Sanat ve EğlenceLiteratür

Galina Shcherbakova: biyografi, yaratıcılık, aile

Çocuklukta bizi kim film izlemek değildi "Hayal kurmaz ki?" Aşk hakkında bu iyi bir film, yine seyirci binlerce ve binlerce dikkatini çeken, iki genç arasında patlak verdi. Ve bu film yazar için senaryosunu yazdığı Galina Shcherbakova kimin biyografi yaratıcı yüksek ve trajik alçak doludur. Hadi bugün daha ayrıntılı olarak konuşalım.

Biyografi yazarı: çocukluk ve ergenlik

Scherbakova Galina Nikolaevna 1932 yılında Ukrayna'da doğdu. Onun küçük vatan Donetsk bölgesinde oldu. Galina little kız onun tarafından hayatının geri kalan eşlik etti acı hatıralarını olan Alman işgalini, kurtuldu. Özellikle, Galina nasıl onların komşusu olan bir Yahudi çocukla erken çocukluk arkadaşlarından içinde hatırlattı. Alman birlikleri Donetsk bölgeye geldikten sonra, tüm Yahudi ailesi (anne ve çocuk yakınları ve kendisinin) kayboldu. Galina sonradan hepsi vahşice öldürüldüğünü öğrendik.

Bu olayların çoğu günü, o zaman onların okuyucuları Galina Shcherbakova söylemek istedim. Biyografi onun izni.

Galina okulda iyi bir öğrenci oldu ve sonunda Rostov prestijli Üniversitesi'ne kabul edildi. Ancak, o ve kocası Chelyabinsk için harekete geçip bitirmek yoktu. gelecekteki bir yazar Chelyabinsk Pedagoji Enstitüsü'nde eğitimini tamamladı var. O niteliğini kazandı "Rus dili ve edebiyatının Öğretmen."

işin Yıl ve ilk profesyonel başarı

Galina okulda öğretmen olarak çalıştı Bir süre sonra gazete ile gazetecilik yaptı, fakat genç bir kadın yazma hakkında hayal olarak bu mesleğin tüm ona pek uymuyor.

Ancak, ilk eserler bazen umutsuzluğa onu açan, yayınlanmamıştır. Editörler büyük edebi dergiler gerçeğine işaret genel okuyucuya çok az ilgi nesir Shcherbakova söyledi.

Başarı Galina çalışma ile, daha sonra geldi "Sen hayal edemiyorum." Bu hikaye 1979 yılında baskı ortaya çıktı.

Bu arada, adı bir takma Shcherbakova Galina Nikolayevna olduğunu. ikinci kocası Bu soyadı. Kendisi Galina bütün hayat o erken boşanmış ilk eşi, adını taşıyordu.

Adının ve çalışma okuyucularına bulmuştur Moskova'da kocası ve çocuklarıyla birlikte yerleşen SSCB yazarın çeşitli şehirlerde gezmiş biri. Çok cesur taşıyan uzun ciddi hastalık, 2010 yılında öldü. Onlar sermaye Miussky mezarlığına gömdü.

Galina Shcherbakova: biyografi. aile yazar

yazar hayatında önemli bir rol ailesini oynadığını itiraf etti.

Doğumdan hemen sonra o açlığı ve yoksulluğu katlanmak zorunda kaldı ve daha sonra büyükannesi biraz torunu irmik satın alabileceği parayı kullanmak için onun alyans Torgsin yoluyla sattı. Bu durum fedakarlık ve özveri örneği olarak hayatı boyunca yetişkin kız taşıdı edilir.

Daha sonra, o anne ülkeye çok zarar neden işgal sırasında hayatı için mücadele etmiş nasıl anlattı. Onlar geçen verdi ve kızlarının başına bir şey korkuyorlardı. Bu aile ve Galina Shcherbakova onun evli hayatı boyunca taşıdı yüksek değer olarak çocuklarına ilişkilidir.

Bir erkek ve bir kız - defalarca evli ve iki çocuk sahibi olmuştu rağmen onun kişisel mutluluk, zor oldu.

Galina Shcherbakova oldukça erken Evgeniya Rezhabeka evli ve oğul Alexander Rezhabek evli doğurdu. Eski kocasından boşandıktan sonra gazeteci yeniden evlendi Aleksandra Scherbakova ve şimdi İsrail'de yaşayan bir kızı Catherine, doğurdu.

Yaratıcı çalışmalar yazar

yazar Galina Shcherbakova yayınlanan Yaklaşık otuz kitap, bu kitaplar onun için zor hayat şartları yakalanmış bir insanın kaderine ayrılmış bulunmaktadır.

yazar türlerin çeşitli kullanır - duygusal dramadan ironik dedektife. Onun sık alımı - onun karakterlerinin eylemlerini açıklar hangi mizah çıplak ve yumuşak duygusu.

Galina Shcherbakova By onun zorluklar ve şüpheler ile adama düşünceli ve ciddi bir tutum farklıdır. Onların zor kader ve tarih olan kadınlarda - Onun eserleri kahramanlarından Birçok.

