Haber ve ToplumErkekler konular

RGO bombası: Özellikler

1954 yılında Sovyet Ordusu, yeni bir el bombası RGD-5 aldık. Çok daha rahat ve daha güvenli o zaman kullandıkları, RG-42, çok hızlı bir şekilde onun yerini aldı. Birlikte kimden-1 ile savunma / saldırgan bir silahın bir çift oluşturulur ve bu kombinasyon, bu güne kadar kullanılır.

Ne olursa olsun, ama sadece 15 yıl sonra tamamen gereksinimlerini karşılayacak bombası, yeni bir çift geliştirmeye başladı modern zamanların. Genel olarak, ve bir el bombası RGO vardı. Ama söylemek - yapmaya anlamına gelmez. Aslında, gelişiminin tarihçesi uzundu.

Askeri mevcut olanlarla memnun değildi?

Çoğu hoşnutsuzluk sigortasını neden oldu. Onun fonksiyonları o patlama genellikle sıfır etkinliğini azalır önce bu sadece sabit bir süre kapalı atacak, iyi bir performans. Düşman Sovyet askerleri kullanılan el bombalarının özelliklerini biliyorlardı ve bu yüzden sık sık geri bir "el bombası" kaçış ve sonra atmak için zaman daha kötü.

Askeri doğal arzuyu ortaya çıktı çünkü: zaman belirli bir süre sonra, ama sadece hedefin (dağ bombası) ile temas halinde sadece havaya uçurabilir silah örneği almak için. Bu durumda, rakipler sürede kaçmak için çok az şansı olurdu.

gelişme Başlangıç

eserleri Geçen yüzyılın başlarında 70-ler başladı. Ama araştırma gerçekten ekstra temposu Afganistan'daki kampanyanın başlangıcından hemen sonra gitti. Zaten ilk birkaç ay içinde mevcut olduğu ortaya çıktı bombaları genellikle ziyade düşmana daha atarak kendi kendine daha tehlikelidir. Tasarım Bürosu ünlü "bazalt." Devreye

RGO el bombası performans özellikleri Nedir o halde? hadi biraz daha ayrıntı tartışalım.

sigortanın yeni bir tür

Daha önce söylediğimiz gibi, ana şikayetler bu özel ayrıntılara ilişkin. Yeni bir düzeni oluşturmak için gerekliydi. Sonuç olarak, çalışma uzak sigortayı şok göründü. o Gerekli zaman içinde değil, aynı zamanda amaç doğrudan temas halinde değil, sadece patlayabilir böylece RGO bombası fünye ile donatılmış adından.

sigortanın tasarımı

parçasının tasarımını tartışırken, dört ana parça içinde ayırt edilebilir:

  • Initsiiruyusche güvenliği. Bu bir ateşleme pimi, kolu, pim ve yay içerir.
  • Piroteknik. Bu bir perküsyon astar, ateşleyici ve kendini yok moderatörleri oluşur.
  • Mekanik. Bu kasnak ağırlıklarını, kapağı ve sigortayı kapsamaktadır.
  • Patlama. Tahrikli ışın ateşleyici.

Nasıl bu tasarım yapar?

Asker emniyet kolu presler, daha sonra pin (ön düzleştirme güvenlik antenlerin) ve düşman doğru atılan sonra RGO bombası çeker. Bundan hemen sonra davulcu sonları onu koltuğundan özgür.

O patlatır ve moderatör ve iki patlatıcı kendini imha tutuşturan bir astar tutuşturan sahiptir. Bundan sonra, bakım yönünde sigorta ve ateşleyici fünye yol açar. el bombası patlamak üzere hazırdır.

