KanunDevlet ve hukuk

Rus ordusunun silahlanması. Rus ordusunun modern silahlanması. Askeri teçhizatlar ve silahlar

Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri 1992 yılında kuruldu. Yaratılış tarihinde 2.880.000 kişiye ulaştılar. Bugün 1 milyon insana ulaşıyor. Sadece dünyanın en büyük silahlı kuvvetlerinden biri değil. Bugün Rus ordusunun silahlanması çok modern, gelişmiş, nükleer silah stoklarına, kitle imha silahlarına, gerekirse düşmanın saldırgan ve yeniden dağıtım silahlarına karşı geliştirilmiş bir sisteme sahip.

Rus ordusunda neredeyse hiçbir yabancı silah kullanılmıyor. Gerekli olan her şey ülkenin topraklarında yapılır. Tüm askeri ekipman ve silahlar, bilim adamlarının araştırması ve savunma sanayiinin işleyişinin bir sonucudur. Ordu, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı tarafından askeri ilçeler ve diğer hükümet organları vasıtasıyla yönetilir. Ayrıca Rusya Silahlı Kuvvetleri'nin yönetimi için görevleri savunma planlaması, seferberlik ve operasyonel eğitim, istihbarat operasyonlarının organizasyonu,

Zırhlı araçlar

Rus ordusunun askeri teçhizatı ve silahlanması sürekli modernleştiriliyor. Bu, BTR, BMP ve BMD gibi makinelerde olur. Çeşitli arazilerde muharebe işlemleri yapmak için tasarlanmıştır ve ayrıca su engellerini aşmak için 10 kişiye kadar bir muharebe muhafazası da yapabilirler. Bu araçlar hem ileri hem de geri aynı hızda hareket edebilir.

Böylece, 2013 yılının başında, Rus ordusunun orduları BTR-82 ve BTR-82A'yı aldı. Bu modifikasyonun ekonomik bir dizel jeneratör seti var, tabancayı kontrol etmek için bir dengeleyici olan bir elektrikli sürücü, bir lazer görüşü ile donatılmıştır. Tasarımcılar keşif yeteneklerini geliştirdiler, yangın söndürme ve parçalanma koruma sistemi geliştirildi.

Silahlarda yaklaşık 500 BMP-3 var. Bu teçhizat ve donanımı ile donatılmış ekipmanın dünyada eşitliği yoktur. Piyade savaş araçları, madenlere karşı bir koruma ile donatılmıştır, dayanıklı ve hermetik bir vücuda sahiptir ve personelin korunması için dairesel bir ayırma sağlar. BMP-3, hava ile taşınabilir yüzen bir makinedir. Düz bir yolda 70 km / saate kadar hızlanır.

Rusya'nın Nükleer Silahları

SSCB'den beri nükleer silahlar benimsendi. Bu, mühimmat, taşıyıcılar ve ulaşım araçlarının yanı sıra kontrol sistemleri de içeren bir kompleks. Silahın eylemi, fisyon reaksiyonu ya da çekirdek sentezi sırasında serbest bırakılan nükleer enerjiye dayanıyor.

Bugün Rusya'nın yeni nükleer silahı RS-24 "Yars" tarafından temsil edilmektedir. Üzerindeki gelişmeler 1989'da SSCB'de başladı. Ukrayna'nın Rusya ile ortaklaşa geliştirmesini reddetmesinin ardından 1992'deki tüm tasarım gelişmeleri Ulaştırma Bakanlığı'na devredildi. Tasarıma göre "Yars" roketi "Topol-M" ya benziyor. Aradaki fark, ıslah blokları için yeni bir platform. "Kavanozlar" üzerinde yük artar ve gövde bir nükleer patlamanın etkisini azaltmaya yarayan özel bir bileşimle işlem görür. Bu füze program manevraları yapma kapasitesine sahiptir ve ABM sistemlerine karşı bir karmaşık önlem ile donatılmıştır.

