Haber ve ToplumKültür

Ahlaki değerler - insan ilişkilerinin temeli

Ahlaki değerler - insan eylemlerinin normatif düzenlemenin temelini atmıştır temel faktörlerden biri. Bu kavram tüm alanları ve insan hayatının, ahlaki görüşleri, ilkeler, hayati görülecek duyguların küreleri kapsar. Ahlak insanların eylemleri ve tutumlarını düzenler, iyi ve kötü arasında net bir ayrım, utanç, vicdan gelen onurunu ayıran - onun yokluğunda gelen. Ahlaki değerler vb adalet / adaletsizlik, acımasızlık, sadaka kavramı ve sayılabilir.

Tek bir ahlak olmadan olarak, toplum içinde çatışma içermeyen hayatım olamaz Sadece bu tür standartlar bir kişi ya da bütün bir ülke eylemi ayarlamak mümkün.

Değerler kişinin iradesine bir etkisi vardır. nokta her bireyin kendi takdirine onları almak için olup olmadığına karar serbest olduğunu değil. nokta ahlaki değerlere avantajlı ya da dezavantajlı olabilir değildir. genel kabul görmüş takiben etik standartlar herhangi bir kişinin görevini -. Vicdansız davranış, borç kaçınma sitem kendi vicdanına, kamu kınama yol açan moral kaybı olarak kabul edilir.

Hiçbir vicdana sahip insanlar, ahlaki değerler ahlaksız olarak kabul edilir reddediyoruz.

Bir kişinin vicdanı işlevleri yerine olmaz ise iç kontrolün, bir kişinin hiç iç yönergelere varsa, o ahlaksız olduğunu. Wicked aynı kişi sadece zarar getirebilmektedir.

Daha yüksek ahlaki değerler tüm uluslardan için, her zaman için aynıdır. Ebeveynler için yaşlılar, ebeveyn fedakarlık, saygı saygı, zayıf ve daha kırılgan için bakım - bu postülatlar insanlar ya da ekonomik gelişmenin küçük kabile olup olmadığı, herhangi bir toplumun yaşam temelidir.

ahlaki adamın değerleri yoktan ortaya vermedi, onlar yavrular bırakmak, ailesini genişletmek için, hayatta kalmak için isteğinden doğmaktadır. , Odak tutmak - Hepsi milletler görev kadınlar yüzden "arka sağlamak." Bütün halklar arasında Kadın saflık, bilgelik, sadakat ve vicdan sembolüdür. Adam bir velayete kazanan, ailenin refahı için sorumlu kişi olmalıdır. Bu onların deneyimlerinden öğrenmek, ebeveyn görüşüne kulak vermeliyiz çocukların hayatta kalması amaçlanmıştır.

Toplumun gelişmesiyle birlikte ahlaki değerler ve her zaman değil olumlu yönde modifiye edilir. kadınlar artık sürekli sönmeyen ateş ocağa korumak gerekir ve insanlar daha yiyecek almak gerekmez geldiği günümüzde, kamu ahlakını değişmeye başlar. Aileye istihdam Kadınlar çocukların yetiştirilmesine daha az dikkat edilebilir. Daha fazla kadın, korkuyor ile rekabet etmek , güçlü kadınlarla çok fazla içme.

Zamanla ahlaki değerlerin değişiminin başka örnek bekaret çıkmasından kaynaklanmaktadır. Bizim Rusya herhangi onlarca yıl önce sahip olsa içinde, saflık ve gelinin bekaret sorunu ailesi kalmaz aynı halk tarafından kontrol ediliyordu dokunur. Bir yüzyıl önce, bu evlilik tertemiz girmiş eşi, evinden kocası tahliye edilemedi inanılıyordu. Bu aileyi güçlendirir. Bugün bekaret ahlaki değer lider değildir. Biz en sanayileşmiş ülkelerde, genel hukuk evlilikleri kabul edilir ve nasıl onların sonuç olarak, var - yalnız anneler, kırık ailelerin çok sayıda.

iyi ve kötü kavramları artık giderek kâr ve gelir kavramları ile değiştirilir. Arka planda empati, karşılıklı vicdanını uzaklaşıyor. Bu geçmiş, böylece iyice bilinen ilk değil: Hükümet kaybetti ahlaki değerlere, ölür.

Ahlaki değerler, etik, ahlaki - kolektif bilinç şeklidir. Bunlar herhangi bir toplumun her üyesinin sosyal aktiviteyi oluşturur. Ahlaki kendini kontrol kendini gösteren bir kişinin yeteneği bizzat eylemleri değerlendirmek üzere, kendi davranışlarını kontrol etme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.