Sanat ve EğlenceSanat

Myron tarafından "Discus Thrower" heykel.

Antik Yunan kültürü - Antik çağda en büyük başarılarından biri, bütün insan toplumunun daha da geliştirilmesi üzerinde doğrudan etkisi vardı. Yunanistan toprakları yaşadığı İnsanlar, onun soyundan maddi ve manevi sanatının örneklerinin çok şey yaptı. Özellikle Yunanlılar heykeller oluşturulması başardı. günümüze kadar korunmuş Antik heykeller, onların güzellik, uyum ve heybet çarpıcıdır.

Genç bir adam, bir spor karşılaşması sırasında bir atlet resmeden, bronz heykel - Eski Yunan sanatının en ünlü örneği "Discobolus" dir. Antik tarihçilerin bu başyapıtı oluşturulma tarihi V yy ortasına düşünün. e. - Atina büyük refah dönemi. Ortaçağ'da kayboldu orijinal heykel, ancak, Roma dönemine kadar uzanan bunun birkaç kopya kalmıştır.

Myron hayattan bazı gerçekler

Bugün heykel "Discus Thrower" yazarı kim biliyorum. yaşamış ve V yy Atina'da çalıştı ünlü ustası - Myron adıyla ilişkili ismin heykeller. e. Hakkında heykeltıraş Bilindiği çok az. Onun ölüm kalım Yıl, tarihçiler belirlemek mümkün olmuştur. O Eleutherae doğdu bilgi bulunmaktadır - Attika ve Beotikoy arasında bulunan küçük bir kasaba, sonra o şehre (sadece seçkin insanlara verilen bir başlık) vatandaşının unvanı verildi Atina, taşındı. "Discus Thrower" nin Öğretmen yaratıcısı Argos gelen yetenekli bir heykeltıraş Ageladas oldu. Myron popüler bir usta, bütün Yunan bölgelerden çok fazla emir almıştır olduğunu. Onun yazarlık üzerine Hercules figür, Zeus ve Athena dahil Yunan tanrı ve kahramanların heykelleri bir sürü aittir Samos adasına, Efes'te Apollon heykeli, Argos in heykeller bir dizi, içinde Perseus anıt Atina Akropolis ve sanatın diğer birçok eser.

Miron ve takı iş Nişanlı. Onun çağdaşlarının o gümüş gemilerin yapılmış olduğu hakkında hiçbir bilgi ayrıldı.

Haberleşme antik kültürün spor ile

Miron heykellerin çok sayıda geride olmasına rağmen, hepsinin en ünlü "Discus Thrower" dir. Güzel, fiziksel olarak formda atlet resmeden Heykel hareketinin anda bir adamı tasvir eden ilk antik anıtıdır. Eski Yunanlılar son derece spor saygı. hayat rekabet ve mücadelenin içinde doğmuş olduğunu Onlar ikna edildi. Beklendiği gibi, Olimpiyat Oyunları bu ülkede göründüğü değil. tema birçok antik heykeltraşlar için favori spor oldu. Onu sırt ve Miron üzerinde kalmaz. Onun eserlerinde, yazar ustaca mükemmellik, güzellik ve atletik erkek bedeninin gücünü iletti. işçilik Myron doruk "Discus Thrower" oldu. heykel Yazar o kadar gerçekçi bir an için donmuş ise genç erkeklerin rakam şu anda hayat buluyor ve hareket etmeye devam edecektir olarak öyle görünüyor ki yapmak.

Açıklama heykel

Heykelin Myron "Discobolus" tasvir kim bilinmemektedir. Heykel spor kazanana adanmış olabilir: antik kültürün en bilginler tarafından tercih Bu görünümde. çıplak oğlan öne vücut üzerinde eğilmiş ve diski atmak mümkün olduğunca böylece silin geri elini açtı ve ne zaman Myron güreş bronz parçası yakalanan. Aşırı gerginlik sporcunun figürü boyunca hissetti.

atıcı dondurulmuş olmasına rağmen, onun bütün vücudu trafiği ile doymuş: eller güçlü salıncak konumdayız, ayakları tam anlamıyla görünür şişirilmiş gövde her kas zemine bastırdı. atlet fazla iki veya üç saniyeden imkansız olduğu bir duruş olarak gösterilmiştir. Bu seyirci her an o hedefe disk Sağ elinin vyrvotsya ve hızlı uçuş pozisyonunu değiştirecek hissi neden olur. Bir sporcunun rakam gergin olmasına rağmen, kolay ve doğal görünüyor. genç bir adam yüz aksine vücudunda son derece sakin ve konsantre olmak. Çünkü bazı tarihçiler bir atlet tasvir düşündürmektedir ne, hiçbir bireysel özellikleri ile, meçhul benziyor - antik çağlardan beri mükemmel erkek kolektif resimdir.

Özellikler heykel

"Discus Thrower" heykelinin değeri nedir? heykel Yazar herhangi ustası yapmak mümkün değildi dinamikleri onun için iletmek başardı. Girişimleri Myron önce yapılan harekete insan figürünü tasvir etmek, ancak başarısız olduk.

Daha önce dönemin Atıcı heykeltraşlar kelepçeli ve durgunluk elde edildi. Onlar her zaman ileriye uzatılmış ayağıyla kazananın poz duran sporcuların şeklinde sunulmuştur. İnsan figürü yaptığı rekabetin ne tür görmek benim için imkansızdı. Miron bronz enerji ve oyunun heyecanını endowing, yarışma sırasında bir atlet heykeli yaratmak için yönetilen kim birinci oldu.

Heykelin tarihi anlamı

"Discus Thrower" - gücü, odaklanma, barış, uyum gibi doğal özelliklere sahip ideal bir antik insanın iyi ekran olan Myron bir heykel. Yunan atlet onun bütün görünümünü kazanmak için oluşunu simgeliyor ve bu konsantrasyon eşlik eder Olimpiya sakin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.