FormasyonBilim

Özet, açıklama ve türleri: Bakterilerin en ilginç gerçekler

Bakteriyel ömrüyle gezegenimizde başladı. Bilim adamları hepsi sona erecek inanıyoruz. kişi ya da bacillus - yabancılar toprak inceledik, onlar kim onun gerçek sahibini çözemedim bu espriyi Running. Bakterilerin en ilginç gerçekler aşağıda seçildi.

Bakteriler nedir?

Bakteri - ayrı gövde, bir hücreden oluşur bölünmesi ile ve çoğalır. elverişli ortam olasılığı o kadar fazla bölünür. Bu organizmalar bitkilerde, suda, hem de tüm canlıların, gıdalar, çürüyen ağaçlar yaşıyor.

Bu liste sınırlı değildir. Basil insanları dokunma konularda iyi hayatta. Örneğin, bir kalem ucu ile buzdolabının sap üzerinde toplu taşıma küpeşte, içinde. Bakterilerin hakkında ilginç gerçekler son zamanlarda Arizona Üniversitesi'nden Amerikalı bilim adamları keşfetti. Mars'ta kendi gözlemlerine göre "atıl" bakterileri yaşıyor. Bilim adamları bu dünyada diğer gezegenler, dahası, kendi görüşüne göre, yabancı bakteri "canlandırmak" olabilir yaşamın varlığının delillerinden biri olduğuna inanıyoruz.

17. yüzyılda bir optik mikroskop Hollandalı bilim adamı Antonie van Leeuwenhoek altında incelenen İlk mikroorganizma. basilinin Şu anda bilinen türler, yaklaşık iki bin vardır. Hepsi ayrılabilir:

 • zararlı;
 • yararlı;
 • nötr.

Aynı zamanda kötü genellikle yararlı ve nötr mücadele. Bu bir kişinin hasta hangi nedeniyle en yaygın nedenlerinden biridir.

En ilginç gerçekler

Mikroorganizmalar onlar için bir kullanım alanı bulan, okuyan, aynı zamanda zararlı parazitlere başa öğrenmek edilir. Araştırma sırasında, bilim adamları bakterilerin ilgili bazı ilginç gerçekleri ortaya çıkardılar:

 1. 5 mikroorganizmaların kentilyon dünyada (onüçüncü 5 * 10) bulunur. Bu gezegende insanların ve hayvanların sayısı kat kat daha fazladır.
 2. Bacillus ve bakteri - farklı dillerden gelen eş anlamlıdır. bakteri - basili Yunanca kelime - Latince.
 3. Bakteriler kokusu.
 4. Kar taneleri ve özel kullanarak çomak bitkiler üzerinde donma oluşumunu.
 5. Dondurulmuş antik bakteriler canlandırabilir.
 6. En büyük bakteri mikroskop olmadan görülebilir. Bu Namibya sülfürik inci, bu 0.75 milimetre boyunda ulaşır.
 7. İnsan ağız 40.000 parazitleri barındırmaktadır. öpücük Bunlardan 30 bini geçti zaman. Bu sayının% 5 hastalık neden olabilir.
 8. trinitrotoluene "yemek" bakteriler vardır. Bununla beraber, bilim adamları mayın sorununu çözmek istiyoruz.
 9. Japon hepsini bilinen deniz sindirmek yardımcı bağırsak bakteri yaşıyor.
 10. cep telefonu davasında klozetin kenarından altında daha fazla parazit yaşar.

Genel olarak, tek hücreli organizmalar tüm yaşam süreçlerine katılmaktadırlar.

Bakteriler ve insanlar

Farklı mikroorganizmaların dolu bir dünyaya bir kişinin doğumu ile. Bazıları onu hayatta yardımcı diğerleri enfeksiyon ve hastalığa neden.

