Sanat ve EğlenceSanat

Resimler Petrov Vodkin: Tanrısız zaman yüzlerini simge boyama

insanların hayatlarına planlarının üstünde birisi, ona göre karar verdiyseniz hayal sınırlamak için değil ve herhangi çerçeveye uygun değildir. bir takma bir parodisi ve Eski Ahit adı gibi çift adla uzak illerden bir ayakkabıcı oğlu, Avrupa ve Afrika'ya seyahat eden ve Sırp kökenli bir Fransız kadınla evliydi.

Resimler Petrov Vodkin ideolojik yakın ateistleri ve iman, aesthetes ve marjinal, kırmızı ve beyaz düşündü. O bir peygamber olarak adlandırılır ve bir şeytan ve sadece bir sanatçı oldu.

Khlynovsky ait Shoemaker

Çift isimleri genellikle büyük işlerin ödülü haline - Bilinen bir bağımlılığı için, bağlı demlenmiş beceri annesi Euphrosyne olsun, zemin için hangout'tan düzenlenen olmadığını kim Volga Khvalynsk ait Burlaka Peter Vodkin denilen adında Suvorov-Rymniksky veya Potemkin-Transdanubiya ... bilmiyor insanlar.

1878 yılında, onun büyük torunu doğduğunda - Kuzma ardından Vodkin kaydetti. Baba Kuzma - Sergey - kunduracıydı, ama herkes sadık teetotaller olarak tanıyordu ve oğluna söylüyordu: "Her şeyden önce, sen - ancak o zaman Petrov ve - Vodkin" Yani bir çift soyadı, korku müzayede, koleksiyoncular ve sanatseverler ile sonuçlanan - Petrov Vodkin. Kuzma Sergeyeviç her zaman onların kökenlerini, gururlu anne hatırlamak ve zor anlarda Volga manevi desteğin bankalar arandı.

Çalışmanın yıl

Onun yolu, o Bogomazov bir girişle başlayan ikonografi teknikleriyle, plakalar astar, boya formülasyonu teknolojisini tanıttı. Hemen yaşam için meslek seçiminde karar vermedi, o Volga gemilerde remontschikom ve Samara demiryolu okula girmek istedi.

o felsefi spekülasyon ve çevremizdeki dünya genelleme görünümüne, Kuzma farklı eğilim (o raya üniversiteye kabul edilmek için sınavı geçemedi neden olan) genel eğitimden yoksun rağmen. Resimler küresel perspektiften ilkeleri üzerine inşa Petrov Vodkin ve o genç olarak onu düşündüm ilk kez. Daha sonra kavga sırtüstü düştükten sonra, gökyüzüne baktı ve ufku eğriliği ve şişkinliğin aktif yüzeyini nasıl hissettiğini anlattı. Bir gezegen olarak dünyayı hissetmek - o kendisi tarafından yönlendirilen ve daha sonra onu öğrencilere öğretildi söyledi.

Resmin Sınıflar ve çizim sanatçı FE Samara Burov, Münih sanatçı Aschbe Moskova Okulu'nda Resim, Heykel ve Mimarlık Petersburg Okulu'nda Baron Stieglitz Teknik Çizim Merkez Okulu - Bu efendi öğrenme aşamaları bulunmaktadır. O toplantı Avrupa'nın en iyi müzeleri okudu, büyük Serov ve Korovin öğrencisi, Levitan manzara okudu oldu. Sonuç daha sonra, çizim ve boyama bilgi ve beceri yüksek düzeyde oldu ona Arts Petersburg Akademisi temelinde kurulan okulun öğretmen olmaya izin verdi.

fırtınalı gençlik

O çalışmalarında veya hayatta kanunları herhangi tanımadı. düzyazı, tiyatro yazar - bir kez edebiyat ve resim arasında seçim yapması gerekiyordu. Aynı zamanda Avrupa mimarisi ve sanat koleksiyonlarından başyapıtlarından karşılayan en para da firmaya bisiklet üreticisi ile o, Avrupa'nın reklam amaçlı bisiklet turu ile yapar. jeofiziğini ve kozmogoni incelenmesi ve Fransız bilim topluluğunun bir üyesi haline gelir. Vezüv patlaması izlemek ve Bedeviler Sahra dolaşıyor.

