OtomobilArabalar

Nasıl kendi elleriyle "Priora" hafife almak? Nasıl "Priore" tarafından sürüş yüksekliğini azaltmak için?

Şu anda, Rus sürücülerin bir çok süspansiyonu hafife almak nasıl merak ediyor. Bu aynı zamanda yerli "Priory" sahiplerine de geçerlidir. birçok sürücü demir atın bir boşluk "yükselmek" çalışıyoruz olmasına rağmen, bazı, tam tersine, bu azaltır yerden yüksekliği. Tabii ki, en çok bu çapraz ayarlama en iyi yolu görünmüyor, ama bu arabanın tasarımı gerçekten etkileyici. Bu yazıda size süspansiyon indirilir avantajlı ve "çiftlik ayar" gibi görünmüyordu ki ne yolları "Ön" olduğundan az ne öğreneceksiniz.

avantajları

sürücüler süspansiyon hafife almak isteyen ana nedeni - arabanın bir bakış. Aslında, bu ayar araba tasarımı olduktan sonra daha sportif ve özgün. görünüş "Priora" in özel bir özelliğe sahiptir Ve eğer düşük süspansiyon kullanılarak önemli ölçüde diğer makinelerin gri "kalabalık" ayırt edebilmek. "Priora" arka plan Karşı anlamlı ve dinamik bakacağız. Bu şekilde, böyle bir sportif elde? Çok basit - Bu arabanın alçaltılmış süspansiyon boşluk sayesinde yabancı süper araba o kadar küçük olur.

Ancak bu ayarlamadan sonra değişmiş "Önce" sadece dıştan değil. süspansiyon understating sonra önemli ölçüde araç hareketliliği arttırır ve virajlarda hemen hemen silindir kaybolur. Böyle bir makine daha az aşırı yönlendirmeli ve bu yüksek hızlarda yolda istikrarlı bir şekilde devam etti. Bu denge, süspansiyon yanal eğim telafi merkezkaç kuvveti hafife olması sayesinde elde edilmektedir. Bu çarkın ile savrulma sonu yok. Buna ek olarak, bu ve ders stabilitesi artmaktadır. Başka bir deyişle, "Priora" daha iyi "dümen" ve hızlı bir şekilde bu döner cevap verir.

Kim ihtiyacı var?

Temelde "kalabalıktan" demir at ayırmaya hazırız "Ön" istekli genç sürücülerin olduğundan az ya da sadece arkadaş ve tanıdıkları arka plan üzerinde göstermek. Ancak, aile gezileri için bile araba kullanıyorsanız kesinlikle bir ayar yalnızca araba zarar ve dolayısıyla ona bir faydası yoktur. Buna iyi bir örnek bu fotoğrafta gördüğünüz fotoğraf "sadece kaide altında" başlıklı "Manastırı",.

Böyle bir makinenin bakıldığında salon sürücü dahil 2 veya daha fazla kişi, oturur eğer kafasına ne olacağını tahmin etmek zordur. Açıkçası bu sade süspansiyon "Priora" sıradan aile gezileri için uygun değildir ve birçok Rus yol kenarlarında çukurlar ve tümsekler dolu olmasından da dikkate alırsak, arabanın alt uzun yaşar. Bu nedenle, bütün neden içinde yapmak gerekir.

Korkarım ne olmalı?

Daha önce belirttiğimiz gibi, ilk olarak delikler ve düz olmayan yollarda korkulacak gerekir. Ve en iyisi bu sokaklarda dolaşmak için, bu yüzden daha sonra onarım çalışmaları için hizmetine geçerli değildir. Dolayısıyla süspansiyon senin şehrin sokaklarında en iyi döşeli sadece gerekirken olduğundan az. Ama bu bile hasar altından kurtaracak olmayabilir. park, sınırlar özellikle dikkat zaman düşük zemin boşluğuna olarak, sadece ön veya kırabilir arka tampon yaptığı tasarımın.

Nasıl kendi elleriyle "Öncelik" hafife almak?

Eğer her şeyden önce çukurlar ve sınırlar, şeklinde çeşitli tehlikelere rağmen, araç parlak ve sporu yapmaya karar yoksa, açıklık bir azalma üretecek ne şekilde karar. Şimdi web siteleri ve forumlar yeni profesyonel araçlar ile biten doğaçlama malzemelerin kullanımına kadar değişen yöntemlerle onlarca yayınlanmıştır. bu yöntemlerin en popüler bakmak ve tüm artıları ve eksileri vurgulamak görebilirsiniz.

Modifiye takımı kazanılması

"Nasıl öncesinde hafife almak" sorusuna en ucuz ve en basit çözüm - özel bir süspansiyon ayar kitleri satın almak. Bunlar genellikle hazır yay kısaltılmış boyutları, süspansiyon kısa gövde ile payanda ve küçük detaylar her türlü bir grup içerir. Artı bu yöntemi - alçaltılmış süspansiyon üzerinde zaman ve çaba küçük bir harcama. Aslında, tüm yapmanız gereken - personel Satın alınan parçalar yüklemektir. Ama aynı zamanda bu kitler alçaltılmış süspansiyon tüm diğer yöntemlere göre çok daha fazladır unutmamalıyız. güvenlik, ayar bu yöntemin açısından tüm diğerlerinden daha kabul edilebilir rağmen. Eğer birkaç dakika boşluğunu azaltmak ve böyle bir yapı çökecek olmayacağından emin olmak için, kendi zaman kazanmak istiyorsanız, bu seçenek en iyi sonucu verir.