çekicilik ve itiraz Galina Shcherbakova da tam hikayeleri. Birçoğu ana akım basınında yayınlanmış değil olsak da hâlâ işin severler bu hikayeleri umut ve iyimserlikle onlara ilham düşündürmektedir.

En ünlü eserleri yazar

En ünlü eserleri yazar listeleyin.

Bu Sovyet döneminde yayınlanan büyük bir isim, "Ah, Manya," yanı sıra roman ile bir hikaye "Alena yılı." Buna ek olarak, çok sayıda eser bulunduğunu hayatının son 20 yılda yaratılan yazar: "The Wall", "oyuncu ve polis", "Spartan", "tahta bacak", "ölü göl Melekler" vb bu eserlerin tamamı .. okuyucuların hak aşk tadını.

Ama, tabii, sesin ün Galine Nikolaevne Scherbakovoy aslen "Romka ve Julia" denilen hikaye (Daha sonra adı değiştirildi) getirdi. "Gençlik" dergisinde yayımlanan bazı tereddüt ettikten sonra ürünü. Bu hikayenin konusu yanmış ve büyük mutluluk ve iki genç-öğrenci acısını getiren ilk aşkı oldu. Hikaye o kadar zekice yazılmış ve cesaretle, o kayıtsız kimseyi bırakamazdı.

daha ayrıntılı olarak bu hikayeyi düşünün.

Galina Shcherbakova "Sen hayal edemiyor"

Bu hikaye büyük başarı kazandı. hevesli okuyuculardan mektuplar Galina 1979 yılında ünlü "Ogonyok" dergisinde yayınlandıktan sonra hemen almaya başladı. Bu hikaye Eponymous filmi Ili Freza yönettiği çekildi zaman, senaryonun yazarı gerçek edebi ün geldi!

Yeni ve film birbirinden farklı olduğu not edilmelidir. Nihai üründe tüm madde. hikayede o trajik: A Novel, ölümüne, tuğla evin en sevdiği odasına atlama. Film son rahattır; onun son karelerde izleyiciler Roma hayatta kalmasını görüyoruz.

onun öykü yazarı okuyucuların dikkatini çekmek istiyorum, bu yüzden onu Romeo ünlü Shakespeare'in hikaye ve sevgilisine benzeten: Bu, özellikle yapıldı. Onların çocukları ve onların ilk ürkek duygular kınayan, genellikle yanlış yetişkinleri göstermek - film için aynı senaryo o bir görevi vardı.

Ama neden bu iş çağdaşlarının üzerinde böyle bir etki yarattı mı?

Hikayenin anlamı

Yazar, insan kişiliğinin oluşumunda okuyucuya önce ilk aşkı önemi gerçek sorunu koymuştur çünkü Haberdeki tüm büyük ilgi İlk ortaya çıktı. trajedinin tam Onun Roman adlı Modern Romeo ve Juliet hikayesi, ve Julia. Yetişkin insanlar - veliler ve aşık gençlerin öğretmenleri - sadece kendi geleceği ve şimdiki mutluluk iman değil, aynı zamanda bu hararetli sevgiyi öldürmek için mümkün olan her şeyi yapma. Bu yetişkinlerin kişisel şikayetler kaynaklanmaktadır: (Katya adlı Eponymous filmi kız) annesi Julia kocasının Mama Roma'nın delicesine kıskanç, bir Roman baba Lyudmila aşık umutsuzca iken çünkü - anne Julia. Yeni Montagues ve Capulets, yeni anlamsız trajediyi yaratan bütün hayatını çocuklarına tesislerini dışarı alarak yaşadığı Yetişkin.

yetişkinler genellikle, kendi çocukları tedavi onlara kişisel tercih ve kişisel özgürlük hakkına inkar Bu hikaye. Ebeveynler, çocukları için onların gerçek aşkı kaybetmek çünkü trajedidir.

Hakkında tüm okuyucuların Galina Shcherbakova yaptığı hikaye anlatmak istedim. "Sen hayal edemez" Sovyet sanatta ilk sevgi manifestosu.

Değer yaratma yazar

Onun kitapları Rus edebiyatının tarihinin yıllığın girmiş: onların okuyucuları Galina Shcherbakova olan birçok memnun. Şimdiye kadar pek çok genç bir erkeğin yollardan trajik cilveleri hakkındaki ilk aşk bu hikayeleri, hayatın anlamını, okunur.

Birçok çağdaşlarının Galina Shcherbakova ile paylaştı. Bu kadının Biyografi bizim çağdaşlarının çoğunun biyografisi gibidir: aile hayatına, cinsel birleşme ve anne sevgisinin sevinçlerini ve acılarını, yeridir. Onun romanları ve kısa hikayeleri bu gerçekçilik ile aşılanmış durumda Belki de bu yüzden. Bunlar hayatın yalın gerçeklik ve ürün çekici ve benzersiz kılan insan ilişkilerinin sıcaklığını, bin.

Bu nedenle, Galina Shcherbakova eserleri harika dünyasına atılmak hedefleyen herkes mutlu anları ve okuma saatleri, dünya ve onun içinde insanın yer hakkında iyi düşünme diliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.