Haber ve ToplumDoğa

Volkanik patlamalar: Sebepler ve Sonuçlar

Volkanlar sonra volkanik lav ve eşlik bomba içine dönerek magma boyunca çıkar kabuk yüzeyi üzerinde hataları temsil etmektedir. Hepsi kıtada kesinlikle bulundu, ancak yerleri kendi özel küme dünyada vardır. Bu jeolojik aktivitesi çeşitli işlemler kaynaklanır. karasal, denizaltı ve subglacial, sönmüş atıl ve aktif: konumlarına ve faaliyetleri bağlı tüm volkanlar birkaç ana kategoriye ayrılır.

Bunların çalışması ile uğraşan bilim volcanology denir. Bu dünya çapında tanınan resmi bir disiplindir.

Volkanik patlamalar, genellikle belirli bir düzen içinde gerçekleşir. Bu nedenle, gaz ve volkanik kül büyük miktarda yayar. Yüzlerce yıl önce, insanlar bu süreçler tanrıların öfke kaynaklanır inanıyordu. Şu anda, insanlık patlama doğal karakteri olduğunu bilir ve volkanlar sıvı sıcak magma toplayan toprak, derin katmanlarında yalan olur. Bazı yerlerde, yavaş yavaş yüzeye volkanik delikleri tırmanmaya başlar. Olağan magma gaz dumanı çeşitli kaçırmak oldukça kolaydır ve bu nedenle lav nispeten sessizce çıkar. o dökülür sanki böylece tüm görünüyor.

Asit magma yapısında daha yoğun olan, gaz buharlaşması yüksek basınç ile sonuçlanan, daha uzun olan, ve volkanik patlama büyük patlama şeklinde gerçekleşir tutar. Bu olay aynı zamanda, bir hareket tarafından tetiklenebilir yapısal plakaları ve deprem.

Zemin volkanik püskürme tipi öldürücü oluşumuna sebep piroklastik akışı, ellerinden gelen farklıdır. Sıcak gaz ve eğimli kül oluşur ve büyük bir hızla acele vardır. Buna ek olarak, bir atmosfere çıkar toksik maddeler ve yüzeye püskürme akımlarının. su altı araç egzoz sonuçları bu şekilde doğrudan öldürücü birbirini iterek oluşumu ile ilgili. onun büyük patlama sonucunda, subglacial ilişkin Faylar, özellikle jeolojik ve coğrafi konuma bağlı olarak, toprak kaymaları güçlü oluşumuna yol açabilir toprak kaymaları ve buzulların kendilerini çöküşü. genellikle toprak kaplama kaybı ile ilişkili Volkanik patlamalar, hava kirliliği, kirlilik havuzlar, göller, nehirler ve bu nedenle içme suyu.

Ayrı ayrı, çeşitli altyapıların arızaları dikkati çekiyor, konut ve konut dışı çiftlik binaları, açlık ve enfeksiyonlara çeşitli dağılımının imha.

Güçlü patlamalar patlaması sonuçları iklim değişikliği üzerinde doğrudan bir etkiye sahip ve sözde volkanik kış başlangıcını tetikleyebilir. Kül ve gazlar patlama üretilir ve bir tam Dünya lay, bir örtü olarak, atmosferik tabaka ulaşır. Güneş ışınları nüfuz sona ve sülfürik asit yağmuru şeklinde yüzeyinde sonbahar. Bu süreçlerin sonucunda elde edilir etkisi bir nükleer kış etkilerine benzer olacaktır. Bu tür patlamalar oldukça nadirdir ve şimdi bilim adamları bunların meydana gelme olasılığının azaltılması için mümkün olan her şeyi yapıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.