FormasyonBilim

Regulus nedir? Özellikleri ve bir yıldız özellikleri

Regulus nedir? parlak yıldız takımyıldızı Leo. onun özellikleri ve gökyüzünde konumu ve biz ele alacağız sağlar.

Constellation Leo

gökyüzünün kuzey yarımkürede, Kanser ve Başak arasında burçlara olan Aslan burcu,. Bu eski açık takımyıldızların biridir. Onu eski Hindistan ve Mezopotamya insanlar biliyorum Hakkında ve tüm dillerden isim açılımı "Lion".

Form bir takımyıldızı gerçekten benziyor hayvanların kralı. Yarım daire yukarı asterism "Çekiç" kavisli Başı, boynu ve göğüs. Regulus - takımyıldızı Aslan en parlak yıldız. parlaklık Sonraki Gama Leonis, Denebola, Zosma, Algenubi vardır. yapı zayıf bir parlaklık, çift felaket değişken yıldız ile kırmızı cüce takımyıldızı Kurt 359 içerir.

Lion içinde ilgi çok. Tuttle - Kasım'ın ortasında sen kuyruklu Tempel bölünmesinden sonra oluşan Leonid meteor yağmuru görebilirsiniz. takımyıldızı böyle M66 gibi birçok ışık gökadalarıi vardır NGC 3628, hem de Leo halka olarak bilinen cüce gökada yörüngeleri, bir gaz bulutunun.

Regulus nedir?

yıldız Regulus Leo alfa takımyıldızdır. o asterism "Hammer" biter ya ters soru işareti sadece orada burada, takımyıldızı dibinde bulunan. Bu parlak yıldızdır burçlara takımyıldızı ve gökyüzünde en parlak biri. en parlak nesnelerin listesinde Regulus 21 sırada yer almaktadır.

Regulus - yıldız ekliptik yakın konumdadır. Sonuç olarak, içinden her Ağustos güneşin yolunu geçen ve Luna gözlerini kapatır. bahar gökyüzünde, o ve Spica içinde takımyıldızı Başak ve Arcturus içinde takımyıldızı Çoban diğer armatürlerin arasında öne çıkmaktadır.

Regul yıldız güneş ağırlık yaklaşık 3.5 kat aşıyor. Bu astronomik açıdan nispeten yakın zamanda kuruldu oldukça genç olarak kabul edilir. yıldızdan güneş sistemi (bir ışık yılı 9,4605 petametrov eşittir) 77.5 ışık yılı uzaklıkta kaldırıldı. O Güneş'ten 141 kat daha parlak olduğunu ve çapının dört kat daha büyüktür.

bileşenler yıldız

Regulus - Yıldız hızı. Bu birkaç yıldızlı oluşur anlamına gelir. Bu durumda, dördü. İlk ve en önemlisi, Regulus A alfa aslanı bahsederken bunun anlamı olduğunu. Bu yıldız için 15.9 saatlik bir süre ile aşırı hızlı dönüş ile karakterizedir. Bu yıldızın ile yassı bir şekle sahiptir ve ekvatora daha onun kutup beş kat daha sıcak.

- Regulus bir beyaz mavimsi yıldız, bir ikili sistemin parçasıdır. Bu sistemde uydunun rolünü gerçekleştirir Regulus D, - Yerçekimi başka yıldız ile bağlanır. dönme 40 gün sürer sırasında Regul D, beyaz bir cüce.

yıldız 0,3 güneş kütlesi olan son derece küçük kütleye sahiptir. Bu, sadece 2008 yılında ince bir spektroskopik gözlemler sayesinde keşfedildi. ana yıldızı kapsar çünkü cüce teleskop, görünür değil.

100 AU bir mesafede Bunlar 2000 yıl yaklaşık yörünge bir dönme süresi ile bir çift sistem B ve C Regul bulunmaktadır. kırmızı cüce - regülasyon turuncu ana kol yıldızı, Regulus C'dir.

Adı ve sembolizm

daha eski Persler bilinen Regulus, nedir. Onların sayısız efsanelere göre, yıldız Aldebaran ile gökyüzünün dört veliler biriydi (Boğa), Fomalhaut (Güney Balık) ve Antares (Akrep). Persler güçlü bir hükümdar Feridun ile ilişkilendirerek, Kuzeyin Regulus velisi denir. Bu yıldız yaz gündönümü noktasını işaretler.

Regulus Latince adı "prens" veya "kabile reisi" anlamına gelir. ismin aynı yorumlanması Araplar ve antik Yunanlılar arasında mevcuttu. Özellikle, Batlamyus "kral" ya da "cetvel" olarak çevirir star "Basiliks" olarak adlandırılan. Regulus ana ve takımyıldızındaki en parlak yıldız, bu yüzden sık sık olarak adlandırılır "aslan göbeğinde."

Birçok armatür anlamları Zodyak burçları yıldızlar insanların kaderi üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olduğunu söyleyerek, astrologlar bağlı. Uzun Regulus tenezzül insanlar ruhu, başarı ve hırs olağanüstü güce sahip olduğuna inanılmaktadır edilmiştir. Onlar yücelik ve cömertlik sahip namlı liderdir.

Nasıl Regulus tanımak için?

Şimdi Regulus, gökyüzünde onu bulmaya ne biliyoruz. Bir yıldız sen takımyıldızı Leo tanıyabilir eğer daha kolaydır bulun. Regulus dört parlak yıldızlı yamuk sağ yıldızın (Lion gövdesi) yer almaktadır. asterism ters soru işareti altta son noktasıdır.

Bu en uç ve Leo alt yıldızı. Constellation Ocak ayından bu yana gökyüzünde görünür. Sonra akşam geç görülebilir. Şubat ayında, o gün batımından hemen sonra baktı. Ancak, Nisan-Mart onu gözlemlemek en iyisidir. Şu anda, bir takımyıldızı gökyüzünün güney kısmında yer.

Bahar Regulus mavi-beyaz ışık kalıp parlak yıldızlarından biridir. Yıldız bakış açısına göre bir dik pozisyonda döner. Bu nedenle, Dünya'dan biz yan kenarlarından görüyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.