KanunDevlet ve hukuk

Miras parçasıdır hangi nesneler değil mi?

vasiyet ölümü - - bir adamın zor kaybından sonra çoğu kez yasal halefleri çeşitliliği ile komplike ve özellik varlıkları aktarılır Kural, yasaya değil kolay bir zaman olarak başlar. kendi aralarında miras üzerine kendi kişisel görünüme sahip aile üyeleri arasında ortaya çıkan Spats ve çekişmelerin, sık sık ölen edinilen işlemleri bölümüne eşlik eder. olası haleflerinin yasal cahil olmasıdır. Tüm açıkça Ölen gelen özelliğinde alabilirsiniz biliyor ve hangi nesnelerin emlak dahil değildir.

potansiyel halefleri arasında gelecekte iletişimi kolaylaştırmak için, onlar dikkatlice bir yakının ölümünden sonra onları geçemez nesneler (şeyler), kompozisyonunu çalışmalıyım. Ve vaktinden bunu yapmak için arzu edilir.

Yani, miras kategori ve emlak dahil olmadığını olanlar şeyler bölmek gereklidir. Hemen özelliği bundan sonra ayrılır kişinin ölümünden sonra, yasal bölüm başlar satın aldı. toplam arkaya kütlesi hak ve yükümlülükleri dahil şeyler ve diğer varlıkların oluşur.

Ne halefi bekleyebiliriz?

akraba ölümünden sonra elde edilebilir:

  • vasiyet malıydı her şey. Genellikle, bu özelliktir: araba, villa, daire, arsa.

  • Ölen diğer hakları vardı ilişkin şeyler. Belki onun miras veya irtifak imkanı ile hayat görev yürütülen arazi vardı.
  • Menkul: hisse senetleri, bonolar faturaları, tasarruf kitaplar, vb kontrol ve. Ama her zaman bu kategori halefleri bulaşabilir değil olduğunu hatırlamakta yarar var. hisse potansiyel sahibi, kendi adına onların kayıt için yasama dönemini geçecek Örneğin, bunlar diğer hissedarlar arasında dağıtılacaktır. o hisseleri onların yeniden kayıt kabul durumunda emlak dahil olmadığını ortaya çıkabilir çünkü.
  • o, bunları kendi kullanmak ve yönetmek hakkına sahip olduğunu, böylece herhangi bir mülkiyet konusu ile ilgili uygun yasal tescil izleyen bir vatandaş ortaya çıktı Mülkiyet hakları,. Örneğin, vb Şirket tüketici kooperatif payı pay olabilir ve. Akılda herhangi bir potansiyel varisi ayı önemlidir: haklar yani mülkiyet yükümlülükleri, gerçek borçlar vardır kopmaz dan ... Onlar ölene, bunlar da mirasçılarına aktarılır. Örneğin, nafaka borcu, ömrü boyunca birikmiş, ölünün özelliğini alınan kişiyi ödemek zorunda kalacak, ancak bakım yükümlülükleri emlak dahil değildir.
  • Diğer malzeme nesneler. Bu kategori genellikle ölen entelektüel faaliyetin nesneleri (fonogram, performanslarının kayıtları vb. D.) içerir, diğer bir deyişle, telif bu.

kalıtsal nesnelerin her şeyden kategoriler tek genel kural eklemek için: Herhangi bir şey ya da nesne miras, bunlar herhangi bir belge (Unified Devlet Kayıt alıntı, ispat edilebilir mülkiyet hakkı en vasiyet ait zorunda mülkiyet belgesi vb.)

Vasiyetname yapma, bir kişinin kesinlikle mülkünün parçasıydı sürece, sizin gibi her şeyde içerebilir.

mirasını geçmezken Nesneler

Ancak, yasal olarak bir yakının ölümünden sonra hak sahibine gidemez istisnaları vardır. Biz bu konuda daha fazla bilgi edinmek.

Bireysel hak ve sorumlulukları

Yakından ölünün kişiliği ile bağlantılı olmuştur hakları ve yükümlülükleri olduğunu. Örneğin, ölümden sonra bir sakatlık geçirdi ölen emekli, başkalarına bir emeklilik hakkını ifade edemez. bakım Sağ yanı sıra parti veya resmi ayrıcalıkları (konum), çeşitli faydalar hakkını kullanma hakkı üyesi olmak.

Başka bir örnek daha: Bir sponsor kısa bir süre sonra, vaat edilen paranın miras olmayacak ölen kişiye maddi destek sözü verdi. Ölen krediyi ödemek durumunda kredi ödeme yasal halefi doğrudan kredi anlaşmasında belirtilen değilken, akrabalarının ölümünden sonra onun kredi yükümlülükleri durumlar dışında, aktarılmaz. miras alır ve sadece kendisinin kabul ettiği ölçüde birini öder. Hak sahibinin özelliğine reddederse, bir kredi kurumu (banka) yalnız ödenmemiş fazlayı.

Ayrıca miras hak ve sorumluluklar yer almayan, transfer kanunen yasaktır. aile, devlet ödülleri belli transfer.

Ahlaki haklar

doğumdan ölüme kadar bir vatandaşın ait miras, bir parçası değil. hayata, sağlığa, kişisel bütünlük ve gizlilik: Bu gibi mülkiyet çeşitleri vardır.

Diğer maddi olmayan faydalar

emlak dahil değildir soyut faydalar o Anayasanın altında zevk hangi ölen ait. Örneğin, Rusya Federasyonu vatandaşı olmak - serbestçe kendi ülkesinin her seyahat hakkı hakkı vb kişinin ikamet seçin ve.

Hergün ev eşyaları, mutfak eşyaları, ev eşyaları ve kitapları emlak dahil değildir. Bütün bunlar yaşadığı ve kullanmak için onlarla birlikte ölen kiminle akraba ve insanların arkadaşlarına gider. Bu durumda, yerli şeyler arasındaki kendilerini bölünebilir ve ve ölen ikamet yerinde kalacak olabilir.

belirli bir kişi sağlamaktır hakkı

Örneğin, bir parçası değil sağa miras nafaka, emekli aylıkları, ödenekleri ve diğer sosyal ödemeler.

Daha önce belirtildiği gibi, ana kriter üzerinde mülkiyet devri için bunun mülkiyeti olduğunu. Aksi takdirde yasal olarak mümkün olmadığı, hak sahiplerinin transferi.

Sen zeki ve ortak örneğini getirebilir. vasiyet ömrü boyunca yasadışı inşaat, değil yerel makamlarla koordine veya sahipsiz arazi bazı yakalamak için yürütülen ve özelliğinde düzgün tasarlanmış. Ne yazık ki, bu özellik geçmek mümkün olmayacaktır kalıtsaldır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.