Sanat ve EğlenceLiteratür

"Minör": kısa uyarlıyordu. "Minör" Fonvizina: içerik

1782 yılında yeni komedi DI'nin ışığı gördü Fonvizin. "Minör" kısa uyarlıyordu İşe anlamanıza yardımcı olacaktır. komedi özünü ortaya çıkarmak, detaylı bir göz atın.

Aşağıda eylemleri "Minör" kısa anlatıyor.

ilk hareket. başlangıç

Eh, başlayalım - azalmasında "Minör" kısa bir retelling. eylem Prost ailesine ait köyünde başlar. Kızgın Bayan Prost, Trishka kızgın. Sonuçta, onun oğlu için narrowish ceket diktim. karısının teslim görünümünde alışılmış olduğu gibi Koca Prostakova buna katılıyorum. Prostakova katılıyorum ve abisi Taras Skotinin.

Kaftan - bu amcasının gizli anlaşma Mitrofan gerekenler. Bu uzak olsa da, bunların bir akrabası Sophia, bağlanır. Altı ay yetim vardır: babasının emekleme döneminde öldü ve annesi son zamanlarda "taşındı" almıştı. Sophia onlar çünkü "aile bağları" nin karar ama onun mülkün kontrolünü almak için. akrabalarının kalan tek amca Starodum uzun ondan hiçbir haber yoktur Sibirya, gitti. Bu nedenle, ailede Prost o uzun öldüğünü hissettim.

Sophia Skotinin evlenmek istiyor. Yine hesaplamayı: o hangi domuzlar bir sürü bulunursa, onun adını almak istiyor. Bu hayvanlar - tutkusu. Sophia bile şüpheli vermedi.

Sofya - mirasçı

Kısa baskısından başka "Nedorosl" (Fonvisin DI) uzanır. O bir mektup alır. Bu Starodum değil. Bu ölmedi demektir. Bu kimin planları bozulmuş edildi Bayan Prost, memnun değil. Bu vazgeçmek o kadar kolay değildir: Sofya hile suçlamaya karar Prost bazı aşk mektubu olabileceğini söyledi. çünkü cahil olduğunu Gerçek çek o, yapamam. Ve kocası ve kardeşi de okuryazarlık iftihar edemez. PRAVDIN onların yardımına geliyor. Sophia izniyle Daimi bir mektup okundu. mektup Starodum Sophia mirasçı tayin etmeye karar söylüyor. Sonra 10 bin yılda getirecek sermaye, varisi olur. Hemen Sophia artık karlı bir parti olduğu için Prostakov fikri gölgeleyen, bu yüzden Mitrofanushka evlenmek denemek için olabilir. Ama bu kısa uyarlıyordu 1 eylem "Oaf" burada bitmiyor.

Köyde Prost asker görünür ve onların başında onlarla bir subay. Memur Milo adında. Bu Bayan Prostakov korkutuyor. memur askerlerin kampında karışıklığı izin vermeyeceğini söyleyerek rahatlatıcı Kocası.

ikinci eylem

Biz ikinci perdede memur Milo uzun süreli ve iyi bir arkadaş Pravdina buluştu hikayesi "Minör", kısa bir retelling uzanır. Milo il yönetiminin bir üyesi olduğunu ondan öğrenir. Çeşitli köylerde evet Emlak yaşayan "afacan cahil" tanımlama yeteneği: Ve sonra önemli bir hedeftir. O acımasızca ve haksız yere onların ev görevlileri ve görevlileri tedavi olanlar ağalarının tanımlamak gerekiyor. aile Prost ve böyle ihmalkar ağalarının buldu.

Buna karşılık, Milo o altı ay boyunca görmediği bir nişanlısı vardır ve o pahalıya sevdiği arkadaşı söyler. Ve oldukça yakın, onun sevgisi onun uzak akrabalar götürüldü keşfetti. Aynı zamanda o sevgisini görüyor.

damat rolü için Başvuru

Sophia Milo ve tanıştığım için mutluyuz. Sophia onun Prost oğlu Mitrofan zorunda olacak o Milo söyledi. onun "rakip" hakkında daha fazla öğrenir kadar Milo, haber kıskanç, ama sadece bu kadar uzun hale getirir.

"Minör", eylem 2, kısa uyarlıyordu o Skotinin konuşmada kabaca müdahale de Sofya'nın "el ve kalp" konulu iddialarda bulunuyor devam ediyor. PRAVDIN o Sophia için tek rakip olmadığını söylüyor. onun yeğeni onun rekabet olduğunu öğrendim, o öfkeli olduğunu.

Mitrofanushka okula giderken, Skotinin geliyor ve istediği "onunla ilişki bulmak." Neredeyse yeğeni üzerinde yumruklarıyla koşar, ancak o zaman kendilerini kapsayan Eremeevna korur. O Skotinin kurtulmak için yönetir.

