Sanat ve EğlenceSanat

Orest Kiprensky: resimleri ve açıklamaları. Sanatçı Orest Adamovich Kiprensky

Rus sanatçı Orest Kiprensky, heyecanlı Rus kamu 19. yüzyılın bütün ilk yarı resimler, fakir bir toprak sahibi Oranienbaum İlçe A. Dynakov malvarlığına 24 Mart 1782 yılında doğdu. Anne - Anna Gavrilova kale - evlilik dışı bir bebek vardı. Babalık onların Serfler hizmetçi ile iletişim tereddüt etmedi ev sahibine, yansıtılır. Bir yıl sonra, gelecekteki sanatçının doğumdan sonra Dynakov ona Orestes adını verdi ve hatta oğlunu tanımadı, ama her şekilde, çocuğun hallettim ona özgürlüğünü verdi ve geleceğin hallettim. Ve böylece Orestes bir soyadı olduğunu, bir toprak sahibi annesi onu bahçesinde Adam Schwalbe adamla evlendim verdi.

ilk adımlar

altı yıl yaşındayken çok erken yeteneklerinin Orestes St. Petersburg Güzel Sanatlar Akademisi'nde okulda eğitim verildi göstermek için. Gelecekte, bütün onun doğal yeteneklerini borçlu. Kiprensky Akademisi ve 1803 yılında mezun oldu ve ünlü Rus sanatçı GI gözetiminde resim sanatını incelemeye başladı Ugryumova.

Orest Adamovich Kiprensky sert koşullarda tutulan önümüzdeki birkaç yıl, aslında delinmiş, aşağılanma tabi, barakalarda kısıtlı özgürlük yaşadı. Ama işin garibi, yoksunluk ve kötü yaşam koşulları tersine, sanatta yapmaya sanatçının arzusundan alınmadığı, zor bir hayat daha da yaratıcı gelişimi için uyarıcı haline gelmiştir. Arkadaş "savurgan Orestes." Genç Kiprensky denilen sanatçı sürekli o yoldayken oluşturulan çizimleri ile onunla bir albüm yapılır.

belirsizlik

kimin resimler açıkça fırça ustalarının sayısının arasından sıyrılmak için çalışırken, resminde yeni bir sözcük temsil Orest Kiprensky. O ekranda koymak, eseri oldukça vasat kabul. Yavaş yavaş, ancak, bir arkadaş Kiprensky bunlar bir nefeste söylediği gibi o, çok hızlı bir şekilde yazdığı benzersiz özellikleri resimlerinde, onu ikna etmeyi başardı.

tanıma

Sonunda kimin resimlerinde Moskova'da gizli ve açık tartışılmıştır Kiprensky, resim göstermek için karar "Çocuk ile Madonna" ve "Peder Adam Schwalbe Portresi". Bir süre sonra, sanatçı büyük alır altın madalya boya için "Kulikov Savaşı sonrasında Duke Donskoi'ye." kimin resimlerinde tanınan ve takdir edilmiş, Kazan Katedrali tasarımında dahil olması Orestes Kiprensky sonra mimar Voronikhin. Bununla birlikte, sanayide bu tür bir sanatçı tam yetenek gerçekleştirmek için fırsat olmadı ve o gitmeye karar portre türünün.

Orest Adamovich Kiprensky hızla iyice yetenekli ressam olarak ön plana taşındı. kendisi tarafından yazılmış Portreler, yenilik ve doğruluk görüntüleri çarptı. Sanatçı nedense açıklanamaz özünü yakalamayı başardı ve işin sonuna kadar kaybetmedi. En önemli eserleri Kiprensky biri Aleksandr Sergeevich Pushkin tasvir bir portre vardır. Rus şiir resmi Kiprensky adanmış armatür, 1827 yılında yazılmıştır. Bu başyapıt yaratılmasına önce, Orest Adamovich tam büyüme Albay EV tasvir edilir ikisi 59 daha portrelerini, yazmayı başardı Davydov ve Sayısı DN Sheremetev. Diğerleri polrosta yazılmıştır.