Buna ek olarak, daha sert stabilizatör satın alabilirsiniz ve ön ve bunları yüklemek arka süspansiyon.

boşluk ayarlı Seti damperler

Oldukça pratik bir seçenek, ama aynı zamanda daha az pahalı. yaylar (amortisör bu kümesine dahil olmak üzere iki parçadan) ile Son rack sana 10 bin ruble en az mal olacak, ayrıca her şey istasyonunda ayak-out ayarlama maliyetini eklemeniz gerekir.

Bu şokların hakkında özel nedir? adı kendisi onlar boşluk bağımsız bir Dilekçenin işlevi, bu tamamen her an yapabilirsiniz sağ açıklık koymaktır sahip olduklarını söyledi. Örneğin, yaz aylarında "Ön" olduğundan az ve küçük bir "yumru" o (santimetre bir çift için) kışın olabilir. değil parçalar sorunların arama ile olabilir mi? Neyse ki, bugün arabalar Volga üretimine ayarlanabilir rafları üreten şirketlerin yeterli sayıda vardır. Piyasa amortisör her türlü sunar, böylece her biri için mümkün doğru seçeneği - Her zevke ve bütçeye uygun sunulan ürünlerin. Yine bu yöntemin artı gerçekleştirilen iş emniyeti ve hız yatmaktadır (bir kesme ve kaynaklanmış gerekli değildir). Ama bu tür çerçeve maliyeti terbiyeli - iyi amortisörler az 10 bin ruble değildir.

Bahar "zanaat" Üretim

Bu tür bir yöntem, önceki yöntemin iyi bir alternatif değildir. 2-3 sade devrimi kısaltılması bahar sonra "Lada Priora" iyi yolda davrandığını olduğunu düşünürsek, derinden yanılıyorlar. Evet, alçaltılmış süspansiyon araba çevik yapar, ama akort makul parçaları ve araçları başvurmaları halinde bu mümkündür. sade "Priora" yazlık sektörüne rafları yükleyin tavsiye edilmez. Neden böyle bir araba çukurları daha az yönetilebilir ve yumuşak olur? şey tam sıkıştırma ayrıntıları kırpılmış kadar bahar payanda kısaltarak zaman basitçe serbest vuruş tükendi olabilmesidir. Nedeniyle rafa kalmıştır çukur kuvvetine otomobilin çarpışması için cam ve girer destek rulmanı, ama gerçekten onların ömrünü artmaz.

Bu nedenle, bu şekilde yayların kısaltılması sonra standart parçaların değiştirilmesi için servis istasyonu ve beklenmedik giderler sık rücu hazırlamak. Şasi kendilerini yok etmek çok kolaydır, ve yedek parça maliyetleri ruble on binlerce ölçülecektir. yayların Sonuç olarak bir "el sanatları" üretim süspansiyon daha da onarım maliyeti sizi memnun etmek için çok olmayacaktır, çünkü bir "bütçe" yürütülen gerektiğini söylemek istiyorum. bahar ve "Öncelikli" konulu çok düşük ayarlanmış nedenle, sadece mağazalarda satın alınan veya özel ekipman üzerinde yapılır. Aksi takdirde, bu tür ayarlama faydaları yoktur.

Sade "Priora" hatchback ve hava süspansiyonu

genellikle "Cadillac" ve "Chevrolet" 60. ve serbest bırakılması 50. yıl ABD'de kullanılan bir başka ilginç yöntem. Makinelerin anlamıyla yolun, önemli bir yükseklikten başlayarak hareket zıplama gibi Şüphesiz her birimizin Hollywood filmlerinde gördü. Yani, bu "sihirli" sadece bir pnömatik özel yastıklar pompaları aracılığıyla, hava süspansiyon sağlar ve bunlar makine 10-30 cm yukarı yükseltildi hacmi kaynaklanmaktadır. koymak değil böyle bir sistemi çalıştıran binek otomobiller için Standart, ancak ağır kamyon oldukça sık onunla beslenir. Elbette bu minibüsün uğruna (bakış küçük bir pompa kapasitesi noktası ile mümkün değildir) yolda sıçrayan edilmiş değil yapılır, ama sadece böyle bir süspansiyon yumuşak bir sürüş sağlar ve çünkü aynı anda 20-40 ton tam yük kamyonu zarar verilmez . Bizim "Öncelik" gelince, sonuç pek ilgisini çekecek rağmen, çok pahalı olur böyle bir araç için sistemi kullanmak için.

Sonuç

Biz "Öncelik" olduğundan az olduğunu gördük Yukarıdaki tüm dayanarak (biz iyi çözümleri hakkında konuşmak ise) sadece iki şekilde mümkündür - ayarlanabilir çıkış mili ile amortisör destek kollarına yaylar özel ayar kiti süspansiyon satın almak veya değiştirin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.