Sanat ve EğlenceLiteratür

Espriler nelerdir: tanım. Bir halk sanatı olarak çocuklar için Şakalar

Günümüzde, onun özel bakım ve saygı yetiştirmek için onu genç nesil aşina insanların ayırt edici kültürünü korumak için çok önemlidir. Rus halk gündelik kültürünün en çarpıcı tezahürlerinden biri espriler vardır. espriler, nedir tanımı: aslında, bu kelime, ortak konuşma dahil küçük komik halk sözleri veya mizahi üslupla bazı küçük açıklamada açısından anlaşılmalıdır daha komik hale getirmek için. jest (veya tekerlemeler) ve içine phraseologisms ve çizgi alegori gibi ifadeler dahil etmek. Halk sanatı espriler aslen "kulaktan kulağa", hem de halk masalları yayınlandı. Ve şimdi, onlar günümüze kadar gelebilmiştir. Ve bu kelime çoğunlukla, popüler ifadesi orada bile olduğu fantastik hikaye, çeşit anlamında alınmaktadır: "Her şey şaka var". Daha hikayesi hala şaşırtıcı olacağı anlamına gelir.

yaratılış Tarihçesi

Hiçbir tarihçi bugün doğru ilk tekerlemeler oradayken sorusunu cevaplamak mümkün olmayacaktır. Tekerlemeler - tanım karmaşıktır ve antik söylenebilir. halk sanatının Onun geçmiş verileri şaheserleri yüzyıllar derinliklerine gidin. Benzer bir fenomen Ukrayna dilinde var ve Belarusça. Bu nedenle, bu ayetlerin insanlar şaka yaptı ve Doğu Slavlar sırasında devlet, gelişiyle önce konuşmasını boyalı olduğu sonucuna varabiliriz. Onlar uzun süre yazılı olarak kaydedilmez ve şimdi ağırlıklı kitaplardan daha ailelerinden büyük bir ölçüde bilinmektedir.

Tekerlemeler ve tekerlemeler bugün

sırayla literatürde kullanılan tüm tekerleme çoğu daha zengin yapmak bir karakterin bir konuşmada belli bir renk yapmak. Buna ek olarak, bir kez daha, üründe mizahi altmetin ekleyin. Şakalar büyük ve hikayeleri başlangıcı olarak, çoğu çok ciddi ahlak saklıyorsun çünkü.

espriler nelerdir? Birçok törenler ve geleneklerin bir parçası olarak anlaşılabilir tanımı,. Nedimeler genellikle damat veya arkadaşlarının alay espriler kullanmak haciz devam etmektedir. Ve birçok hala kutlamak Perhiz Arifesi Salı günü, şakalar diğer modern ya da arkaik kutlamaları gibi çok sık geliyor.

Belki de fark etmedi, ama sen bile büyük kentlerde, bugün piyasada giderseniz, bazı satıcılar kendi tepsileri müşteri şakalar kullanıyor tout. daha iyidir ürününüz hakkında Seslen ayetlerde potansiyel müşterilere dönüm bulmak, ama mizahla değil. Yani çocuk şarkısı.

Çocuklar için Şakalar

Ama daha tekerlemeler şimdi, hem bir zamanlar - bu çocuklar için eğlenceli. Sonuçta, kendi aptallığını ve zulüm için ceza tersine, onun cesaret ve iyilik için bir ödül almak keyfini ya hayvanlar ya da insanlar, hakkında çok az eğlenceli hikayeler - bu öğretici ve eğlenceli. Gerçek bir peri masalı, kısaca, mizah ve şiir ile.

Çok güzel tekerlemeler çocuklarla oyunlar kapsamında, çocuklar mükemmel bu küçük komik şiirler hatırlıyorum, daha sonra kendilerini söyleyebilir. Ve biz böyle beyaz kenarlı, aynı zamanda ince motor becerileri gelişir, ve gerçek bir oyun olsun kırk hakkında şakalar okurken parmakların bükme gibi hikayeye biraz hareket eklerseniz. Çocuklar Espriler - bu araştırma, modern filologların ve yazarlar için büyük bir ayrı konu. Tekerlemeler ve tekerlemeler ve artık sadece çocukları değil aynı zamanda yetişkinler, gülümseme zorunda kalır.