Ordu tabancaları

Her tür birlikteki tabancalar melee ve kişisel savunma yapmak için kullanılır. Bu silah, kompaktlığı ve hafifliği nedeniyle yaygınlaştı, ancak ana avantajı bir elle ateş etme ihtimaliydi. 2012 yılına kadar, Rus ordusunun cephaneliğindeki tabancalar esas olarak Makarov sistemi tarafından kullanıldı (PM ve PMM). Modeller 9 mm'lik kartuşlar için tasarlanmıştır. Yangın menzili 50 metreye, ateş oranı - dakikada 30 tura ulaştı. PM mağazasının kapasitesi 8 kartuş, PMM - 12 kartuşu.

Bununla birlikte, Makarov tabancası eskimiş olarak kabul ediliyor, daha modern bir model benimsenmiştir. Bu "Strizh", özel kuvvetler çalışanlarıyla birlikte geliştirildi. Teknik özelliklerine göre, tabanca dünyaca ünlü "Glock" un üstünlüğünü taşıyor. 2003'te yeni Rusya ordusu tarafından kabul edilen bir başka tabanca da ATP (kendinden yükleme tabancası Serdyukov) idi.

Küçük çaplı mermi ile zırh delici ve zırh delici tracer mermileri bulunan 9 mm'lik kartuş geliştirildi . Çift sıra magazin ve iki güvenlik valfinin değişimini hızlandırmak için özel bir yay ile donatılmıştır.

havacılık

Rus ordusunun havacılık tarafında silahlanması, düşmana koruma ve saldırı sağlamak yanı sıra keşif, güvenlik ve diğerleri gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır. Havacılık, çeşitli amaçlar için uçaklar ve helikopterlerle temsil edilmektedir.

Uçaklar arasında Su-35S modeli var. Bu savaşçı, çok işlevli ve süper manevra kabiliyetlidir, hareketli ve sabit yer hedeflerine saldırmak için tasarlanmıştır. Ancak asıl görevi havada hakimiyet kazanmaktır. Su-35S daha fazla itme motoruna ve bir dönme itme vektörüne sahiptir (madde 117-C). Temel olarak yeni bir yerleşik ekipman kullanıyor - uçağın bilgi kontrol sistemi, pilotlar ve makine arasında maksimum düzeyde etkileşim sağlıyor. Savaşçının en yeni Irbis-E silah kontrol sistemi vardır. Zemin ve hava sahasının gözetimini kesmeden eş zamanlı olarak 30 hava hedefi tespit edebilir, 8 hedefe kadar ateş edebilir.

Rus ordusunun modern silahları olan helikopterler arasında KA-52 Timsah ve KA-50 Kara Şark da belirtilmelidir. Bu iki dövüş araçları çok zorlu bir silahtır, şu ana kadar hiçbir ülkede taktik ve teknik yetenekler açısından kendilerine tekabül eden teknolojiyi yaratma ve bunlara karşı koyma olanağı yoktur. "Timsah" her türlü hava ve iklim şartlarında gece gündüz herhangi bir saatte çalışabilir. "Kara Köpekbalığı", tanklar da dahil olmak üzere çeşitli zırhlı araçları yok etmek ve düşman saldırılarına karşı zemin hedeflerini ve birliklerini korumak için tasarlanmıştır.

taşımacılık

Çeşitli amaçlarla araçlara sahip Rus ordusunun ekipmanı büyüktür. Otomotiv teknolojisi son derece mobil, kargo-yolcu, çok amaçlı, özel olarak korunan ve zırhlı olarak sunulmaktadır.

Özellikle kanıtlanmış STS "Tiger", Rus ordusu tarafından kabul edildi. Otomobil, keşif operasyonları, düşmanın gözetimi, personel ve mühimmat nakliyesi, yüksek riskli bölgelerin devriye gezisi, mobil sütunlara eşlik edilmesi için kullanılır. Yüksek manevra kabiliyeti, geniş bir seyahat yelpazesi, ateş için iyi görünürlük.

