SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Hepatit C ve gebelik. Leyhte ve aleyhte

Viral hepatit C halk arasında duyguların bir fırtına neden olur, ama enfeksiyon riski ileride bebek tabi olduğunda bile daha güçlü. Hasta annelerden enfeksiyon riski bebeklerin sadece% 5 maruz çünkü arada, hepatit C ve kavramın gebelik, oldukça uyumludur. Bu risk hepatit C anneye ilaveten kadın bu hastalığın komplikasyonları oluşmaz çoğu durumda, Hepatit C ve gebeliği aldığı şekilde ödenmesi gereken fazla AIDS veya Hepatit B. Özel ilgi varsa çok daha fazladır. Bununla birlikte, zaman zaman bu hastalarda kolestaz (alkalin fosfataz, kaşıntı, deri artan aktivitesi) olgusunu azalabilir veya preeklampsi geliştirmektir. Bir kadın doğum uzmanı-jinekolog ve bulaşıcı hastalık hekim yürütmek, Hepatit C enfeksiyonu hamile bir kadın tutulması. Bu fetusun gelişimi ve olası fetal hipoksi veya zamanında tanımlanması için annenin sağlığı için dikkatli izlenmesini gerektirir tehdit kürtaj.

Hepatit C ve gebelik. "Karşı" argümanlar.

Doktorlar kuvvetle anne antiviral tedavi gören ise, gebelik tutmak için önerilir. Enfekte kadınların ve erkeklerin tedavisinde kullanılan ilaçların bazıları, doğum fetusta kusurlarına neden olabilir prematüre doğum ve hamile kadınların diğer patolojilerin. Böylece uzmanlar, viral hepatit tedavisi gören ortaklara tavsiye doğum en az iki yöntem kullanın. Antiviral tedaviye geçişi ile de emzirme için tavsiye edilmez. Çatlaklar ve meme ucu kanaması olduğu sürece memeleri tam iyileşmedi gibi bebek emziren durdurmak için tavsiye edilir.

Hepatit C ve gebelik. "İçin" argümanlar.

Bir kadın hamile olduğunu, ancak tedaviyi kabul edilmemesi halinde bu durumda, o zaman bebeğini taşıyan hiçbir kontrendikasyon vardır, ama onların hastalık hakkında doktora uyarmak zorundadır. Bazı uzmanlar fetal morbidite düşük bir risk sezeryan ile inanıyoruz ki, bu noktada doğrudan bir kanıt mevcut değildir. Bazen enfekte annelerin bebekleri bu yüzden mantıklı değil altı yıla kadar çocuklar için özel testler yürütmek için, C, ancak, 18 ay, bu antikorlar kaybolabilir hepatit için antikorlarla doğabilir. Aynı zamanda anne siroz eğer etkilemez hepatit C hamilelik gelişimi üzerinde ise, gebelik sırasında biyokimyasal testlerin sonuçları çok iyi olmayabilir.

Muamele veya gebelik?

Hepatit C virüsünün taşıyıcısı olan çok sayıda genç kadın, çoğu zaman, sor "hamile miyim, ancak o zaman antiviral tedaviyi gerçekleştirmek?". Ne yazık ki, bu soru belirsiz cevap mümkün değildir. Kadınların başarılı tedavinin yüzdesi erkeklerden biraz daha yüksektir, genç kadınlar tedavi sürecinin yaklaşık% 50'si çok daha kolay ve başarılıdır. Ancak, hepatit C antiviral tedavi kürünün süresi bu önerilmez, neredeyse 12 aydır, artı 6 ay doğumdan sonra. Gebelik ve hepatit C birbirini dışlayan faktörler değildir bu yüzden. Birçok kadın bu uzun ve bebeğin doğumdan sonra antiviral tedavinin bir ders alacak beklemek istemiyoruz. çocuk büyüdükçe kadar çağdaş Ancak, bu tedavi, bir süre için ertelenmelidir antiviral ilaçlar , depresyon ve ciddi yorgunluk gibi birçok yan etkileri, özellikle, var.

Testlerin çoğu hamilelik sırasında hepatit C annenin sağlığı için herhangi bir özel tehdit veya gelecekteki bebeğin sağlığını teşkil etmediğini göstermektedir. Bir çocuğun doğum için sorumluluk almaya bir anne adayı olmasının nedeni budur should, ilgili hekim ile görüştükten sonra. tüm riskleri değerlendirerek, kadınlar sıkıca hastalığa hayatını adamak için veya dünyaya Yeni Hayat adlı küçük mucize verip vermemeye kendileri için karar vermelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.