TeknolojininKablo ve Uydu TV

Rusya'da analog TV kapatma zaman? Rusya'da Analog kapalı

Nedeniyle analog formatta fon televizyon yayını yayın eksikliği yakında kesilecektir. kapatmak Analog Rusya'da TV ve ne portends birçok vatandaşımız alarma zaman sorusu. Biz bu makalede cevap çalışacağız.

Ne analog televizyon olduğunu ve nasıl dijital farklıdır?

Analog analog sinyal için bir ses ve resim iletmek için kullanılan bir sistemdir. Bu yayın yoluyla ya da kablo yoluyla bulaşabilir. parlaklık, görüntü ve ses rengi: Teknik olarak, sinyallerin tüm kümesidir. Çıktı tam biz onların ekranlarında gördükleri şeydir.

Dijital televizyon dijital ses ve video standartlarını iletmek için kullanır. Analog sinyali yayını çoğaltarak Bugün, onlar, önde gelen ulusal televizyon kanallarının en çalışıyoruz. Birçok ülke zaten tamamen analog standartlarını kullanarak durdurdu, tam teşekküllü bir dijital iletişim sistemi kurduk. "Figürü" yakın gelecek geçişte Rusya'da bekleniyor.

Bakan açıklamada

Son zamanlarda, bu geçişin zamanlamasının bir fikir İletişim ve Kitle İletişimi İşler Nikolay Nikiforov Bakanı verdi. onun mali destek bu kez planlanan bitiminde çünkü Ona göre, Rusya'da analog televizyon tamamen 2018 yılında kapanır. Ancak, Nikiforov ülkenin bazı bölgelerinde kendini finanse ve bu nedenle kalır ihtimalini dışlamak ve eski TV kanallarının bazıları değildir.

Ne zaman Rusya'da analog yayın kapalı olur? Bir taslak hükümet kararnamesine göre, 1 Temmuz önümüzdeki yıl gerçekleşecek. Bu proje Haberleşme Bakanlığı tek portalda, tüm mevcut olduğu için.

Tabii ki, televizyon tamamen olmayacak kapalıdır, ancak yalnızca kendi biçimini değiştirmek için - analogdan dijitale. Ve bunun için iyi bir neden yoktur.

Neden "şekil" geçmeli?

Bu karar için önkoşullar teknik olarak uzun zaman önce gelişti. Son birkaç yılda, televizyon alıcıları neredeyse tüm operatörler dijital sinyal desteğiyle verilir.

Üstelik seyirci kendileri böyle bir seçim geçerliliğini anlıyoruz. Uydu ve kablolu TV yüksek kaliteli çeviriler, kanalların daha geniş bir seçim sağlar. Ve akıllı tv çok geniş açın. Kendiniz için bakınız: uydu "Tricolor" zaten 10 milyondan fazla kişiyi bağladıktan ve kablo TV 20 milyon izleyiciyi tercih etti.

Böyle koşullarda Destek analog TV basitçe kendi TV istasyonlarına ekonomik olarak uygun değildir. Bu nedenle, onlar da yayın formatını değiştirmek için dışında.

Rusya ve yurtdışında Değişim biçimleri

Son on yıl içinde birçok Avrupa ülkesinde başlatılan yayın ana televizyon kanallarının biçimini değiştirmek için. 2006 yılından bu yana, dijital standartlarında Hollanda sakinleri taşındı bir yıl sonra onlar İsveçliler ve Finliler de katıldı.

2009 yılından bu yana Almanya'da dijital TV kanalları, Danimarka ve Norveç'i çalışıyoruz. Bunlar İngiltere ve Polonya izledi. Rusya'da analog TV kapatma zaman ülkemiz bu listeyi katılacak. İlk sınır bölgelerinde mümkün olacak eski yayın sisteminin kurtulmak için beklenmektedir - 26 olmak üzere toplam.

Ne zaman ve nasıl olacağını geçiş gerekir?

mevcut standartlara göre, dijital yayın için tam olarak hareket ettirmek için, ortak sinyal tipine göre sağlanmalıdır az% 95 değildir.

Daha önce, Dmitry Medvedev, hatta ülkenin Başkanı olarak görev yaptığı dönemde, 2015 yılına kadar, dijital televizyona geçişin tamamlanması söyledi. O, bu teknolojik modernizasyonu yolunda önemli bir faktör olacağını vurguladı. multiplex - Buna ek olarak, analog televizyon kapatma kanallarının yeni bir paket alacaktır frekansları yayınlayacak. Bununla birlikte, 2015 geçiş sürecini tamamlamak için mümkün değildi ve analog TV kapattığında sorusu Rusya'da hala çözülmedi.

Birçok yönden, ayrıca bazı vatandaşlar sadece dijital TV için set üstü kutular satın almaya yetmeyeceğini çünkü. Ancak, bölgesel yetkililer meydan alınan ve sübvanse yardımcı olmak için hazır olması.

Rusya'da analog TV yayın kapattıktan sonra bile, vatandaşlar dijital formatta ana TV kanalları ücretsiz erişim olacaktır. Bunlar arasında, NTV, Kültür, Rusya-1 ve 2, Bibigon ve halk sevgili ilk kanalı.

Ne ortalama kullanıcı bilmek gerekir?

Birçok kişi olası eski TV'lerde yeni TV sinyalinin olup olmadığını alımı endişe ediyor. Nitekim, eski ekipman sadece analog standartlar ile çalışır. dijital yayına geçmek için özel bir şifre çözme modülü ile bir konsol satın almak zorunda kalacak. Eğer varsa, ancak televizyonun yeni bir model 2008 yılından sonra satın alınan, muhtemelen zaten dijital standartlarını destekler ve hiçbir ek donanım gereklidir.

Analog televizyon dijital sinyal ve üretim yöntemi farklıdır. Daha önce, geleneksel bir antene aktarıldı, şimdiki standartlar kablo veya uydu bağlantısı aracılığıyla sinyal iletimi sağlamaktadır. Rusya'da Yani analog TV yakında tamamen kesilir ve daireye doğrudan kablo döşemek veya uydu anteni kurulumu ya da olması gerekir. son seçenek vermek için tek yol olacaktır ya da küçük bir köyde yaşıyorsanız.

Ve yine, ne zaman Rusya'da analog TV kapanma?

Bugüne kadar, "şekil" geçiş için son tarih olarak 2018 anılacaktır. Zaten 2015 yılında bu süreci başlaması ve 2016 yılında tamamlanması planlıyordu. Ama durum gerekli altyapıların inşasını gecikmiş ülkedeki ekonomik kargaşa, karmaşık hale gelir.

Her bölgede, onun olması muhtemeldir Ancak, kesin tarih, çağrı zordur. Kriter yine sadece analog sinyal alabilir insanların sayısıdır. onlar toplamın% 5'ten az olacak ne zaman - bu bölge dijital standartlara geçiş için hazır açık bir işaret olacaktır. Nikolai Nikiforov dedi 2018 o - Nihai şekil ve sonra analog yayın tamamen devre dışı bırakılacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.