kimin resimlerinde güvenle Petersburg ve Moskova kazandı Orest Kiprensky aniden zamanının olağanüstü bir sanatçı haline gelir. yıllar 1811-1813 boyanmış sadece birkaç portre sanatçı resmin akademisyen unvanını aldı.

itibar

Ancak, sanatçının kaderi hepsi çok düzgün değildi ve sessizce, bu hırs yendi. Portreler Orest Adamovich kazançları için çoğunlukla yazdı ve onun meslek, o kabul tarihsel boyama ve sürekli Rus halkının geçmişin büyük olayları yansıtan herhangi anıtsal tuval oluşturmak için mücadele etti.

Yine de, sanatçı erişilebilir tarz yaratmaya devam ederek bunun için kendi fotoğrafınızı yaratmak için hazırlanmıştır ilk Rus ressam oldu Uffizi Galerisi, dünyanın en iyi sanatçıların görüntülerinin koleksiyonuyla meşhur. kadar ünlü olmak, kimin resimlerinde görünüş olarak dünyanın birçok koleksiyoncular için arzu nesnesi haline sanatçı Kiprensky aniden utanç içinde buldu.

Roma sorun

Orest Adamovich Rus durumdan bir haberci genel oldukça cahil adam, sanattan çok uzak, belli A. Italinsky atanan ve Roma, burada bir Rus cezaevinde iken. sanatçılar için vali onlara aylakları dikkate saygısızca davrandı. Birisi İtalyan Carbonari ile yaptığı bağlantıları hakkında, ceza niyetli Kiprensky hakkında söylenti yayıldı. iftira ve sahte suçlamalar sonucunda Orest Adamovich İtalya'yı terk etmek zorunda kaldı.

Fransa Başarı

Eve, Kiprensky St. Petersburg uzun harcamak ve yakında eseri 1822 ilkbahar sergide bir sıçrama yaptı Paris'e geçti vermedi. Sonra herkesin dudakları bir Rus sanatçı oldu Kiprensky. çok detaylı tarif Tablolar, diğer Fransız şehir birinden taşınan özel dizinlere, yayınlanan ve her yerde onlar kaçak bir başarı vardı.

Onun portre belirgin başarısına rağmen, sanatçı tarihsel tuval oluşturmak için denemeye devam eder, ancak bu çabaların sonucu Vezüv ile manzara anımsatan veya geçmişten gelen bir savaş sahnesinin hikaye yoluyla çalışmış çizimlerdir. Sonunda, yorgunluk Kiprensky geldi ve bir süre kendisinin içine çekildi ve iş vazgeçti. durum yetenekli Karl Bryullov oldu gerçeğiyle şiddetlenir ve kamuoyunun dikkatini ona kaymıştır.

finansal problemler

Orest Adamovich az emir almış ve para ihtiyacı vardır. Üstelik sadece zamanda sanatçı evlenmek kadar düşündü ve bu, bildiğiniz gibi - pahalıdır. Ancak, yakında kader Kiprensky yüzüne döndü, o başarılı kendisine tekrar yapılan duygusunu alacaklılara ve hayatı ödeyebilecek birçok eserini, sattı.

ölüm

sevgili evlenmek amacıyla, sanatçı Katolik inancını aldı. Genç sessizce küçük bir kilisede evlendi ve bir süre sonra Orest Adamovich Kiprensky soğuk algınlığı ve zatürreden öldü. Bu 5 Ekim 1836 idi. Dört ay sonra, dul Kiprensky Clotilde seçildi bir kızı vardı. Onun izi zamanla kayboldu.

Birkaç sanatçı arkadaşları mezarında mütevazı anıt yüklü yontulmuş. Tek bir gazete Avrupa büyük sanat ve Rusya'da büyük sanatçı olduğunu öğrendik geçtiği ressamın ölüm, üzerinde bildirmişti değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.