Diğer geliştirmeler

Ama yaşlı F-1'e iddia başka bir nedeni vardı. düzgünce 32 segmentleri Slayers bu el bombası ayrılır Hatırla? Yani, patlamada, her zaman ayrılmaz. Ayrı büyük parça onlarca metre uçabilir: Tüm bu el bombası atıcı için son derece tehlikeli olduğu gerçeğini yol açar. Yeni Aynı RGO bombası başlangıçta onun gömlek istikrarlı birçok küçük parçalara parçalanmış gerçeğine dayanır.

presleme soğuk tarafından üretilen bu yarım küre şekilli gövde için çelik sac. F-1 farklı olarak, RGS - garnet içeren nervürlü bir iç kılıf. Buna ek olarak, aynı zamanda küçük parçalara bölünür, iki çelik hemisfer içinde hala vardır. Basitçe söylemek gerekirse, enkaz miktarı iki katına çıktı.

o RGN (saldırgan çeşitli) çok benzer olduğu için karanlıkta bile savaşçı ve silah türünü tanımlamak mümkün hissetmek böylece tasarımcılar, ayırt edici özellikleri bir dizi hazırladık. Bu nedenle, daha düşük yarı küre sığ olukların bir dizi vardır.

patlayıcı

Daha önceki tarza zıt olarak, "aktif madde" tasarımcı RDX ve TNT oluşan bir karışım seçtik. Tom iki nedenden dolayı haklıydı. Birincisi, RDX patlamanın büyük bir güç veriyor. İkinci olarak, bir eriyik formunda TNT sadece üretim ve bu çok kolay değil bombası olmadan maliyetini düşürür vücudun içinde doldurmak için son derece uygundur.

Donmuş şarj kaynaştırmak için tasarlanmış bir boşluğu delmek için basit ve hızlıdır. Gerekirse Ayrıca, tasarım el bombaları plastik büyük miktarının kullanımı vücut toplamak ve aynı A IX-1 ile donatmak (bu da heksojenin, ancak özel bir plastik dolgu maddesi ilavesi ile), izin verir.

Ağırlık ve diğer özellikleri

Genellikle RGS - nar kolay değildir. hazır kullanım tam olarak 530 gram ağırlığında olarak. şarjla doğrudan patlayıcı sadece 91 gram olduğunu unutmayın. Ama kazara yapılmadı.

patlama ile bu yedi yüz parçalarına pes kez ve her oldukça 0.5 gram ağırlığa kadar canlı değil! Öte yandan, ve bazen daha yüksek bir hızda 1300 m / s'de uçarlar. Bu "küçük şeyler" enerji adet 240 metrekarelik bir yarıçap içinde düşman insan gücünü vurmak olabilmesidir.

imha yarıçapı

Sadece 16-17 metre - Garip ama resmen etkilenen alan emin açıkladı. Ancak bu mesafeden, el bombası RGO, atalarının her etkinliği sırasına göre hareket eder. Bu soru basit matematik geçerli: kolay varsaymak o 32 büyük parça (ve onlar gerçekten çok olacak o bile değil aslında) çok daha tehlikeli yüksek enerji ile küçük altbomba çok sayıda.

Buna ek olarak, bir el bombası atar bir asker için onların ölümcül kaybetmek çok daha hızlı ve dolayısıyla daha güvenlidir.

Çeşitler ve paketleme

SSCB silah endüstrisi için oldukça tipik birkaç farklı şekilde Çıkarılmış bombaları RGO ve RGN. siyah - Böylece mücadele genel kabul görmüş kurallara göre, süre eğitim zeytin yeşili rengi idi. 20 adet tahta kutularda teslim standardı. Bir nar şekli neredeyse küresel olduğundan, paketleme çok kompakt aldı.

kutularının her bir yumuşak doku malzemesi kayması, iki tabaka halinde. Kutuları da ateşleyicilerin istifleme için tasarlanmış bir yan dal, sahip olduğu not edilmelidir. Bunlar tamamen kapalı bir metal konteyner içine yerleştirilmiştir. kutusunun toplam ağırlığı - 22 kg.

Yani sonuç nedir?