Büyük ölçekli ekipman, mühimmat ve personelin hızlı transferi için KRAZ-5233VE "Spetsnaz" kullanılmaktadır. Otomobil, sert iklim koşullarında (-50 ila +60 derece arası) çalışmak üzere tasarlanmış, yüksek çapraz ülke kapasitesine sahiptir - 1,5 m derinliğe kadar olan su engellerini aşabilir ve 60 cm yüksekliğe kadar kar örtüsü alabilir.

tanklar

Tanklar zırhlı muharebe araçları olup kara birlikleri tarafından kullanılmaktadır. Bugüne kadar Rus Ordusu T-90, T-80 ve T-72 modellerini kullanıyor. Depolarla modern silahlanma, Amerika Birleşik Devletleri ordusu ile donatılmış sayısını aşıyor.

T-80, 1976'dan beri orduya tedarik edildi ve o zamandan beri birçok değişikliğe uğradı. Zemin kuvvetlerinin ateş gücünü, savunma çizgileri yaratmak için insanların ve çeşitli nesnelerin (örneğin güçlendirilmiş yangın noktaları) yıkımını desteklemek için kullanılır. Çok katmanlı zırh, artan manevra kabiliyeti vardır. Bir makineli tüfek, bir makineli tüfek kompleksi "Utes", bir duman bombası fırlatma sistemi ve bir anti-tank füze kontrolü kompleksi ile eşleştirilmiş 125 milimetre top ile donatılmıştır.

T-90 tankı, özellikle T-90SM modifikasyonu, Rus ordusunun en yeni silahı olarak güvenle yerleştirilebilir. Geliştirilmiş bir yangın söndürme sistemi ile donatılmış klima sistemi eklenmiştir, sürüş esnasında hareketli hedefleri yüksek doğrulukla vurmak mümkündür. Her açıdan bu tankları "Abrams" veya "Leopar" olarak geçmektedir.

Ordu silahlarında otomatik silahlar

Rus ordusunun en ünlü silahı Kalaşnikof saldırı tüfekleri. Zarafet ve güzellikleri olmamasına karşın, basitlik ve kullanım kolaylığıyla popülerlik haklarını yitirirler. Bu makinenin, SSCB ordusu tarafından ilk kez benimsendiği 1959'dan beri varlığı var . Son yıllarda, 1990 yılından beri, Ordu, çeşitli mekanlarda sabitlemek için bir çubukla AK-74M kalibreli 5.45 modelleri üretti. İçinde tasarımcılar evrensel bir otomobil hayalini gerçekleştirebiliyorlardı. Ancak ne kadar evrensel olursa olsun, tarih hala durmaz, ancak teknoloji gelişir.

Bugüne kadar, otomatik silahlar bölümünde Rus ordusunun modern silahları AK-12 modeli ile temsil edilmektedir. Her tür AK modelinin dezavantajları yok - alıcının kapağı ile alıcı arasında bir boşluk yok. Tasarım, sağ elini kullanan ve sol elini kullanan oyuncuların kullanımı için makineyi rahat kılar. Model, AKM, AK-74 mağazalarıyla uyumludur. Bir bomba fırlatıcı ve çeşitli görüş çeşitleri monte etmek mümkündür. Çekimin doğruluğu AK-74'ün neredeyse 1.5 katı daha fazladır.

Rus Ordusundaki bombalı fırlatıcılar

El bombaları çeşitli amaçlar için tasarlanmıştır ve çeşitli şekillerde ayrılmıştır. Yani, şövale, otomatik, manuel, çok amaçlı, podstvolnye tahsis ve uzaktan kumanda. Türüne bağlı olarak, silahsız, hafif zırhlı ve zırhlı araçların tahrip edilmesi için düşman birliklerinin, hareketli ve sabit hedeflerin tahrip edilmesine yöneliktirler.

Bu kategorideki Rus ordusunun yeni küçük kolları RPG-30 "Kanca" bomba fırlatıcısı ile temsil edilir. O bir kerelik silah, 2013'te birliklere katıldı. Tanksavar kompleksi iki bombeli, iki el bombasından oluşuyor: taklitçi ve 105 mm'lik bir muharebe silahı. Simülatör, düşmanın savunma işlevlerini harekete geçirir ve el bombası doğrudan hedefi korumasız olarak yok eder.

