ModaGiysi

Ayakkabı boyutları için değer: ABD ve Rusya, modern raflarda

zaman yeni ayakkabı veya bot satın almak ihtiyacı ile karşı karşıya zaman herkes. Neyse ki, hiçbir sorun teşkil: sadece herhangi bir butik, ayakkabı dükkanına gidip, ya da sadece piyasaya düşmesi ve zevke yeni giysiler seçin. zorluklar başlar Ve burada.

Dünyanın dört bir yanından mal ve zihin için egzersiz geniş bir yelpazede

Raflarda modern Almanya, Çin, İtalya, ABD'den ayakkabı ve farklı ülkelerde onlarca, ve bulabilirsiniz - ve bu en tatsız - hemen hemen herkes kendi boyut tanımlaması vardır. Hangi tabii ki, bizim her zamanki yerli ile uyuşmuyorsa. Rus ayakkabı boyutları "büyük" biri büyük. Sonuç olarak, opt görsel uygun seçenekleri birkaç düzine yeniden ölçmesi değil, neredeyse imkansız hale gelir. Eğer bir çevrimiçi mağaza ve mal hizmet karşılığında üzerinden bir otomat babet sipariş Ve eğer ne yapacağını, bu sağlamaz? para aynı zamanda yeniden alım ve dağıtım için gereken süreyi sadece kaybetmek anlamına gelir - bu durumda, bir hata, hatta bir boyut olun.

En büyük problem ABD ürünlerine atıfta bulunmak için Rus alıcılar meydana eğilimindedir. Örneğin, kadın ayakkabı boyutu, 8.5 ve 9.5 hemen hemen her karışıklık alışveriş saplanabilirler. Bu arada, bu en "popüler" Rus ayakkabılar 38 ve 39 olduğunu.

Ne büyüklüğündeki farkı belirler?

Yani çok garip nedir ayakkabı boyut oran? ABD ve Rusya, diğer ülkeler gibi, tek ölçüm sisteminde ilgi olmalıdır görünüyor, kalıcı ticari partner ve. Bu farklılıkların nedeni basittir. Bu ayakkabı büyüklüğünü hesaplamak yönteminde ve farklı ülkelerde kullanılan birimlerde yer almaktadır. Amerikalılar geleneksel olarak bu amaçla inç için kullanmış iken Rusya'da tek sayı, santimetre cinsinden hesaplanır (1 inç - 254 mm). Bu bir nedeni budur ABD ayakkabı numarası Rusça boyutuna kadar sert tercüme: kesin ifadelerle de sonuç hemen hemen her zaman bir kesirli sayı t verilmektedir.

Ayrıca, Rusya'da numaralandırma tatili ile, maksimum minimum sayıda gider unutmamak gerekir ve ABD'de de vardır çocuk boyutlarda yetişkinlerden ayrı olarak hesaplanır. Örneğin, ayakkabı numarası "1" denizaşırı sakinleri komşu küçük çocuklar ayak Rus gencin karşılaştırılabilir ayak, gösteriş yapmak anlamına gelmez. Sadece Bebek butik farklı bölümlerde ise Ayakkabı ve orada işaretleme aynı bulmak için eminiz. Yeni kıyafetler için gitmeden önce daha iyi böyle nüansları hatırlamak böylece bu tür ayakkabı boyutları oranı olarak konularda, ABD ve Rusya, şimdiye kadar bir anlaşmaya varmak mümkün değildir.

Bir ayakkabının büyüklüğünü hesaplamak için kuralları

Şu ayakkabının büyüklüğünü hesaplamak için çeşitli sistemler vardır:

  • Uluslararası standart. Buna göre, ayak boyutu 5 mm yuvarlak santimetre olarak uzunluğu vardır.
  • Avrupa Standardı. Ayrıca, santimetre olarak hesaplanır, bununla birlikte birim 2/3 cm'dir.
  • İngiliz metrik sistem. Bu santim kullanır ve dikkate iç tabanın sadece uzunluğunu alır.
  • ABD standardı. Hem de İngilizce gibi, o da inç tercih eder. Çocuğun minimum boyutu o 3.9 inç ve 1/3 inç "adım" tarafından benimsenen hesaplama birimidir.

