin çok tüketen, böcek ilacı eylem ile yaka pet Zoo şampuan koymadan önce yıkamanız tavsiye edilir. yeniden bulaşmasını önlemek için, size talimatlar kendilerine uygulanan talimatları izleyerek, bakım ve hayvan çöp insektisit, akarisit nesneleri tedavi etmek gerekir. saldırı ve Kenelerin eki, ancak birkaç gün sonra, parazitler kendiliğinden kaybolur olabilir yaka koyarak sonraki ilk günlerde. bandın sürekli kullanımı, "Dana Ultra" 4 ay kadar parazitler gelen kedi ve köpekler korur.

yan etkiler

Kediler için Uygulamalı bant "Dana Ultra". Yorumlar tatsız yan etkilere neden olabileceğini göstermektedir. köpeklerde olumsuz etkileri vardır. Onlar evcil hayvanların her iki tür sahipleri söylediği gibi, da, oldukça nadirdir. Arasında yan etkiler vurgulanmalıdır:

 • alerjik reaksiyonlar;
 • kusma;
 • kas titreme;
 • tükürük artışı.

Bu belirtilerden herhangi durumunda, yaka ve semptomatik ve hassasiyet giderici terapi çıkarın. Cilt ve saç şampuanı ya da sabun ile yıkanmalıdır. İlk fonları kullanırken kısa süreli anksiyete atakları ve küçük yırtılma olabilir.

Kontrendikasyonlar

İlacın "Dana Ultra" için birkaç kontrendikasyon yoktur. Yorumlar Ancak durumlarda yaka çok az Bu nedenle, terk edilmesi gerekiyordu nerede olduğunu göstermektedir. Yani, kontrendikasyonları:

 1. fon oluşturan maddelerin idiosyncrasy.
 2. Gebelik ve emzirme.
 3. Şiddetli enfeksiyon hastalıkları.
 4. iyileşme süresi.
 5. Tükenme ve öfke hayvan.
 6. 2 aydan daha az yaş.

yaka insektisit-akarisit etkisi diğer ilaçlar ile kombine kullanılmamalıdır.

güvenlik önlemleri

bir ajan ile temas yoluyla takip edilmelidir güvenlik önlemi vardır "köpekler için Ultra Dana." Müşteri yorumları pek yaka adam üzerinde herhangi etkisi yine de kurallara bağlı kalmalıdır dikkat edin. Her şeyden önce, sen yaka onlar cildin bütünlüğünü ihlal mevcut sıyrıklar, kesikler veya diğer yaralanmalar ise, eldiven eller tarafından korunmuyor almamalıdır. Bant hayvan koymak sonra, ellerini su ve sabun ile yıkanmalıdır. Eğer eldiven kullandı, bunlar da yıkanmalıdır.

Eğer hayvan küçük 2 yaşında olan çocuklarla temas etmediğini sağlamak için gereken yaka giyen dönemi. Ayrıca çocuk yaka dokunmak ya da onunla oynamaya izin veremez. Bu yalnızca cilt tahrişleri çeşitli neden değil, aynı zamanda bebeğin solunum küçük parçaların nüfuz etmesine yol olamaz.

"Dana Ultra": yorumlar

Yorumlar hayvan sahipleri yaka etkinliğini doğrulamaktadır. talimatlarında belirtildiği gibi bu durumda, evlerini terk edip, (kulakta dahil) sadece pire kurtulmak yardımcı olur ama aynı zamanda keneler. Bu, özellikle sevindirici müşteriler. yaka bile sokakta hayvanın uzun süreli maruz kalma ile korur.

Buna ek olarak, çekme ve ilacın düşük fiyat emsallerine kıyasla. Hemen hemen hiç yan etkilerin ortaya görülmektedir. Hayvanlar çok iyi bir tasma tolere edilir. kusurlarından biri sakıncalı ve güvenilmez bir tokası kaydetti. Kedi tasmaları nedeniyle fakir eke kayıp vakası vardı.

"Dana Ultra Neo" Damlası: değerlendirmeleri

Ayrıca aynı adla, ancak kelime "neo" eklenmesiyle, damlacıklar antiparaziter hayvan üretti. yaka gibi, onlar pire ve kulak akarları İxodes karşı son derece etkili olduğu gösterilmiştir. önlenmesi için ve tedavi için bir ilaç reçete. Her iki durumda da, değerlendirme bakılırsa, yardım cezası düşer. Ayrıca uygun ambalaj avantajlar arasında işaretlenir ve neredeyse hiç koku. Buna ek olarak, hoşgörüsüzlük ya da yan etkilerin nadir durumlarda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.