Mitrofanushka - "dağ" -uchenik

Kuteikin ismine adı Tsyfirkin ve Sidorych tarafından Pafnutyitch: "Minör" kısa uyarlıyordu Mitrofanushka yaptığı öğretmenleri olduklarını devam ediyor. Tsyfirkin (Çavuş Emekli) matematik öğretir. Kuteikin Mitrofanushka Psalter ve Kitap Saatlerinin yardımıyla, okuma yazma öğretir. Sam Kuteikin - sexton.

Mitrofan öğrenmek istemiyor. Anne, diyor ki amcam sonra "GÖREV" Onun hiçbir şey akla gelen düzenlenmiş. Eremeevna kısaca Skotinin ve Mitrofan arasında geçenler çarpışma, vakasını anlatılır. Prost sadece oğlunu teselli etmeye çalışıyor, onun içinde yaklaşan evlilik söyledi. Daha sonra öğle öğretmenleri beslemek için söyler.

Mitrofan yolu Eremeevna interceded ile Prost memnun oldu. Ve o Eremeevna bunu dile getirdi. Buradan o "öğretmen." ağlama, ve onun sakin edildi

üçüncü faaliyet,

Biz retelling bilgilendirmek devam ediyor. 3 eylem "Oaf" Starodum gelenden ile başlar. Eğer ana karşılamak önce, onun eski bir tanıdık Pravdin ile konuşmaya karar. Staro Peter 1 altında olduğu gözünün babası yaptı. O, bu kez "altın" inanıyor. Staro gelen yeğenini kurtarmak için sırayla malikanesinde geldiğinde "bu aptalların." Bu nedenle, çok geçmeden onun hizmetini bıraktı. o hizmet süresi ve oyun asalet olmadığı zaman O da, adaletsizlik bahsediyor. O'nun bu konuda, "rütbesi atlanır." Starodum emekli olunca, o St. Petersburg mahkemeye taşındı ancak kısa sürede bunun onun olmadığını anladı.

kavga

Staro nihayet onun yeğeni gördü uzakta prostakovskih eşyalarını onu almaya söz verdi. Bu konuşma nedeniyle "mücadele" ve Skotinin Prostakova ani görünümüne kesilir. Milo onları ayırmak için çalışır. Starodum o sahnenin bakmak eğlenceli, çok, çok eğlenceli.

Biraz tatsız rahatsız, Bayan Prost yabancı eğlenceli olduğunu, ama en kısa zamanda o onun önünde kim anlar, bu bilgi anında değiştirir: o tondan hemen ve konuşma şekilde tecelli cringing, yavrulama başlar. O, onun Sophia oğlunu evlenmeye karar gerçeğine Starodum ikna etmek istiyor.

Sophia kaderi

Staro, kararı hakkında konuşurken, lafı karar ettikten: Moskova'ya Sofia almak istiyor. İşte, o liyakat bir yeri vardır güzel genç bir adam için onu evlenecekti. Birçokları için, haber şaşırtıcı ve hatta Kaygılı. Sofya daha başka daha haber çarptı. o Sophia sadece bağlıdır şeydir - Staro da gelinin tercihi olduğunu söyler. Bu umut birçok bit döndürür.

Oaf Mitrofanushka

Bayan Prost Starodumov o Mitrofanushka kurdu nasıl anlatmaya karar verir. Almanca, 5 yıl boyunca onun ofisinde yer almaktadır - İçinde o kadar Vralmanu borçludur. Aynı zamanda, o Prostakova diğer öğretmenlere göre daha alır. Üç yüz ruble yılda - sadece on ruble - Bu, onun maaş olan başkaları ise. Vralman Mitrofanushka Fransızca ve diğer bilimleri öğretir.

Sonra Kuteikin ve Tsyfirkin öğretim yeterli duyu olmadığını yas öğrenirler. Aritmetik ve okuma ve yazma Mitrofan verilmemiştir. Ve tüm Vralmana nedeniyle tembel öğrenci heveslerini müsamaha edenler.

Anne de sık sık Mitrofan görevi setleri dersler Tsyfirkin kesintiye, uğratır. O boş bir aritmetik bilim bulur. Ona göre: "Hiçbir para - ne dikkate almak? ve "sochtom Pafnutyitch horoshohonko olmadan - para var. Sonuç olarak, Tsyfirkin Kuteikin yerini alır. Mitrofanushka Saat Kitabı'ndan bir sözünü tekrarlayarak anlamsız başladığında Ama burada o Vralman müdahale eder. O onay olmadan yapabileceğini söylüyor. Ona göre, Mitrofanushka sadece ihtiyaç dünyada yaşamak biliyorum. Bu yüzden Mitrofanushka frolic sağlar. Bu Vralmana dövmek istiyorum Tsyfirkin ve Kuteikin gibi değil. Ama neyin mümkün olduğunu zaman içinde kaçınılmaz katliamlarla kaçmak için.