Bakteri ve diğerleri hakkında en ilginç ilginç bilgiler:

 1. binlerce yıl için insanların kullanımı laktik asit bakterileri kendi avantaj teşkil etmektedir. Onların yardımı ile, peynir, yoğurt, her yoğurt çeşitleri ve hatta sirke yaptı.
 2. Erkek takımı mikroorganizmalar ise daha çarpın ve hızlıdır.
 3. ısı "yık" ve bakteri zilinin üreme durdurabilir. O eşsiz insan beyni, DNA bağlantı konak ve parazit durur etkiler.
 4. 21. yüzyılın Doktorlar yararlı bakterilerin bir rezerv apandisit olduğunu kanıtlamıştır. O vücut bağışıklık geliştirmelerine yardımcı olur, geçen yüzyılda bu kadar kötüleyici tedavi edildi vücudu, çıkıyor.
 5. Bazı bakteriler ağızda patojenik bitki örtüsünü öldürmek ve diş çürümesi mücadele edebiliriz. Yeter ki sadece timsah çene yaşamasına rağmen bilim adamları bifidobakteriyi bu mikroorganizmaları geçmeye yakın gelecekte planlıyoruz olarak. Muhtemelen sabah fırçalama yoğurt yerine mümkün olacak.
 6. İnsan vücudu bakteriler 2 kilogram sırasını barındırmaktadır. Bunların çoğu bağırsağı yaşamaktadır.

Bu basil tamamen bir kişi tedavi olabilir ve türümüzü yok etmek gibi çıkıyor. Şu anda, zaten orada bir biyolojik silah ve bakteriyel toksinler.

Bakteriler bize yardımcı gibi hayatta kalmak için?

İşte insanlara yararlı olmaktadır bakteriler ilgili bazı ilginç gerçekler:

 • basilinin bazı türler alerji insanları korumak;
 • bakteriler tarafından tehlikeli atıklar (örneğin petrol ürünleri) bertaraf edilebilir;
 • bağırsak insanda mikroorganizmalar olmadan hayatta olmazdı.

O kadar bakteri ve insanlarla ilgili tüm ilginç gerçeklerden olduğu ortaya çıktı. Bilim adamları bu mikroorganizmalar tür Homo sapiens hayatta kalmasını sağladığını inanıyoruz. Bu minik parazitler anlamıyla insanların bağışıklık sistemini oluşturulur. Homo sapiens kıtayı terk ettiğinde, onunla virüs ve bakterileri aldı. Neandertaller, sırayla, parazitler bağışık değildi, bu yüzden evrim sürecinde hayatta mümkün değildi. Bilim adamları bile çağdaş insanlar karmaşası yaşamadan Neandertaller hastalıktan ölmüş olacaktı inanıyoruz.

Nasıl basilinin hakkında çocuklara anlatmak için?

3-4 yıl zaten çocuklar basilinin hakkında konuşmaya hazır bulunmaktadır. Düzgün bakteriler hakkında ilginç gerçekleri anlatmak için gerekli bilgileri iletmek için. Çocuklar için, örneğin, iyi ve kötü mikroplar olduğunu anlamak çok önemlidir. Pişmiş fermente bir süt kapatmak olabilir ne iyi. Ayrıca, gıda midesi sindirmek yardımcı olur.

Dikkat kötü bakterilere ödenmesi gerekmektedir. onlar çok küçük olduğunu söyle, bu yüzden kimse bunları görebilirsiniz. Yani, insan vücudunun girmesini, mikroplar hızla çok olur ve bunlar bizi içten yemeye başlarlar.

çocuk bedeninde hapsolmuş kötü mikropların gerektiğini bilmesi gerekir:

 • sokaklar kullandıktan sonra ve yemek yemeden önce ellerinizi yıkayın.
 • Çok fazla şeker yemeyin.
 • aşı koymak.

Bu resim ve ansiklopediler yardımıyla bakteri göstermek için en iyisidir.

Ne herkes öğrenciyi bilmeli?

Eski bir çocukla değil mikroplar ve hakkında konuşmak için bakteri hakkında konuşmak daha iyidir. İlginç gerçekler öğrencilerin tartışmaya için önemli. Yani el yıkamanın önemi hakkında konuşurken, bunu tuvaletler zararlı mikropların 340 koloni canlı kolları söyleyebilir, söylemektir.

Birlikte bakterilerin diş çürüğüne neden olan ilgili bilgileri bulabilir. Bir öğrenci de çikolata küçük bir miktar bir antibakteriyel etkiye sahip olduğunu söyle.

Hatta genç okul çocukları ne bir aşı anlamak mümkün olacaktır. vücut virüs veya bakterinin bir miktar, ve kazanç bağışıklık sistemini takıldığında olmasıdır. Nedenle, aşı yükseltmek için önemlidir.

Bir bütün olduğunu tam olarak, dünyayı çalışılmamıştır - Zaten çocukluk biz bakterilerin ülke gerçekleştirmek gerekir. Bu mikroorganizmalar vardır ederken, aynı zamanda insan türü kendisi yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.