ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Modern çelik sac: Geçmiş ve Bugün

insan metal kokusu ve ondan ürünler elde etmek için öğrenilen en kısa sürede, biz (aşınma direnci, güç, dayanıklılık) çelikten yararlı özellikleri takdir. ilk şaheserlerini yaratmak, demirciler ince sac ihtiyacını hissetti. Ve balyoz pul pul ve metal iş parçası, onları kalay çevirerek ve ilk çelik levha idi. süreç uzun ve zahmetli oldu.

İlerleme durduğu yerde durmuyor, ancak ince demir daha gerekli, çünkü yaprak başlangıçta dövme ve daha sonra rulo başladı edildiği, uygun ekipman oluşturur haddehanelerden. Birinci tabakalı levha onlarla çalışma nedeniyle büyük bir boyut ve düşük bir kalınlığa son derece zor olan, 1420 mm, 0.8 mm ve boyutları 710 mm arasında bir asgari kalınlığa sahiptir. yavaş yavaş 2000 mm ve 0.6 mm arasında, ve daha fazla 1000 mm tabaka boyutuna haddeleme geçiş için - 1250 2500 mm mm ve 0.5 mm arasında bir kalınlığa ve modern makineleri, 0.25 mm kalınlığında ve sınırsız bir sac sağlar uzunluğu.

Ve her şey iyi olurdu, ancak metal oksidasyon (pas) karşı duyarlı olduğu bilinmektedir, başlangıçta şey düşünemedim, sadece güzel ama yavaş yavaş insanlar, metal çinko kapsayacak şekilde öğrendik.

Başlangıçta, çelik levha temizlenir, meneviş asit aşındırma ile ondan ayrılmaktadır. Daha sonra sıcak haddelenmiş şerit, belli fiziksel özellikleri ve kimyasal vermek üzere, tavlanır. Boru, şerit ve diğer: Bu nedenle, sadece çelik levhanın işlenebilir, çelik ürünler için uygulamak mümkündür. çeşitli yöntemler kullanılarak gerçekleştirilebilir işlem olup, bu ürünün tipine bağlıdır. sıcak daldırma galvaniz, elektrolitik galvanizleme ve termodiffuznoe yöntemleri vardır.

için yöntemde , sıcak daldırma galvaniz çelik sac galvanizli çelik sac ile sonuçlanır kaplama kalınlığı sabittir erimiş çinko, batırılır. Termodiffuzny yöntemi de oyma için, karmaşık bir şekle sahip olan ürünler için kullanılır. Ürünün galvanizleme, çinko kontür. Elektrolitik yöntemde, daldırma galvaniz kaplama tabakası elektriksel olarak iletken silindirler vasıtasıyla gerçekleşir. Bazı kullanıcılar katot aracı diyoruz. tuz çözeltisi içeren bir banyoda bir çelik parçası ile şarj edildiğinde sonra içinden elektrik akımı geçirilir. Bu uygulama, bir çinko katmanı ile, kalınlığı olan - 0.5-10 mikron.

Modern metal hadde böyle işler herhangi darbelerden korunmaktadır yüzeyi yaptıktan sonra, abartma zordur, çok popüler.

Otsinovka çelik ürünleri korozyon direnci, daha sonra çözeltiler, kritik görevler üretimi için kullanılabilir verir. Bu otomotiv endüstrisi, inşaat, petrol ve gaz için kullanılır. Oldukça uzun bir süre için korozyona süreçlerinin karşı koruma özelliklerine hafifçe değişikliklerin çinko çelik levha ağırlığının kullanımı, ama sürer ile, 50 yıla kadar olabilir.

işlenmiş tabaka yüzeyinin kalitesi GOST 16.523-89 ile uygun olmalıdır, levha genişliği - 710 mm ile 1800 mm, kalınlığı 0.5 mm ve yüksek 5 kadar mm arasında olabilir.

Çelik sac, çinko tabakaların kalınlığına bağlı olarak, 3 sınıfa ayrılır:

- sınıf "n", 40 mikron ve bir kaplama 60 arasında bir kalınlığa sahiptir;

- sınıf "1" - 18 mikron ve 40 kadar;

- sınıf "2" - 18 mikron, 10 mikron arasında değişmektedir. tabakaların çelik çeşitleri oluşturacak şekilde onların soğuk kullanmak için geleneksel ve HS-tabakalar olabilir. Normal kısım soğuk-presleme, "H", çelik levhaların herhangi bir çeşidi; derin çekilmiş parçaların imal edilme yöntemi için, "D"; çok derin çekme yöntemi için "HS" işaretli kullanılan; Soğuk profil altında - "CP"; , Çarşaf "PC" sonraki boyama için; "AÇIK" işaretleme genel amaçlı ürünler için kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.