Ev ve AileÇocuklar

Sanat terapisi yöntemi olarak çocuklara yönelik Mandalas

yöntemlerinden biri çocuklar için sanat terapisi mandala bir tablo. Bu sıradışı ve ilginç aktivite psikolojik bozukluklar ortaya ve bunları gidermek için. Buna ek olarak, çocuklara yönelik mandala odaklanmak ve hiperaktif çocukları sakinleştirmeye öğretilir. kutsal prettification insanların çizim veya çizimleri aracılığıyla kendilerini ifade etmeleri ve bilinçsiz iletişim kurarlar.

Bir Mandala nedir?

Mandala - evrenin bir şematik yapısı. şöyle klasik düzenidir: bir daire - evrenin sembolü, içinde bir kare kazımak. Dört kardinal noktalarını gösterir. İçerisinde başka dairedir. Çocuklar için mandala basit anlaşılır bebekler fragmanları, örneğin, basit bir soyutlama, basit geometrik şekillerin, renkler, hayvan resim oluşur.

Nasıl bir mandala hakkını boyamak için?

Eğer çocuğa gibi Yani bir şey boyayabilirsiniz çocuklar için mandalalar ile çalışma güzelliği ve. çocuk boyalar, kalemler, işaretleri, pastel boyalarla yapabilirsiniz. Çocuklar için Mandalas resmin herhangi bir parçası ile renkli olabilir. Çocuklar için yaratıcılık ve ifade tam bir özgürlük vardır. Genellikle küçük çocuklar orta kenarından bunu. Operasyonda, bebek rahat olmalıdır. Tekrarlayan hareketler konsantrasyonunu teşvik etmek ve çocuklarda stresi rahatlatmak. Böylece, çocuk iç gerilimlerin kurtulur.

Mandala boyama için renk Anlamı

düşünmeden çocuğu doldurur kutsal desen yardımıyla, sorunu teşhis etmek, onun iç dünyasına bakabilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, renklendirme rengi tercihleri bakmaktır Çocuklar için Mandala. Görüş psikolojik açıdan renk değerleri:

  • Kırmızı. Bu renk, aktif ve gürültülü çocukları tercih ederler. Biraz denge Fidget ister misin? Biraz mavi odasında veya dolaba ekleyin. Hatta böyle bir bebekte, hava övgü ihtiyaç duyduğundan.
  • Sarı. Güneş tonları tercih Çocuklar, olağanüstü vizyon.
  • Yeşil. Yani çocukları yeterince ebeveyn dikkat ve güven hissi yok. yaratıcı yetenek geliştirin. Aksi takdirde herhangi bir değişiklik muhafazakar korkunç korku büyür.
  • mavi renk detaylı olarak her şeyi yapıyoruz havalı çocuklar seçilir. okul öncesi yaş çocuklar için böyle bir seçim tipik değildir. Küçük bir çocuk aniden mavi tonları kullanmaya başladıysa, büyük olasılıkla, çocuk sadece yorgun olduğunu.
  • Turuncu. Hem de sebepsiz çok aktif ve çığlık ve bağır kırmızı adamlar fanlar olarak. Yorulmaz enerji kırıntıları veliler spora göndermelidir.
  • Kahverengi çocuğun ruhunda sıkıntı gösterir. çocuk yetişkin dünyadan kesilmiş, kendi dünyasında yaşıyor. sağlık sorunları, ailede sorunlar, çok stres, zihinsel engellilik: Seçim Nedeni.
  • Grey. Böyle bir seçim çocuklarda nadirdir. Periyodik birileriydiniz tercih kapattı.
  • Siyah. Renk seçimi - veliler, öğretmenler, psikologlar için alarm zili. Çocuk desteğe ihtiyacı vardır. Büyük olasılıkla, küçük adam onun karmaşık ruhunun prematüre olgunlaşmasına yol açan korkunç stres geçirdi.

Çocuklar için Mandalas - yetişkinler çocuğun duygusal durumu çözmek için harika bir yoldur. Çocuklar için bu rakam değil sanat değil, kendilerini ifade etme yoludur.

çocuğunun psiko-duygusal durumuna dikkat edin. Zaman ulaşmak ve onun yeteneklerini ve yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.