Uzmana sorun

Resmi sırrı nedir

Resmi sırrı - bu kesinlikle bir gizli bilgileri, insanların sınırlı sayıda erişim hangi. Bunun için bunu kontrol egzersiz profesyonel faaliyeti esnasında ihtiyaç insanlar, hem de kişileri izin verdi. Gizlilik açıklanmasını veya bilgilerin sızmasını önlemek için denir ve "güven" olarak İngilizce kelime çevrilmiştir. Bu durum tabi belgeler ve yabancı paydaşlarla müdahale bir iş ya da devlet kurumları korumak için olanak gizlilik uyulması güvenliğini garanti eder.

bu sırlar nelerdir? Gizli bilgi - yasalarca korunan bilgidir. Yasal için değil, aynı zamanda bireyler için değil sadece, resmi ticari veya kişisel sır olabilir. Bu yapıdaki verilere erişim kazanır kişi, mutlaka, ifşa veya üçüncü şahıslara hiçbir koşulda aktarabilecek değil ülkenin mevzuatına uygun olarak. Gizli bilgi - bu mesleki gizlilik, aynı zamanda sahibinin açıklanmasına rıza olmadıysa hiçbir durumda, kullanılmış veya transfer edilemez bu bilgi sadece bu. istisnalar bu bilgilerin adli makamlara gerektirebilir hangi durumlardır. Bu gibi durumlarda, bir kural olarak, devletin ceza sistemini dikte net bir gerekçe vardır. Gizli bilgilerin Bütün vakalar Sivil Haklar Rusya Federasyonu Kanunda verilen.

Resmi bir sır ne olabilir? SSCB, bu bilgiler iyi korunuyor ve resmi sırları, kural olarak, güvenli bir şekilde saklanır. Bilgi gizliliği şu tür vardır:

- devlet sırrı, "çok gizli" veya "özel önem" olarak işaretlenmiş;

- işaretler mesleki gizlilik, "gizli";

- başlığı altında özel bilgi "sadece resmi kullanım için."

Bugün işyerinde gizli bilgilerin devlet sırrı olduğu bilgilerin yanı sıra bu tür bilgilerin türevleri teşkil edebilir. içerdiği ve yerel yönetim ve kamu otoriteleri depolanan veriler, aynı zamanda ifşa tabi değildir bilgiler olabilir. Onlar ticari sır ait yoksa Resmi sır da, medeni hukuk ilişkileri konusunda bilgiler içerebilir. Sanatta. bilginin Medeni Kanunu'nun 139, resmi bir sırrı bankalarda kişisel mevduat hastaların tıbbi tanı hakkında kabulü hakkında bilgiler olabilir olduğunu. Bu kuruluşun faaliyetleri hakkında bilgi, iş gerekliliği kaynaklanır hakkında bilgilerin yayılması olarak bağlanabilir.

resmi sırlar kime saygı duyulmalıdır? Her şeyden önce, o yasama, yürütme ve yargı makamları çalışan kişiler çalışanları tutmalı, kamu çalışanları yetkilileri ve işletmelere bu kuruluşlara tabi. soruşturma gizlilik hakkında bilgi sağlayan kişiler, adli veya askeri sır tabi olabilir cezai kovuşturmaya.

Ne bir ticari sır? Bu bugün için değil, aynı zamanda gelecekte sadece bir değeri temsil eden teknolojik, endüstriyel, bilimsel, teknik, ekonomik ve mali faaliyetleri hakkında bilgi içerir. onlar temel farklılıkları olmasına rağmen Rusya Federasyonu mevzuatı Resmi ve ticari sırlar, aynı şekilde korumalı. sahibi için ticari sırlar sadece kar değil, aynı zamanda konunun mali faaliyetlerde bağlı olduğu korunmasında bir değerdir. Fayda ve ticari sır Federasyonu'nun herhangi normal çalışması için garantör vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.