Sanat ve EğlenceFilmler

Yaşayan efsane: Krzysztof Zanussi. Biyografi Polonyalı yönetmen Kshishtofa Zanussi

Dünya sinema klasikleri haline gelmiş yönetim isimlerle dolu. Özellikle dikkat Hollywood'un Gök olmayanlar dikkat edilmelidir. Polonyalı yönetmen Krzysztof Zanussi aralarında özel bir yeri vardır. Uzun kariyeri boyunca onun mesleğinin gerçek ustanın bakılmaksızın, en fazla 85 film yönetti.

Polonya sevgilerle

Ünü sonra dünyada yankılanacak Gelecek müdürü, 1939 yılında Varşova'da doğdu. Onun adı Sovyet izleyiciler için nezvuchnye, bu ülkemizde bir gün duyulacaktır. Çok az insan bu adam filmi endüstrisini ele geçirmek gitmiyor biliyorum. Dahası, böyle bir mucizesi hakkında kendi gençlik yıllarında. akranlarının çoğu gibi, Krzysztof Zanussi Varşova'da yaptı ve adam fizik ve felsefe okudu Krakov Üniversitesi'nde sonra. Dedikleri gibi onların gelecekteki çalışmalarında yatırım yapacak argümanlar hayatı, yine sinematografi üzerinde doğrudan etkisi vardır, çünkü kullanışlı herhangi deneyim gelecek.

vasıfsız başarı

Film Yapımcıları kariyer amatör filmlerin performansları ile başladı. İlk Krzysztof kendiniz ve arkadaşlarınız için bunu yapıyor. Ve sonra böylece düşünce içine çizilmiş, neden tam teşekküllü aktiviteye dönüştürün? Eserlerinden bazıları başka insanlar için yaratmak için daha fazla arzu güçlendirdi ödül aldık. 1966 yılında mezun Lodz Film Okulu, felsefesi Zanussi girer bırakılması. Böylece ilk kez film yönetmeni Krzysztof Zanussi doğar. Ve bir kez - bir başarı. Tez "Bir İl Ölümü" 1967 yılında Venedik Film Festivali'nin programında parlar.

Konsolide beceri televizyon ve belgesel projeleri kullanılarak çekilen Krzysztof. Tam boy ilk filmi 1969 yılında dram "kristal yapı" oldu. Bir sonraki proje - yine bir dram. Zanussi için "aile yaşamı" serbest bırakma umut verici bir yönetmen olarak bahsedilir ile korkusuzca alışkanlıkları ve zamanın Polonya aydınların sorunları keşfetmek. Bir anlamda Serin, bir rasyonalist hesaplanması, o toplumun ve ülkenin en karmaşık ve hassas sorunları yükseltmek korkmuyor.

Uzun ve etkili yolu yönetmeni başından ile karakterize 70'lerin ilk yarısı. Filmler Kshishtofa dışarı periyodik Zanussi ve en az iki film yılda. Özellikle ayrılan sürede fikrini ortaya koymaya çalışmaktadır kısa film, unutma, tam uzunlukta televizyon ve banda almak çekinmez. (San Remo, Polonya, Almanya, Fransa, Locarno, Chicago, Cannes olarak) çeşitli film festivallerinde programını geçecektir Eserlerinin çoğunda. Aralarında - duvara " "Role", "Night Yollar", "paradigma", "Gece Bekçileri", "haki", "Üç aylık denge ardında yaptığı hit "hipotezi", "Kadın Evi"," en ünlü" .

Krzysztof Zanussi: Altered States

Hemen hemen bütün resimlerinde Zanussi kendisi senaryosunu yazdı. Benzer şekilde, biz de, o yaptığı üreten hakkında söyleyebiliriz. Ama burada davranıyor Krzysztof biraz çekti - o sadece iki film oynadı. Bu arada, bunlardan biri, mini dizi "Ölümsüz City hac" Vladimir Hotinenko aldı. Nikita Mikhalkov Vladimir Mashkov'sun Yuri Solomin Oyuncular.

Krzysztof Zanussi çağdaş sinema ve özel hayatı hakkında düşünmenin konuyla ilgili kitap koleksiyonu komut, kitaplarda yayınladı. vatanı, Polonya'da Yönetmenleri Birliği Yardımcısı başkanı - 1980 yılında biraz daha erken "Thor", başkanı görevine davet edildi. Bu sıralamada Krzysztof Zanussi dokuz yıldır kaldı.

Dünyanın her köşesinde aşina sıklıkla Vudi Allenom karşılaştırılır yetenekli sinemacıları, adı. Zanussi o tiyatro ve opera gösterisi düzenledi ülkelerde, çalışmıştır. 2008 yılında Rusya'da bir misafir oldu kalmaz, aynı zamanda Novosibirsk'deki tiyatro "Old House" da oyun "Düet" düzenledi. Kariyeri boyunca, Zanussi çok sayıda ulusal ve uluslararası ödüllere defalarca aldı.

Modern Krzysztof Zanussi

"Yabancı cisim", 2014 yılında resim, büyük ustaların tartışılan eserlerinden biri haline gelmiştir. Onun senaryo üzerinde Dram hikayesini anlatıyor aşık çiftin, sosyal ve toplumsal normlar birçok ayrılır. kız gider manastıra ve ona daha yakın olmak isteyen gençler, büyük bir şirket düzenlenmiş. O toplumumuzun sinizmden ve aldatma ile karşı karşıya olacağını burada.

Film Toronto Film Festivali'nde yapıldı. Rusya'da, "yabancı cisim" Aralık 2014 yılında yayımlandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.