Rus ordusunun modern silahlarını GP-25 ve GP-30 bombardıman uçakları gibi görmezden gelemezsiniz. AK-12, AKM, AKMS, AKS-74U, AK-74, AK-74M, AK-103 ve AK-101 Kalaşnikof saldırı tüfekleriyle donatılmıştır. GP-25 ve GP-30 bombalı fırlatıcılar canlı ve yaşayan olmayan hedefleri ve donanmamış ekipmanları imha etmek için tasarlanmıştır. Yaklaşık yangın aralığı 400 m, kalibre - 40 mm'dir.

Keskin nişancı Silahları

Rus ordusunun küçük kolları olarak kullanılan keskin nişancı tüfekleri çeşitli tiplere ayrılmış veya daha ziyade farklı bir amaca sahiptirler. Tek kamuflajlı veya hareketli hedefleri gidermek için 7.62 mm'lik bir LED kullanılmıştır. Tüfek, 1958 yılında E. Dragunov tarafından geliştirildi ve 1.300 metreye kadar hedefleme menzili var. O zamandan beri silah çeşitli değişiklikler geçirdi. 90'lı yıllarda. SVD-S tüfeği (SVU-AS) Rus Ordusu tarafından geliştirildi ve hizmete girdi. Havanın 7.62'lik bir kalibresi vardır ve hava yoluyla taşınan birimler için tasarlanmıştır. Bu tüfekte otomatik atış yapma imkânı vardır ve ayrıca bir katlanır kıç ile donatılmıştır.

Gürültüye ihtiyaç duymayan askeri operasyonları yürütmek için BCC kullanılır. Keskin nişancı tüfeği "Vintorez", eski SSCB'de, kullanılan kartuşlar SP-5 ve SP-6'yı vurmak için yaratılmış olmasına rağmen (100 m mesafeden 8 mm kalınlığında bir çelik levhayı kırıyor). Nişan alma menzili, kullanılan görme türüne bağlı olarak 300 ila 400 metre arasında değişir.

Rus Deniz Kuvvetleri

Yeni Rusya ordusu tarafından kullanılan Deniz Kuvvetleri'nin silahlanması oldukça çeşitlidir. Yüzey gemileri, denizaltı kuvvetleri için destek sağlamakta, amfibik kuvvetlerin taşınmasını sağlamakta ve karadan indirme, kara sularının korunması, kıyı şeritleri, düşmanın arama ve takibi, saptırma operasyonları için destek sağlamaktadır. Sualtı güçleri, kıtasal ve deniz hedeflerine ani bir saldırı olarak keşif operasyonları sağlar. Deniz havacılığının güçleri, düşmanın yukarıdaki su kuvvetlerine saldırmak, kıyı şeridindeki kilit nesneleri yok etmek, düşman havacılığından saldırıları önlemek ve önlemek için kullanılır.

Donanma, muharip gemileri, uzak ve yakın deniz bölgesinin devriye gemileri, küçük füze ve deniz altı gemileri, füze, sabotaj önleyici tekneler, büyük ve küçük iniş gemileri, nükleer denizaltılar, mayın temizleyicileri, iniş tekneleri içerir.

Savunma Üretimi

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra savunma sanayii keskin bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, 2006'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2007-2015 için Silah Kalkınması için Devlet Programını onayladı. Bu belgeye göre, belirtilen yıllar için yeni silah ve eski eski değiştirmeye yönelik çeşitli teknik araçlar geliştirilmelidir.

Yeni ve modernize edilmiş silah ve teçhizatların geliştirilmesi ve tedariki, Rostekhnologii, Oboronprom, Motorostroitel, Izhevsk Makina Tesisi, Birleşik Uçak Kurumu, Rus Helikopterleri, Uralvagonzavod, Kurgan Motor inşaatı tesisi "ve diğerleri.

Rus ordusunun silahlanmasını geliştiren araştırma merkezlerinin ve tasarım bürolarının çoğu savunma sanayiinin teşebbüsleri gibi sıkı bir şekilde sınıflandırılmıştır. Fakat bugün savunma sanayi, Rusya Federasyonu'ndaki birçok büyük ve orta ölçekli şehir için iş imkânı sağlıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.