Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Rus voleybolcu Natalya Safronova: spor biyografi ve kariyer

Natalya Safronova - Rus voleybolcu, gümüş Olimpiyat Oyunları'nın madalya, şampiyon ve dünya ve Avrupa şampiyonaları çoklu madalya kazanan. Ne yazık ki, ciddi bir hastalık nedeniyle sporu bırakmak zorunda kaldı.

biyografi

Natalya Safronova Krasnoyarsk 1979 yılında doğdu. Gelecekteki voleybol sporcu olarak kazara geldi. 8 yaşındaki uzun boylu kız parkta annesi ile yürürken, bu çocuk koçu Zinaida Rusakova dikkatini çekti. Yani Natalya kız kardeşi ile Alexandra voleybol bölümüne geldi.

Safronov tarihinde Yekaterinburg düzenlenen çocuk turnuvası, yerel kulüp "Uralochka" temsil eden antrenörler ettim.

Yeni takımında Eğitim bir atlet için yeni perspektif açtı. 15 yaşındaki Natalia Safronova - voleybol çift "Uralochka", milli takım doğrudan yolunun temel yapısı ile.

Profesyonel spor kariyeri

1995 yılından beri, o genç, gençlik ve daha sonra Rus takımı için konuşmaya başladı. 1997 yılında, rüya 18 yaş Safronova gerçek oldu - genç doigrovschitsa ülkenin ana ekibin parçası haline geldi.

1998-1999 sezonu özellikle doymuş Natalia ortaya çıktı. O iki takım halinde oynanır - "Rus şampiyonada ve" "Uralochka" "Uraltransbank çiftlik kulübüne Japon ikinci bölümü JT" için. Bu turnuvalara ek olarak, birlikte milli takımı ile Natalia Safronova, 1997 Avrupa Şampiyonası'nı kazandı ve Dünya Kupası 98 bronz madalya kazandı.

1999 yılında, Rus voleybolcu tekrar kıta şampiyonluk kazanır. Bu gelişmeler Natalia ilk ekip "Uralochka" bir dayanak bulmak için izin verir. 2001 yılında, Safronov ilk kez Avrupa Şampiyonlar Ligi "Final Four" katılan ve üçüncü sırada yer orada sıradadır.

Sezon 2001/02 atlet "Aeroflot-Malakit" komutu geçirir. Burada, Rus şampiyonluk puanlama en iyi voleybol oyuncularından biri haline gelir ve turnuva sonunda memleketi "Uralochka" geri döner.

2004 yılında, Natalia Safronova Atina Olimpiyatları'nda gitti. Ne yazık ki, bir an olamazdı oynamak vardır. Çünkü "Uralochka" Rusya'nın milli takım paralel başlığı onun antrenörler bırakmak arzusunun, Natalia tek oyun için onu serbest değil, intikamını. Sonuç olarak, tüm Safronov gümüş madalya kazandı.

Sonraki dört mevsim Natalya banliyö "Bölge-Odintsovo" düzenlenen. Nerede ekip liderlerinden biri haline geldi. "Semt" Natalia Safronova ile Rusya iki ulusal kupayı kazanıp Şampiyonlar Ligi final ulaşmak için, şampiyonluğu kazanmak için başarmıştır.

sadece onun kompozisyonu iade edildi milli takım yeni teknik direktörü sporcunun gelişinden sonra, aynı zamanda oyların çoğunluğu kaptan seçilir tarafından. 2006 yılında Rusya için oyunun muzaffer Dünya Kupası komutunun Safronova çıktı.

2008 yılında, Natalia tek taraflı "İlçeler" ile sözleşme kırdı ve Moskova "Dinamo" taşındı. Yapısında dördüncü kez Rusya şampiyonu oldu.

Bu nedenle geçiş yakında neredeyse iki yıl sürdü ve Natalia fiziksel ve zihinsel sağlığını zayıflatmak bir dava, dönüştü sporcu ve onun eski takımı arasında bir skandal yaşandı.

"Acı" bakım

Aralık 2009'da, voleybol oyuncuların eğitimi biri sırasında, "Dinamo" bilincini kaybetti. O Natalia Safronova oldu. kimin devlet kritik olarak değerlendirilir, Enstitü Sklifosovsky ilk çekildiği Voleybol oyuncusu.

Birçok 18 gün Natalia inme komada geçirdi. onun durumu biraz stabilize olduğunda, Safronov Köln rehabilitasyon kliniğine birine taşındı.

Şimdi eski sporcusu ağırlıklı bir ülkede kocasıyla yaşamaktadır. O, yürümede zorluk vardı, ama iyi umuyordu.

Büyük spor Natalia gelen bu ani ve zorla ayrılma rağmen takımda onun meslektaş kız arkadaşı başı dertte bıraktık. Bunlar düzenli olarak destek sadaka ihaleleri ve olayları tutun. Rus milli takımı da onun eski kaptan Natalia Safronova adanmıştır 2010 Dünya Kupası'nı kazanmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.