SağlıkMüstahzarlar

"Metformin" ilaç. Yorumlar. soyut

İlaç "metformin" oral hipoglisemik ajanlar biguanid grubunu ifade eder. diyabetik ilaç hastalar kullanıldığında karaciğerde glukoneojenezin inhibe yanı sıra sindirim sistemi emilimini azaltarak kan şekeri seviyesini düşürür. Nedeniyle insülin dokuların duyarlılığı olan (glikoz) kullanımını artırır artışa. İlaç "Metformin" (bu gösteri uzmanların yorum) üzerine etkileri vardır lipid metabolizması. İlaç, trigliserid, azaltmaya yardımcı olur LDL kolesterol serum içinde. İlaç aynı zamanda (dengeleyen) artan vücut ağırlığı azaltır. emme nüfuz zaman% 48-52 mertebesinde anlamına gelir. Gıda emme ile aynı anda kullanılması ile indirgenir. Maksimum konsantrasyon 2-3 saat içinde ulaşılır. İlaç önemli ölçüde plazma proteinlerine bağlı olmayan, daha az bir derecede metabolize edilir.

"Metformin" anlamına gelir. uygulama

egzersiz, diyet, terapinin etkisinin olmaması erişkinlerde diyabet (şeker hastalığı), ikinci tip (özellikle obezite) de ilaç reçete. İlaç "Metformin" (doktorların yorum dogruluyabilirler) monoterapi olarak oral hipoglisemik ilaç veya insülinin bir bileşeni olarak hem de kullanılabilir. İlaç aynı zamanda bir monoterapi olarak veya entegre etkinin bir parçası olarak tip 2 diyabetli on yaşındaki çocuklara uygulanır.

Kontrendikasyonlar

İlaç "Metformin" (doktorların yorum bu konuda uyarmak) eğer alınmamalıdır bir diyabetik koma, prekomadan, ketoasidoz, aşırı duyarlılık. Kontrendikasyonlar, böbrek fonksiyon bozukluğunun bir olayda bir olasılık ile ortaya çıkan, doğanın akut durumu içerir. Dehidrasyon sırasında hipoksi halinde Önerilen ilaç, solunum patoloji, hastalık bulaştırıcı, sepsis, şok, karaciğer yetmezliği, akut alkol zehirlenmesi, laktik asidoz, hem de bir geçmiş böbreğinde lezyonlar. doku hipoksisi sebep olabilir, akut ya da kronik patolojiler klinik belirgin semptomları için ilaç önerilmez. Bu tür durumlar, akut kalp krizi, solunum, kalp yetmezliği ve diğerleri dahildir. tabi on yaşından altındaki Değil reçete yazanlar düşük kalorili diyet. Yaşlı (60 yıldan fazla) faaliyetleri fiziksel efor ile bağlantılı hastaların tedavisinde dikkatli icra.

yan etkiler

İlaç "Metformin" (bu gösteri uzmanlardan yorum) iştah, kusma, bulantı, tat bozuklukları, ishal, döküntü, eritem ve diğer alerjik deri belirtileri bozulmasına neden olabilir. Gastrointestinal tolerabiliteyi artırmak için yavaş yavaş dozunu artırmak için önerilir. tedavi temelinde karın ağrısı, hepatit, karaciğer aktivite bozuklukları gözlemlenmiştir. Kural olarak, birlikte ilaçlar vardır olumsuz etkileri anılacaktır. vitamin gelişebilir uzun süreli kullanım arka B12, folik asit eksikliği olan karşı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.