Sanat ve EğlenceLiteratür

"Robinson Crusoe": Yazar kendisi hakkında yazmış?

Bugün Daniel Defoe, doğduğu hangi yılda yaklaşık bir fikir birliği yoktur İngiliz yazar, romanı "Robinson Crusoe" yazarı olarak ilk etapta okuyucularımıza tanıdık. Diğer biyografi yazarları ve tarihçiler Daniel Fo Londra'da 1661'de doğdu inanıyoruz Bazıları, 1660 yılında düşünüyorum eğilimindedir. Evet, metinde herhangi bir yazım hatası şaşırmayın. Ünlü yazarın gerçek ismi - Fo.

Çocukluk ve ergenlik

Baba Daniel eti satan ve genç Daniel okulunda kayıtlı bu yüzden oğlu bir papaz olacağını hayal edilmiştir. Stoke Newington'da, "Robinson Crusoe" gelecekteki yazarı bulunan Morton Akademisi, ben Yunanca, Latince ve klasik edebiyat eğitimi gördü. Ama, bu Akademisi 19 yıl sona eriyor Daniel Fo girişimci faaliyetlerde başlar.

İşadamı ve hiciv yazarı

İlk adımlar ticarette o ticareti işinde temellerini çalışılan çorap tüccarı memur olarak yapar. İlk defa Portekiz, İtalya, İspanya ve Fransa ticari amaçlar için özel olarak geziler yapar. Daha sonra Daniel Fo fayans ve tuğla üretimi için, çorap üretimi için daha sonra bitki bir fabrikayı satın. doğası gereği Maceracı, Bay Fo zaman şüpheli projelere yatırım ve sonucu iflas olduğunda.

Ticari cephesinde arızaları, Daniel ayaklarının altındaki halıyı çekmeyin. ticaret ek olarak, gelecekteki romancı için büyük ilgi olduğunu siyasi hayatı ülkenin. Onun siyasi faaliyeti Kral James II kararına karşı yöneltildiği, kraliyet ailesinden mahkeme ve iktidar aristokrasi alay satirik şiir ve broşür yazdı. Bunlardan en popüler "safkan İngiliz" 1701 yılında yazılmış olur. broşür yetkililer para cezası ve tüm cezalar infaz kadar hapse dev boyunduruk için yazar mahkum böylece topikal oldu. Londra vatandaşlar ona sempati ve destek vermişti olarak boyunduruk bağlı Daimi, hiciv yazarı izledi. Onun üretim çöktü: Sahibi bir hücrede iken bitki nihayet iflas etti.

Onların özgürlük, aslında, Daniel Fo Bakanı ve Avam Kamarası Başkanı ve Robert Harley zorunda kalmıştı. Konuşmacı hapis yazarın çıkardı ve ona İskoçya ve İngiltere'de bir gizli ajan bir iş teklif etti. sahibinin aristokrat kökenlerini vurgulamak adına karar böylece 1704 yılında sahte isimler, De parçacık ekledi. Ve aynı yıl o derginin "Review" de atandı. Orada 1713 yılına kadar çalıştı diye yazıyor ve makaleler tanınmış siyasi yorumcu haline düzenler. yayınevinin çalışmaları ile paralel olarak Defoe edebi eserler yazdı.

ilk kitabı

1719 yılında yayınlanan ilk kitabı yazar - "Robinson Crusoe" Yazar, bir başarı olduğunu. Danielya Defo adı dünya edebiyat tarihinin dahildir. Popülarite bir yazar değil, aynı zamanda Robinson Crusoe sadece oldu. Yazar, yaşam için kahramanı yılmaz karakter ve tutku verdi. Defoe ilk kitabın başarısının dalga üzerinde hemen kahramanın hayatının devamını üretir - "Robinson Crusoe Daha Adventures" ve daha sonra bir yıl, yazar yazar, "Yaşam ve melek dünyası vizyonunu içeren Robinson Crusoe Garip Şaşırtıcı Adventures sırasında Ciddi Yansımalar" Ancak bu eserler okuyucular ilham vermedi.

Gerçek bir karakter - Bütün dünya Daniel Defoe tarafından romanı "Robinson Crusoe" nin kahramanı olduğunu düşünür. Ürünün özünde gerçekten başka denizci ile oldu bir hikaye. Çok az insan usta kalem dışında, "Sevinç ve üzüntü Mol Flanders", ve diğerleri "Albay Jack Tarihi". Ama ana ve kitap "Robinson Crusoe" olduğunu "Mutlu fahişenin" olarak bile böyle büyük eserler geldiğini biliyoruz. yazar ve onun karakteri hala birlikte yaşama geçti.

Ünlü romancı Londra'da, yaş 71 de, yoksulluk ve af öldü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.