Paris yakınlarında misafirhane, o metresi kızı ile bir araya geldi ve o eşi olduğunu söyler. Fransız prenses - Marie-Zhozefina Yovanovich bir Sırp göçmen kızı Mara sadece onun için oldu, ama Khvalynsk içinde getirdiğinde anne ile tanışmış, her zaman Marie kendim için orada karar verilir.

sanat dünyasında ilk adımlar

Bu Matisse ve Gauguin'in takipçileri denir, Fransız sembolist tarafından çağrıldı. Akademik tarzı destekçileri için, o bir radikal biçimci avangart düşünce kalıbı Petrov Vodkin korkunç arkaik oldu.

o "Sanat Dünyası" çerçevesinde ilk önemli çalışmalar sergilendi Sadece zaman, ulusal kökleri ve kozmik düşünme ile ana Avrupa düzeyinde kimliği olduğunu birçok netleşti.

"Rüya" (1910) - bilinen Petrov Vodkin tarafından yapılan resimler. onu iki kadın ve başlangıcını uyanmak bekleyen çocuğu Sleeping yanardağ püskürmesi ifade çizim ve paletinin bir arka plan üzerinde. Boyama ulaştı skandalları hakkında anlaşmazlıklar, birçok kişi kasıtlı erotizmi ve başka bir şey gördük. Büyük Repin boş çöküşün için azarladı ve Aleksandr Benua ve Leon Bakst, tam tersine, derin felsefi içeriği dikkat çekti.

En ünlü başyapıtı

"Sanatın Dünyası" sergisinde 1912 yılında resim Kuzma Petrov-Vodkin "Kırmızı Atı Yıkanma" yer aldı. Birçok gerçek vahiy için olmuştur, bunun değeri sanatçının en uzlaşmaz ideolojik rakiplerini gerçekleştirilmiştir. Resmin etkisi bir kombinasyonudur sanatsal araçlarının - kadar modern Bu çağ ve zaman içinde geri giderek ikonografik geleneğe dayalı. Bir içerik açıkça Rusya'da ve dünyada geleceğin küresel şoklara bir önsezi olarak herkes tarafından anlaşılan.

Birinci Dünya Savaşı, kırmızı afiş Şubat ve Ekim devrimleri iç savaşta karşıt güçlerin kırmızı ve beyaz ordu - tüm bu periyodik "Kırmızı Atı Yıkanma" çok alakalı yaptı. Petrov Vodkin ve bazen çok kendi öngörü doğruluğu şaşırttı.

Ayna ve Peygamber

"Ateş Hattında" "Oyun Boys" (1911), (1916), "Yıkananlar" (1917), "Petrograd Madonna" (1920), "Ölüm Komisere" (1928) - resimlerinde Petrov Vodkin resimsel dil ve evrensel yeniliğini etkileyecek gündelik olayların ve tarihsel olayların ölçekli farkındalık.

ustanın bizim tarihsel kadar görülen büyük bir vizyoner kalitesi seçin. Petrov Vodkin bu çağdaş sanatçının kendisi farkında? Resimler - Natürmort "Herring" (1918), "1919. Alarmı "- sadece biten doğru illüstrasyonlar ve Leningrad abluka ve baskı geleceğini görünüyor Stalin'in ölümünden.

köken deneklerin seçiminde ve kaçınılmaz olarak sistemli ideolojik çatışmayı açmak için yol açacak onların ifade yerlerine ona sosyalist gerçekçilik teorisyenlerinden saldırılardan korunmasını, ancak çok fazla özgürlük verdi. hemen Petrov Vodkin ustası çalışmalarının ölümünden sonra dikkatlice örtbas yok tesadüf. sanat dünyada takdir edilmiştir çok büyük ölçekli yetenek - Yapılabilecek çok kolay oldu.

1939 yılında sanatçı tüberkülozdan öldü. Ama uzun yetenek büyüklüğünü takdir ve yeni duygu ve düşünceler için ona minnettarlığını ifade etmek insan vardır, onun yolu devam edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.