SağlıkTıp

Kan tükürme: olası nedenleri

Bir kişi genellikle o kanla bir öksürük olduğunda panik başlar. nedenleri akciğer sistemi hastalıkları dahil, burada çok farklı olabilir. Önemli olan - tüm derhal tıbbi yardım isteyin anlamak için.

Tabii ki, hemoptizi (kanla karışık balgam veya tükürük tükürme) endişe edilecek bir durum değildir. Kanın çok renk nedenini teşhis yardımcı unutmayın. Yani, kan tükürme, renk veya balgam köpüklenme parlak kırmızı hava yolu hastalığı gösterir ve koyu renk mide-bağırsak sisteminde bir sorun olduğunu gösterir.

Yani, kan tükürme akciğerleri, hastalıkları çeşitli gösterebilir iç kanama. öksürük ile balgamda kan telaffuz değilken Bazen, varlığı sadece birkaç çizgiler gözlenir, akciğerin bölgedeki küçük bir kan damarı yırtılması sebebi olması mümkündür. Böyle bir durum sağlığı için tehlikeli değildir. Ancak, bunun başka bir nedeni iltihabı olabilir akciğerler (pnömoni, çok daha ciddi kaygılar olduğunu tüberküloz, tümör).

senin durumunda kan tükürme ne kadar tehlikeli bir belirlemelerine yönelik ana kriterlerden biri, bu sistematik ve genel analizidir. zaman zaman öksürük ve tamam hissederseniz, kaygılanmak için bir neden yoktur. Kan sürekli doktora ziyaret görünürse kaçınılmazdır.

Eğer kronik bronşit varsa, balgamda kan varlığını neden olma ihtimali olduğunu unutmayın. Kural olarak, bronşit bu tür benzer belirtiler vardır. Ama doktor hizmeti, bu durumun olası nedenleri gereklidir.

Kan tükürük içinde varsa ciddi hastalıklara (zatürree, akut bronşit, akciğer kanseri) varlığını gösterir, bunun nedeni, ciddi endişe nedenidir.

Kan aktığı genellikle kanla öksürük görünümünü neden faktörlerini belirlemek için, emin olmak gerekir: bağırsak, mide ya da akciğerlerden. Sen ayırt edebilmelidir kusma kan öksürük:

  1. Hastayı öksürük hemen önce aynı köpük de boğazda bir karıncalanma hissi, ve kanı hissediyor ve parlak kırmızı renktedir.
  2. Eğer kan kusmaya endişe varsa, o bulantı ve abdominal rahatsızlık öncesinde gerekirdi. Kan kendisi aklında kalın boya benzer.

balgamda kan görülmesine neden bazı temel faktör vardır:

  • akciğer (bronşit, pnömoni, tüberküloz, akciğer absesi) inflamasyonun varlığı;
  • derece ve yer değiştirme tümörler;
  • Diğer solunum sistemi hastalıkları.

kan ile öksürüğün tedavisi ile ilgili olarak, bunun nedeni tamamen bağlı olduğu unutulmamalıdır. kemoterapi, radyoterapi veya cerrahi - Akciğer kanseri, birincil tedavi sonucunda ortaya çıktığında. Bu yöntemlerin kullanılması başarılı olursa, öksürük kandan kaybolur.

hastalığın birincil nedeni tüberküloz olduğunda, TBC bir tedaviye ihtiyaç (kullanımı vardır antitüberküloz ilaçların ve imunnomodulyatorov). Imunnomodulyatory - Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve humoral düzenleme egzersiz bir ilaç.

varlığında akut bronşit tedavisinde antibiyotik kullanımı ortaya çıkar. Doktor teşhis edildiğinde akciğer apsesi, genellikle cerrahi girişim gerektirir.

Her durumda, balgamda kan nedenleri, onların kimlik ve yeterli tedavi atanması doktora başvurmalıdır neyse. Sağlığınız iyi bak ve profesyonel yardım aramaya korkmayın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.