İlk parti RGO ve RGN onlar Mücahidlere karşı savaşlarda kullanılmaya başlandı Afganistan gönderildi. Sovyet askerleri performanslarını takdir. Ancak, iki Çeçen kampanyaları sırasında federal güçlere çalışan meslektaşlarının. Ama otuz yıldır, bu bombaları öncüllerini yerinden mümkün değildi.

bu duruma katkıda bulunan birçok faktör vardır. İlk olarak, hatta görece "genç" RGD-5 değil mesele savaş yıllarında bile devam hangi "Limonka" F-1, söz, üretmek çok daha kolaydı. Buna göre, eski el bombaları çok daha ucuz idi. İkincisi, 80 yıl içinde eski silahların büyük sayıda depolarda birikmiş, onun kadar kullanılmış için çok uzun zaman alacaktı.

Son olarak, kısa bir süre Gorbaçov bile taşıyıcılar hurda testereyle hangi güç, geldi. Beklendiği gibi, el bombaları, yeni tip üretim neredeyse tamamen aşamalı olarak kullanımdan kaldırıldı. Yani at Rus Ordusu ve bu güne kadar yerli askeri sanayinin "dede" dir. Evet, RGO ve RGN üretmeye devam eder, ancak üretim hacmi birkaç kez almaya incitmez.

Tabii ki, benimsenmesi zaman eğer normal salıverilmesini de görev yapacak ... Ama nedense bu olmadı. Büyük olasılıkla, Sovyetler Birliği'nin askeri liderlik aynı zamanda ilk tam sadece mantıksız ve çok pahalı bertaraf edilmiş eski stokları, harcama edilmesi gerektiğine inanıyordu.

şu anda kullanımda kim?

Onlar şimdi özel birimler tarafından neredeyse sadece kullanılır. Onlar darbe sigorta ile donatılmış bir el bombası olması son derece önemlidir. Sonuçta, en sık 90'lı yıllarda meydana gelen binaların saldırısı sırasında, silah tüm avantajlarını en net ortaya bulundu.

Örneğin, RGO anlamıyla yüksek çarpma elemanlarının oda küçük alan nokta. düşmanın şansı nedeniyle saliseler içinde gerçekleşecek patlamadan önce rulo, az var. Bir tek geliştirilmiş özelliklere sahip bugünün bombası sonunda Silahlı Kuvvetlerinin sıradan birimleri ile orada silahlı olacağını ümit edebiliriz. Şimdiye kadar, asker eski örnekleri için razı olmak zorunda.

eksiklikler

Negatif yanları da vardır. Bazı eskilerin geleneksel birimlerinde RGS tanıtmak girişiminde bulunulduğunu, ordu hatırlıyorum. Bu sadece vakalar farklıdır var ... Yani, birkaç intihar saldırılarını belgelenmiştir: kötü eğitilmiş savaşçı atıcı ... Patlama cesedinden bazı küçük engel metre birkaç zarar bir el bombası, yağdırıyorlar.

Kısacası, sigorta perküsyon ile bir el bombası personelin iyi bir yeterlilik ve doğruluk gerektirir.

Nerede görebilir?

Eğer silah bu tür ilgileniyorsanız, biz hemen hemen her büyük şehir olan herhangi kulüp straykblola için "cemaat" öneriyor. Şüphesiz bazı RGO bombası İYE bile. Aslında, bu eğitimin askeri versiyonu olmakla plastik tamamen yapılmış, herhangi bir zarar verici unsurlar yoktur.

Bu sahne bire bir kopyalarını yaptığı mücadele atalarının şekli (yukarıdaki resim). Tabii ki, airsoft bombası RGS gerçek prototip olasılıklar gerçek bir resim vermek olamaz, ama mümkün olduğunca işleme becerilerini geliştirmektir.

Böylece, hatta döküm önünde oyun seçeneklerinde gerçekte gerekli olan tüm adımları tekrarlamak zorunda: Emniyet kolunu basın antenleri eğmek ve pimi çekin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.