Sanat ve EğlenceSanat

Rus mimarisinin Ünlü anıtlar

çağdaş binalara tarihinin bin yıllık muhteşem saraylar ve katedraller arasında değişen mimari Rus anıtlar, özgünlük ve parlaklık ile ziyaretçileri etkilemek. Nadir Rus şehir övünebilir antik tapınak, kale zengin, süslü evin veya olağandışı köprü. Ancak, hayran olmamak imkansız olan eserimiz var!

Aziz Vasil Katedrali

Antik anıtlar Rusya - öncelikle bir lüks tapınak olduğunu. Aziz Vasil Katedrali eşsiz ve sıradışı sayesinde dünya çapında ünlü olmayı başardı. Yapı dokuz stolpoobraznoe kilise (bağımsız) tarafından oluşturulan topluluk şekline sahiptir. Tümü, aynı bodrum (altta) bulunan iç ve dış galeriler birleştirilir.

Kızıl Meydan'da - Katedrali, sermayenin "kalbinde" yer alan Rusya'nın en büyük tarihi ve mimari müze, listesine dahil. görkemli kilise ortalarında 16. yüzyılda Korkunç İvan emriyle inşa edilmiş, bugün Aziz Vasiliya Blazhennogo olarak bilinir. beyaz taş ve tuğla: zenginlik görüntü iki malzemelerle oyunun yaratıcıları sonucuydu. Birçok ünlü özellikleri dekor çeşitliliği, anıtlar , çeşitli kombinasyonlarda kullanılan tuğla işleme profillerinin çeşitli türleri ile elde Rusya,.

St. Isaac Katedrali

St. Petersburg Hatta misafirler seyahat "ikinci başkenti" buldular, kesinlikle St Isaac Katedrali ziyaret etmelidir. Proje için bir temel mimar Auguste Montferrand tarafından tasarlanan çekildiği gibi mevcut haliyle büyük bina, yıllar 1818-1858 yılında yaptırılmıştır. Ancak, 19. yüzyılın Rus mimarisinin birçok diğer anıtlar gibi, katedral 18. yüzyılın başlarında kurulan küçük bir kilise ile başlayan uzun bir geçmişi vardır. tapınak dünyanın en büyük kubbeli yapılarından biridir, 21.8 metre kubbe çapı, kendi yaratılış altının 100 kg üzerinde para harcandı.

mermer, malakit, lâcivert taşı, altın kaplama değerli türlerin - Turistler sadece İncil sahneleri, katedralin zengin bir iç betimleyen karmaşık kubbe resimlerinde ile çekilir. Yüksek Colonnade - tapınağın popülerlik için ana nedenlerinden biri. dar kullanarak spiral merdiven, sen 43 metre yükseklikte kendinizi bulmak ve Peter eşsiz manzarasının keyfini çıkarabilir.

sıradışı köprüler

Rusya Mimari Anıtlar - Geçtiğimiz yüzyıllarda, ama bizim gün içinde sadece dahili orijinal köprüleri dahil edilir. Tüm dünya Volgograd'daki Dans köprünün varlığını bilir. rüzgar yükü sonucu sallanan gibi zaman o 2010 yılında lakabını binasını kazandı. hatırı sayılır rağmen genlik dalgalanmalar kaldırım rulman (yaklaşık bir metre) bütünlüğünü korudu. Köprü güvenliği özel amortisör ile elde edilmiştir.

kenti ziyaret, aynı zamanda banknot (10 ruble) bakarak değil sadece Sibirya'da karakter sayısını girerek, Krasnoyarsk belediye köprüyü hayran, bu mümkün. inşaat uzun süre Kruşçev döneminde inşa edilmiş 2300 metrelik en uzun Asya köprü uzunluğu olarak kabul edildi. volta etmek desteklerin reddi: İlginç benzersiz teknoloji, inşaatçılar başvurdu.

