SeyahatYol tarifi

Ne kıta üzerinde Mısır mı? dünya haritası üzerinde Mısır

Bu ülke hakkında duymamıştır Hiç kimse. Ve biz güvenle herkes Mısır neyi kıta üzerinde, bilir söyleyebiliriz. Ve bütün kutsal Nil Vadisi rüya ziyaret etmek belirtmek istiyoruz. orada gidelim. Sfenks ve piramitleri anavatanı Sanal yolculuk şimdi başlıyor.

Bazı gerçekler

İlk olarak, ilk kez bir tarih kitabı açtı bir kişiye sorun olabilir sorusunu cevaplayın. başlayan bir çalışma ile bir ülke - Ne kıta üzerinde Mısır olduğu antik dünyanın hikayesini? Modern bilim adamları onların medeniyet piramit inşaatçılar farklı ulusları kurdu varsayımında olsak da resmi bilim bu gizemli ülkeden olduğunu düşünüyor. Peki, kıta üzerindeki Mısır mı? Bu sıcak Afrika, insanlığın beşiği. Ve soruya hatta küçük açıklama "Ne kıta üzerinde bunun hangi bölümünün içinde Mısır, nedir?". Bu Sahara Libya kumları ile sınırlıdır Kara Kıta, kuzey-doğu parçasıdır Yaylası, Arap Yaylası, Akdeniz ve Kızıl denizler.

özellikle Mısır

Peki, kıta o Mısır olduğu, biz anladım. Şimdi ülkenin kendisi ve özellikleri hakkında konuşalım. Bugün öyle bir İslam devleti, turistlerden gerekli bir talep sahiptir. Antik çağda, güçlü bir merkezi güç, eşsiz mezhebinin, oldukça gelişmiş bilim, tıp ve mühendislik iş ile güçlü bir devlet oldu. Bu ülke ve bugün kültürel miras yolda çok gördük yolcuları etkiler.

Mısır coğrafi konumu , iklimi yol açtı. Orada sıcak (orada Sahara tüm yıl boyunca nefes) her zaman ve bu nedenle burada turizm sezonu asla bitmez. Herhangi bir zamanda, size, en temiz denizlerin sıcak dalgaları yüzmek tüplü dalış ya da Nil üzerinde bir seyir alabilir.

Firavunların Ülkeler ana çekim

Yani, anakara Mısır ve hangi zaten biliyor okuyucunun kısmı nedir. Şimdi bu harika ülkenin ana konumlar hakkında konuşalım. Birçok beklentilerinin aksine, bu bir piramit değil görkemli tapınaklar ve heykel ve Neil adında bir doğa harikası değil. Bu bölgeye hayat veren dünyanın en uzun nehirdir. Mümkün tarım olmaz dökülen ve olmadan bu nedenle hikaye çok farklı gelişmeye olacaktır. Eski Mısır'da ana kentine Afrika'nın en büyük su arteri kıyılarında. Onları turist göndermek için, küçük rahat teknede nehir boyunca yürümeye karar verdi olduğunu. En popüler rotalar Luksor ve Aswan arasında Nil sitesinde bulunmaktadır.

Nehir kökenleri göllerde alır tropik Afrika'nın. Bunun bu bölümü Beyaz Nil denir. Sonra başlar Mavi Nil ile birleştirir Tana Gölü (Etiyopya). Güçlü akışı skudeet bunları kaybeder, kumların aracılığıyla sularını taşıyan, ancak kaybolmaz. Uzakta değil Akdeniz'e, bu papirüs ile büyümüş bir delta, şekillendirme, birçok kola ayrılır.

Eski severler için bir mıknatıs

Herkes zaten neyi kıta üzerinde olan konumlar bu yüzden insanları çekmek Mısır, olduğu, bilir. Ve hangi ülkede övünebilir?

  • Piramit. Büyük taş kütlesi, sorunsuz dışa ve kalın karakterlerle içine kaplı cilalı. Hatta yöneticilerin çok bellek ve bazen kayboluyor adını atlattı firavunların, bu kasvetli mezarları kimin için maksadı vardı. Onların sayısız, farklı boyutlarda gelir ve onların korkularını zaman ve bu nedenle hareket etmez gibi görünüyor.
  • Sfenks. Gizemli heykel polucheloveka-polulva, amacı, hem de yaş, bilinmemektedir.
  • Luxor, Edfu, Karnak, Kom Ombo, Aswan, Kalabsha, Amarna inanılmaz tapınaklar. Onlar devasa kendi mükemmel formlar, vurmak, yüzden sadece gözlerini kapat, göklerin ile iletişim kurabilir gibi görünüyor.
  • Kahire Müzesi, hiçbir analogları sahip antik eserler, çok sayıda topladı.
  • Kahire renkli çarşıları içinden geçebilen (sermaye), ve İskenderiye - büyük limanı, deniz feneri (dünyanın yedinci harikası) yükselen ve bir kütüphane bulunmaktadır, yangında öldü.

Dünyada ana beldesine

dünyanın en iyi çare adını biliyor musunuz ne kıtada yer almaktadır? Mısır piramitleri - Ülkenin tek cazibe değildir. turistlerin çoğu sadece rahatlama için hazırlanan Akdeniz ve Kızıl deniz gibi tatil çekti. Burada farklı tatlar ve bütçeye uygun otel çok sayıda yoğunlaştığı (evet, her kişinin göze burada kalmak). çölde cipin ve deve sürme tarafından, su konumlar ve eğlence, spor, deniz ve nehir gezileri, dalış, gezileri güneşlenme kayıtsız kimseyi bırakmayacak. Bu kumların kaybetti değerinde dikkat ve Şarm El-Şeyh yakınlarındaki Ras Muhammed Milli Parkı ve çok sayıda cami ve vahalar olduğunu.

yerine epilogue

Mısır'da Başka ne ise yapmalıdır? Dört türde olan bir nargile (nargile), satın almak, Bahariya Kaplıcalar ziyaret, arkadaş ve akrabaları için hediyelik eşya satın. Bu papirüs ek olarak, bir bok böceğinin, piramitler veya Sfenks rakamlar, daha fazla bir şey satın almak için tavsiye edilmez, fazlalaştı - malların değeri ucuzluğu farklılık göstermemektedir.

yerel mutfak mutlaka deneyin. Burada yemek için geleneksel Orta Doğu kuzu, baharatlar, pirinç, kuskus, balık ve deniz ürünleri kullanın.

Şimdi geleceğe kadar çanta ve geçmiş modernite ile iç içedir aslında oraya gitmek kafa, ve bekler toplamak. Her şey aslına vardır Mısır, seyahat ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.