Haber ve ToplumDoğa

Büyük eudyptes: açıklama ve fotoğraf

Penguenler (Spheniscidae) uçamayan deniz kuşları, birim pingvinoobraznyh tek ailenin ailesine aittir. Kendi içinde güzel ve sıradışı 18 türler, hepsi dahildir. Örneğin, Güney Rockhopper penguen Antarktika Gerçekten bir mucize, Nature yaratılmasıdır. Sonuçta, doğa - en yetenekli heykeltraş ve ressam kendi yarattıkları hayat veriyor kim!

penguen dikin tepeli (Fudyptes sclateri) - Bir çok ilginç yaratık. "Beyaz" - adı "penguen" "kafa" ve çeviri kelime "Gwyn" anlamına Welsh "kalem", sonucu açılmıştır. Bu iki kelime ekleme, biz milozvuchnosti "e" harfi için "Penguen" "ve" olarak değiştirildi olsun. Her ne kadar adının kökeni başka versiyonu var. Denizciler Latince tercüme komik nevalyashek kelime "pinguis" olarak adlandırılan - "kalın". Bu takma ad kendi anayasa ile tutarlıdır.

Güney Rockhopper penguen: açıklaması

nispeten küçük boyutta Bu hantal oluşturulması. Ortalama, kuşlar ağırlığı yaklaşık 2.5-3.5 kg vücut uzunluğu penguen 60-65 cm. Ama çok daha fazla kazanıyor tolstyachki tüy dökme önce, o kadar 6,5-7 kg olduğuna dikkat edilmelidir. Erkekler görsel olarak önemli ölçüde daha büyük boyutta kadınlarda belli bir mesafede bile ayırt edebilir.

Baş, boğaz ve yanakları siyah penguenler üst kısmı. burun deliklerinden tüyler iki sarımsı tutam, koyu kırmızı gözünden çekilmiş ve arka başın üst kısmında çalıştırılır. Due püsküllü tüyler onların süsleme taşımak için aşağıdaki yakışıklı farklı yetenek diğer türlerinden "ibikli penguen" olarak anılacaktır. Üst siyah renk gövde mavi, alt zıt beyaz çizgili. Kanatları, kenarlarda Beyaz kenarlıklı mavimsi siyah e. gaga ince ve oldukça uzun, kahverengimsi bir renk, turuncu yakındır.

Nerede büyük tepeli penguen doğada yaşamak?

Yeni Zelanda ve Avustralya'da yakın doğada bulunan kümeleriyle Sevimli penguen. Onların yuvalarını tercih Yerleştir Adaları, Bounty antipodes, Auckland ve Campbell. Kış aylarında soğuk Antarktika sularında bırakmazlar. ibikli penguen diğer türlerle büyük kolonilerde yuva yaparlar. kayalık kuşları, karaya tercihini verdi adalar, kayalar penguenler için yuvalar inşa için uygun mağaraları bir yeri vardır. Gelecekteki tüylü anne dikkatlice yavrular yumurtadan için bir yer inşa bu mağaralara olduğunu.

üreme

Zaten daha önce de belirtildiği gibi, tepeli penguenler büyük koloniler halinde ürerler. o (değil deniz seviyesinden 65-70 m yukarıda düz kısmı uçurumlar) iç içe düzenlenmesi planlanmaktadır yerine, ilk iki hafta sonra bir kadın tarafından birleştirilir erkek, gelmek. birleşme sırasında erkek arasındaki kavgalar başlar, bu yüzden her yıl çiftleşme sezonu penguenler krallığının başında kutlanır.

tutku poutihnut, çiftler yuva yapımına başladığınızda. Bir yer seçmek İlk kadın, onun pençeleri enkaz komisyon. Erkek atanan "erkek" zor iş, o taşlar, çim ve kir oluşan bir malzemeyi getiriyor. Bütün bunlardan, ailenin geleceği babası soketi koyar.

Ekim ayının başında 3-4 gün sürer, hangi yumurtlamaya başlar. Anne penguen iki yumurta, bir küçük ve diğer büyük bırakır. kadın döşenmesi sırasında hiçbir şey yemez. Yumurtalar yuvada zaten olduğunda 35 gün boyunca kuluçkaya başlar. vakaların yüzde 98'inde ilk yumurta kaybolur ve ikinci kapak kalır.

2-3 gün yumurta oturan sonra anne adayı yuva tüm sorumluluğu ona düşer, görev erkek üzerinde kalır yiyecek aramaya gider. 3-4 hafta sevecen baba hiçbir şey yiyor içinde, yuvasını terk, o aksi yumurta donacak olamaz. Yani kadın dönüşünü bekleyen, hızlı fakir adama oluşturuyor. Bu süre boyunca, eşi zamanında iade etmezse, o açlıktan ölebilir, yakışıklı sağlıklı kaybeden ağırlığını ibikli.

Bu süre sonunda dişi kampanya başarıyla sona ererse, kocasına döndü ve (nadiren iki yavrusu olur) civciv yumurtadan. erkek ailesini bırakır ve kayıp kilo almaya yiyecek aramaya gider. Eudyptes onları ısıtmak, yemek geğirme bebeğinizi anne-beslemek ve onları önemser. Şubat büyümüş teşekküllü olarak çocuklar meydana geldiğini barınak, bırakın.

deri değiştirme

Bir penguen tüy dökümü hayatında Çok eğlenceli anı, fenomen çok uzar ve erken şubat olarak bunun için hazırlanıyorlar. Bir yuva yetişkin gelen Yavruların serbest bırakılmasından sonra kuşlar terk edip bir ay boyunca denize deri değiştirme öncesinde çıta gidin. Bu sürenin sonunda aile tekrar bir araya, bu medeni oyunlara yol açar. Şu anda, o 28 gün sürer gerçek tüy dökme başlar. Bu penguen "balayı dönemi", değişim süresince, bunlar birbirinden ayrılamaz ve yuva yakın bütün zaman harcamak. In mid-Nisan güncelleme tüyleri tamamlanarak penguen ibikli Tekrar denize gitmek.

Nasıl konuşmak?

Penguenler - kuşlar, kara olsa. Bu evlilik "serenat" şarkıları çağrılabilir eğer, özellikle tabii kur, kadın, sırasında, bu tolstyachki can söyle. penguen Sesi - oldukça çığlığıdır. Kur yapma düzenli aralıklarla tekrarlanır düşük sesleri eşliğinde. Onların çığlıkları duymak asla geceleri, sadece gündüzleri bu kadar siyah beyaz şarkıcılar "Sing".

Nasıl mücadele?

Penguenler-erkek, hem de erkek aşkın tüm temsilcileri bazen mücadele etmiş. Çoğu zaman bu kadın ya gerektiğinde davetsiz misafirlere karşı yuvayı korumak için kaynaklanmaktadır. Agresif rakipler yükseltilmiş tutam militanın ile dikey başını çekti ve bir taraftan diğer tarafa salla. Savaştan önce, erkekler rükû ve omuzlarını seğirmesi ederken, "darbe" başlar.

kafa eğik şikâyetçi olduğunu Penguenlerle mücadele sırasında, gagaları ve kanatlarıyla, yüzgeçleri ile birbirlerine çarptı. Bazen savaşın çok düşkün Mücadele eğer lokma bile kullandı.

Çok güzel kuş - Güney Rockhopper penguen, fotoğraf geçirmez, tüm doğa severler doğal ortamlarında bu yaratıkları görmek için gelemez çünkü. Son 45 yıl içinde, sayılar neredeyse yarı yarıya düşmüş olduğu bilimsel kanıt yoktur. Bu tür Kırmızı Kitap listelenir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.