Manezh Kare

Rus mimarisinin anıtları listeleyen söz başarısız olamaz Manej Meydanı, bulunan Moskova'da ünlü parlak Çereteli ilk başyapıtı olarak kabul edilir , Kremlin'in duvarları Tarih Müzesi ve sınırında Alexander Garden. Geçen yüzyılın 30-ler için, 1817 yılında inşa Arena, kentsel yoğun binalar "çerçeveli" olmuştur. Özgürlük Meydanı metro inşaatı ile ilgili olarak 1932 yılında gerçekleşti.

bölgede Büyük bir bina sadece 90'lı yılların başlarında başladı. Bu yeraltı bulunan ilk Moskova alışveriş merkezi haline geldi "Okhotny Ryad" yaratıldı. Ayrıca Çereteli yönetimindeki ben kocaman atların, aydınlatma ve rahat banklar ile çeşmeler göz kamaştırıcı kaskad ışığı gördü. Manezhnaya Meydanı'nda O andan itibaren Alexander Garden devamı olarak algılanmaktadır.

kış Sarayı

Hermitage haklı olarak bu yönde o zamanlardan Rus mimarisinin birçok önemli anıtları, St. Petersburg, dawn lush barok renkli bir örneğinin en güzel binalarından biri olarak kabul edilir. Saray binası, güzellik ve boyutuna kuzey sermaye sayesinde diğer binaların gerisinde bırakarak Rastrelli Rus çarları ikametgah olarak planlanan mimar tarafından oluşturuldu.

İnşaat, 18. yüzyılın Rus mimarisinin diğer anıtlar gölgede bırakabilir büyük bölgede şu an Hermitage Tiyatrosu, Eski, Yeni, Küçük Hermitage içerir kaplar. Aslında, inşaat yılı 1852 1764 sürdü. Her cephe yaratıcıları olarak başkalarının dikkate araziyi aldı benzemez. Karnak, dikdörtgen bir şekle sahip olan bir iç (gala) bahçesinde, açılı çıkıntılar vardır.

Kolomna Sarayı

17. yüzyıl Rus mimarisinin birçok anıtlar sadece yeniden kurtuldu ama sıfırdan neredeyse yeniden inşa edildi. Liste karmaşık ahşap sandıklar (boşluk) sisteminin, birleşik geçişler bir tür vardı Kolomna Sarayı'nı içerir. Onun yaratıcıları o zaman sermayenin en seçkin ustaların çalışmalarına çeken Rus mimarlar Petrov ve Mikhailov haline.

lüks egzotik dekorasyonlu (yaldızlı deri, tavan ve duvar İncil'deki resimlerinde, ahşap oymacılığı) ile yapısı, yabancı misafirler, vakur yüzyıla büyülenmiş ve 1767 yılında yıkıldı. Kaydet Düzeni Moskova'da zarif bina geri yükleyecektir.

Novodvinsk kale

Peter çağda Rus mimarisinin birçok ilginç anıtlar inşa edildi. liste içerir Novodvinsk kale, korku yabancıları ilham Rus askerlerinin gururu oldu. Birçok savaş yaşanıyor, inşaat kısmen korunmuş.

Rusya'nın kuzey bölgesinde bir kale burcu tipi haline gelmiştir ilk binadır. Mimari stil - Hollandalı, bu tür yapıların örnekleri Avrupa ve Amerika'da bulunmaktadır. Kale, kare şeklindeki şekline sahip yaklaşık 120 metre aralıklı dört burcu içermektedir.

Müjde Katedrali

mimar Shevelev tarafından tasarlanan Müjde Katedrali, - Voronej en ilginç yapılarından biri. Tapınak tarihçesi kurulduğu yılda bağlantılıdır, Rus-Bizans rota aittir - 1586'da orijinal bina ahşaptan yapılmış, birkaç kez yeniden inşa edildi. Katedralin imha Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında meydana geldi.

Yukarıda verilen fotoğraflar olan Rus mimarisinin diğer anıtlar, gibi, kilise (1998) restore edilmiştir. Şimdi katedral başka bir yerde bulunan, iç değişen, biraz daha farklı bir tarzda aittir. Daha önce olduğu gibi, tapınak bile büyük modern gökdelenler arka planı kaybolmadan, bunun ölçüsü ile büyüleyici. Yüksekliği 85 metre vardır.

Tabii ki bu en az bir kez görülmeye değerdir tüm parlak Rus mimari anıtlar değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.