Şakalar - Çalışır

Ve en önemlisi, büyük çocuklar kendilerini öğretmek ve espriler koyabilirsiniz. Sanat çok basittir. Önemli olan ana karakterin eylemlerini tanımlamak için gerçekte olmazdı bir hikaye ile gelip. Onlar insanlar ve hayvanlar ve hatta cansız nesneler ikisi de olabilir. Ana karakterler ne olacağı ve tüm son ne olabilir: Ve sonra çocuk hayal etmek gerekiyor. Ve sonra ayetlere hepsini koydu. Çocuk özellikle annesinin yardımıyla, zor değil bu yüzden Tipik olarak, tekerlemeler ve atasözleri, çok küçük. Bu bebek gelişir, böylece gerçek eğitim oyunu yaratıcı düşünme, gerçek bir yazar olarak hareket ettiğinden, yaratıcı ol. Ve sonra senin eserin, aynı zamanda kendi Aynı çizimleri gösterilebilir. Sadece bitmiş ürün dışarı dönecek.

kısa fıkralar

Yani şakalar, tanımı nedir? ayrıca incelenmiştir. bir bütün şiir ve şarkı ve küçük ifadeler olarak içeren çok ilginç tanımlama, - kelime "byword". Çoğu zaman, deyişler, atasözleri ve diğer benzetmelerle de espriler olarak kabul. Bunlara örnek olarak artık çok işletmek oldukça birkaçıdır. Onlar, bunlar metin zor değil hatırlar, ancak çok eğlenceli getirecek çocuklarla oyunlarda çok iyi. Ünlü "Ladushki" unutmayın. Erken çocukluk kadar herkes tarafından bilinen şakalar metnin yanı sıra oyunun prensibin, kafiye oldukça kısa bu fidanlık, ama ne kadar pozitif duygular bir kez getirdi. Veya anaokulu çocuklarda "ormandaki ayı yapın" ve şimdi o öğretti. Oyunun elementlerden Masallar, kısa, herkes çok kullanışlı ve eğlenceli bilir.

Tekerlemeler, ninniler

Böyle bir şey yoktur. Bir çocuğun uyku istemiyorsa zaman, şakır ses söylenen sevgili anne atasözü onu yatıştırmaya yardımcı olabilir. Sonuçta, çocuklar gerçekten çeşitli ilginç durumlara düşmek masal karakterler hakkında bu düz şiirler tadını çıkarın. Ve ayrıca, bu amaçla espriler kez büyük olasılıkla, birkaç yüzyıl önce, onlar eğlendirmek ve yatağa koymak, çocukları güvence, icat edildi. Küçük masalda nasıl olur. Çocukların uyuyana kadar, onlara ya anne ve büyükanne seslendirdi. Bu ayetlerin ve hikayenin bazılarında hatta onları ninniler vb uyku eğilimi, Ay, Yıldız, Kırmızı Güneş bahsediyor benzer Ve en önemlisi, bu tür espriler gerçekten sakin ve huzurlu. Neden çocuklar bu yüzden koydu değildir?

Tekerlemeler ve tekerlemeler perspektifte

Sanat tarihçileri ve dilbilimciler espriler henüz tam bu terim şiir ve ifadelerin tamamen farklı formlara atıfta neden bugün olduğu anlaşılamamıştır. Böylece onlar gerçekçi ve çocuk komik şarkılar ve şiirler ve deyimler ve hiciv tonlara bürünür basitçe didaktik şiir ve hatta pazarlarda barkers çığlıkları ... şakalar, tanımı nedir? Şakalar - bu kelimeyi poliznachnoe. Ama Rus halk tekerlemeler ve espriler pitoresk, ilginç ve gündelik konuşmada çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, kültür ve insanların gelenekleri bilmek gerekir ve çocuklara şakalar ve bunlara dayalı oyunda onlarla oynarken, biz gelecek nesillere paha bilgiler vermek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.