"Minör" kısa retelling, 4 eylem

"Minör" (Fonvizin DI) kısa uyarlıyordu: Sophie Fenelon laik kızların eğitimi konusunda yazdığı bir kitap yazar, okuma. Staro tezahürlerinin erdemleri hakkında konuşmaya karar verir. Kont Chestana bir mektup aldıktan sonra, Starodum onun yeğeni Sophia kocası görür öğrenir. Starodub layık Sophia Parti'yi gördüğü Milone, düşünmeye. Sophia ayrıca Milo aşkını itiraf eder. Milo ile tanışmış, Starodum bu iyi bir genç adam olduğunu anlar. Onun yeğeni, böyle bir seçim yapmış olduğunu memnun. En iyi Hakkında o hayal olamazdı. O evlilik kutsar.

sahne tekrar mamülleri Açık

Skotinin Staro onu ve Sophia mübarek olduğunu sorar anlaşılmaktadır. görüşmesinde, kendisinin aptal adam ortaya koymaktadır. Staro onu alay ediyor.

Bayan Prost Starodum rekreasyon müdahale olmadığını merak etti. misafir rahatsız etmemek amacıyla, parmak ucunda yürümeye bütün evi yapar. O Starodum proekzamenovat Mitrofanushka sorar. Mitrofan cehaletini gösterir. Oğlunu korumaya çalışırken anne, o ve böylece bilim olmadan yaşamak olduğunu söylüyor.

Mitrofan evlilik sorusuna, Starodub bu olmayacak söyledi. Sophia sonra "Başka için komplo." Etti Sofia bırakmamaya sanki Prost ayrıca odası çalışan kötülük de, planları çeşitli kurmak.

Beşinci aksiyon, ikinci

komedi "Minör" kısa uyarlıyordu sona eriyor. PRAVDIN ve Starodum konuşun. onun kötü doğasını nasıl değiştirileceği Prostakova ile ne yapacağına karar çalışıyorum. Bir çözüm var: gelecekte bu tür önlemek için emlak Prost ilgileneceğim. Sonra kral, onun erdemlerini hakkında konuşmak ve daha sonra onun konuların iyi hâle - asalet.

Milo başarıyla Yeremeyevna ve serfler Prostakova ait yılında Sophia yener. Onlar Mitrofanushka ile düğün için kiliseye götürmeye oldu arabasıyla Sophia sürüklemek için zorla istedim.

PRAVDIN bu eylemi Prostakova onun hükümetinin şikayet neden verir inanmaktadır. Bu Prostakova için şiddetli bir ceza olurdu. Bu onu yedek onlardan zarar verir. Milon Starodum ve ne olduğunu karar - düşük kişi, ancak şikayetçi olmaz. Şimdi onlar değişmeyeceğini biliyoruz. Ve Prost o zaman Affedildikten o, onun kişilik bir katliam yapmaya karar fark kanıtlıyor. Ve tüm gerçeği çünkü onlar Sophia tutmak olamayacağını. PRAVDIN hızla kağıdı onun gayrimenkul velayetini çeker agresif Prostakov çalar.

Skotinin hızla akıllıca o "dağıtımları altında" alabilirsiniz karar vererek geri çekilir. PRAVDIN da onun görüşüne göre, aile ihtiyacı yoktur, Prostakova ve erteleme, reddeder.

sonuç

Bu ofise geri almak, onun isteği üzerine ve Staro Vralmane yaptığı Arabacı bulur "Minör", bizim çok kısa retelling varır. Kuteikin, onun görüşüne göre, bunu hak etmedi çünkü Tsyfirkin, onun bordro dan etmezse, onun iş için para gerektirir. Sonuçta o Mitrofanushka yetiştirmek mümkün değildi. Böyle soylu jest PRAVDIN ve Milo ödül Tsyfirkin, Kuteikin aynı utanç için.

Sophia Staro ve Milo Pravdin veda. Prost ayrıca üzüntü içinde onun son umudu, oğluna koşar, ancak o sadece ondan kurtulmak için çalışıyor. Prost daha da acıdan. Sophia o pişman, hatta Prostakov rahatlatmak istiyor. Simpletons bu cahil sadece en uygun yer olacaktır hizmetinde, içinde düzeltilebilir diye düşünüyorum. Staro da Pravdina Prostakov işaret ve onlar, burada diyor "zlonraviya meyveler ebeveynleri layık." Böylece ürünün kısa bir retelling biter "Oaf."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.