Bunlara ek olarak, en yaygın standartlar numaralandırma Çin, Brezilya, Fransa ve diğer bazı ülkeler tespit edilebilir. Ancak, bunlar giderek uydurma ayakkabı kolaylaştıran Avrupa ya da uluslararası bir sistem kullanıyor.

ayakkabı boyutları için değer: ABD ve Rusya bir anlaşmazlık uygarlıklarda

ABD'nin minimum boyut - "0,5" yeni doğmuş bir bebek ayakkabıları boyutudur. Uzunluğu 4 inçten daha az olduğu; Rus geleneğinde, 10,1 cm ve olarak adlandırılır "16,5". Rusça ABD ayakkabının büyüklüğünü çevirmek için nasıl bir örnek, aşağıdaki tabloda görülebilir:

kadın ayakkabısı boyutları
SM 21,5 22 22.5 23 23.5 24 24.5 25 25,5 26
Amerika Birleşik Devletleri 4 5 5.5 6 7 8 9 9.5 10 11
RU 34 34.5 35 35.5 36 36,5 37 37.5 38 38.5

Nasıl ayağa boyutunu bilmek?

Bazı insanlar oranı ayakkabı boyutları ezberlemek kolaydır. ABD ve Rusya, neyse, her yıl kendi metrik tabloları değişmez. Ancak, çoğu hatırlamak için basamak sayısı (sadece "kendi" boyut aralığını seçmek için karar bile) oldukça zor olmasıdır. Burada bir çözüm vardır. Örneğin, sadece Rus ayakkabı boyutları hatırlıyorum - iyi, onlar daha sık raflarda bulunur. Ya da baskılı tablo taşımak ve takmadan önce ona bakın. Ancak tüm - yarım tedbirlerle. ABD eğitmenler tüm butik en çok arzu olabilir ve internet erişimi olan bir tablo veya akıllı telefon - ev unutulmuş. Bu nedenle, sadece basit bir matematik işlemi akılda tutmak için bir kez ve ayakkabı boyutunu hesaplamak için tarafından prensiplerini hatırlamak herkes için ve gerekirse en iyisidir.

boyutunu hesaplayın

en belirgin yuvarlama parmak çıkıntılı topuğundan, durdurmak ve uzunluğunu ölçmek için cetvel veya terzinin metre takın. Bunlardan İngiliz ve Amerikan sistemlerinde geleneksel olarak yüksek olduğu kabul edilir, ama gerçekte ortası ve yüzük parmağı olabilir. yerine ortalama boyutundan daha gerçek hesaplamak için daha iyidir, böylece, yine olamaz, sallar ayakkabı yürüyüş,: It "Norm" kovalamak gerekli değildir.

Bu kağıt parçası ve onu daire için bir işaretleyici üzerine ayağını koymak en iyisidir. sağ ve sol bacak için değer farklıydı Bu durumda, en yüksek seçin. yük hafifçe şişmiş bacaklar ve büyüyor çünkü en iyi şey, gün geç veya uzun bir yürüyüş sonrasında obmerku yapmak.

Ortaya çıkan rakam altta her zamanki sayı tercüme edilmelidir.

  • Sadece durum parmaklarını veya farklı uzunlukta bacakları şişkin üreticilerin bıraktığı sözde "fonksiyonel ödenek": Rus üretici için Çizme veya ayakkabılar sonra yarım See numarasını almak için ekleyin 2 oranında ayağıyla uzunluğunu bölmek ve 3 ile çarpın gerekir.
  • ABD malları için daha kolay ilk yerli ayakkabı boyutunu hesaplamak için: Rusya "ileride" Amerika 22 puan üzerinde bu konuda. Ve çıkan ayak boyutuna çıkarılacak gerektiğini.
Rus ayakkabılar Ayak * 3/2 uzunluğu
ABD ayakkabılar (Ayak uzunluğu * 3/2) - 22

kolaylık Biraz

onun büyüklüğünün hesaplanması, bu ayakkabı "dolgunluk" veya ayak hacmi gibi parametre olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu sayı nadiren rahat ayakkabılar için kullanılan bir kural olarak, oldukça karmaşık formülle hesaplanır ve. Eğer paten, kayak botları veya yaya malzemenin rahat bir uyum olmalıdır diğer sert ayakkabılar, satın almaya karar eğer tamlığının göstergesi, sen gerekecektir. Bu durumda, en kolay yolu sabit tablonun yararlanmak.

Genel olarak, ayakkabı boyutları oranı bir sorun değildir hesaplamak olduğunu hatırlamakta yarar var. Önemli olan altta garip sembolü görerek, kaybolmak değildir ve her şeyi ölçmek için acele etmeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.